• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez gadaka » 14 paź 2013, o 17:38

Poczekaj, może puszczą bez wysyłania poleconego do Ciebie - jak w paczce będzie faktura na rozsądną kwotę to może naliczą VAT i puszczą...
Najlepiej zadzwoń do nich jutro rano i zapytaj...
gadaka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez szatri » 14 paź 2013, o 17:48

Jak to w końcu jest z tymi celnikami, jak zatrzymają paczkę to rewizja gruntowna? czy kończy się na wezwaniu adresata do przedstawienia wartości i na tej podstawie naliczają bez zaglądania/otwierania paczki?
szatri
 
Posty: 152
Dołączył(a): 8 sie 2013, o 21:11

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez dandi-x » 14 paź 2013, o 18:56

do mnie dzisiaj doszly 4 paczki z chin kurierem DHL. 3 dni szla. Zamowilem w jednej paczce 3 telefony. a pozostale po jednej sztuce. Nie placilem vatu czy tam cła itp
dandi-x
 
Posty: 31
Dołączył(a): 1 paź 2013, o 18:17
Telefon:: BJN

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Gajowy » 14 paź 2013, o 19:03

misiekwsrh
Widzę, że jesteśmy w tej samej sytuacji, mi też dzisiaj zatrzymali paczkę w Wawie :P
Hmmm, jeśli już będe musiał zapłacic cło, to jest możlwiość, zeby telefonik mi do soboty dotarł(bardzo mi na tym zależy)?
Gajowy
 
Posty: 35
Dołączył(a): 17 wrz 2013, o 19:36
Pochwały: 1
Telefon:: lenovo

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez gadaka » 14 paź 2013, o 19:22

Gajowy napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzwoń do UC i pytaj - jeśli będą chcieli naliczyć Ci jakieś opłaty to poproś o maila i wyślij im potrzebne dokumenty - jak zwolnią przesyłkę w czwartek to w piątek powinieneś mieć ją u siebie
gadaka
 
Posty: 57
Dołączył(a): 10 lut 2013, o 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez widmo82 » 14 paź 2013, o 19:28

Dla tych co kupili telefon w Chinatronic:
Zakup 23.09.2013 i do dnia obecnego (22dni) nie ma jej w trackingu a on pisze: wysłalem :D
Sprzedam: Xiaomi Miband 2
Avatar użytkownika
widmo82
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 29 sie 2013, o 23:43
Pochwały: 24

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez loco202 » 14 paź 2013, o 20:08

witam pytanko od czego uzaleznione jest zatrzymanie paczki na lotnisku w pekinie to jest kaprys kogos jakies dziwne zasady logistyczne czy poprostu balagan ??
podam numer moze cos zle interpretuje i mi ktos ladnie powie o co chodzi i co powinienem zrobic "RB639976606CN"
loco202
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 10:29
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mortimer » 14 paź 2013, o 20:13

no i stało się:

Zatrzymanie przez urząd celny 2013-10-14 WER Warszawa

a to mój pierwszy zakup na ali i myślałem, że szybko i sprawnie to pójdzie.

czy to definitywnie oznacza dodatkowe opłaty?
dzwonić do UC, czy poczekać i zobaczyć, czy puszczą paczuszkę dalej?
są na to jakieś szanse w ogóle, że bez dodatkowych kosztów pójdzie?
co radzicie?
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez drago68 » 14 paź 2013, o 20:17

loco202 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nic nie zrobisz, chyba melisę na uspokojenie....czekać pozostaje ... czekać cierpliwie.
Jest już bliżej niż dalej.
Avatar użytkownika
drago68
VIP
 
Posty: 1960
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 16:50
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 86
Telefon:: Xiaomi RN4

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez loco202 » 14 paź 2013, o 20:31

drago68 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nic nie zrobisz, chyba melisę na uspokojenie....czekać pozostaje ... czekać cierpliwie.
Jest już bliżej niż dalej.


ale rozumiem ze nie ma na to reguly raz tak raz tak .normalnie maja ladny metlik tam masakra mam nadzieje ze w przeciagu 10 dni dojdzie bo jest potrzebny to prezet ;]
loco202
 
Posty: 30
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 10:29
Telefon:: samsung

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez adjots » 14 paź 2013, o 20:35

RR551428724PL

Paczka wysłana ponad miesiąc temu i w dalszym ciągu ( chyba ) nie dotarła do odbiorcy ( Chiny )

Możecie sprawdzić ?

Pozdrawiam
adjots
 
Posty: 15
Dołączył(a): 7 lip 2013, o 13:48
Lokalizacja: NS

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez mlodyq » 14 paź 2013, o 20:42

mortimer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie jest to definitywna informacja o nałożeniu cła. Możliwe, że paczkę puszczą dalej bez opłat. Możesz poczekać na list/zmianę statusu albo spróbować do nich zadzwonić i się czegoś dowiedzieć.

Ja coraz bardziej się stresuje :P Bo jednak ciężko mi będzie teraz wyskrobać 200 zł na cło ;/ Trzymam niesamowicie kciuki mam nadziej , że pomoże.

Co ile dni ląduje cargo z SG ?
mlodyq
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 wrz 2013, o 21:46
Telefon:: sgs

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron