Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

1 paź 2015, o 19:28

Czasami i tak jest.

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

1 paź 2015, o 20:46

Info jakie dostałem z "działu obsługi poczty" , nic konkretnego w sumie.

Szanowny Panie,

Jak wynika z systemu śledzenia wskazana przesyłka w dniu 25.09.2015 r. została zarejestrowana w WER Warszawa

Uprzejmie informujemy, że przesyłki polecone zagraniczne nie podlegają szczegółowej rejestracji w systemie śledzenia. W zaistniałej sytuacji proponujemy kontakt adresata z placówką awizacyjną w celu sprawdzenia, czy przesyłka oczekuje na odbiór. Ewentualnie, jeśli przesyłka nie została doręczona do adresata, jej losy można wyjaśnić w toku postępowania reklamacyjnego. Prawo wniesienia reklamacji przysługuje nadawcy, w kraju nadania.

Nadmieniamy, od dnia 01 stycznia 2014r. adresat ma prawo do odszkodowania za ograbioną, uszkodzoną lub zagubioną przesyłkę poleconą, paczkę zwykłą lub przesyłkę z zadeklarowaną wartością tylko wtedy, gdy nadawca zrzeknie się na jego rzecz praw na piśmie - Art. 23 ustęp 9 Światowej Konwencji Pocztowej (Doha 2012). Zrzeczenie takie nie jest konieczne w przypadkach, gdy nadawca i adresat są jedną i tą samą osobą.

Z poważaniem,

Zespół Doradców Klienta

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

2 paź 2015, o 15:14

Kupiłem na Ali telefon w sklepie Top-One i wybrałem darmową przesyłkę Singapore Post. Tydzień temu dostałem numer trackingowy: RB010719445SG a na stronie poczty pokazuje się jedynie informacja:
Kod:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

To normalne że nie mam żadnej informacji o paczce? Czy raczej dostałem fejkowy numer trackingowy?

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

2 paź 2015, o 15:23

Jak nie masz żadnej informacji, przecież jest status z przed 3 dni.
Cierpliwość to wszystko czego Ci trzeba.

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

2 paź 2015, o 16:05

od 10 dni mam taki komunikat

2015-09-22 14:38
Szanghaj biuro wymiany, zostały wywiezione do otwarcia

co to może oznaczać ?

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

2 paź 2015, o 18:00

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

przecież to żadna sensowna informacja, nawet nie wiadomo gdzie znajduje się przesyłka..

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

2 paź 2015, o 18:04

No i co z tego? Dostałeś numer. Jest prawdziwy. Jest tracking. Minęło dopiero 3 dni. Czego oczekujesz? że już będzie u Ciebie ? Nie rozumiem Twojej postawy...

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

2 paź 2015, o 19:08

Czy ktoś z Was kupował na Gearbest z EU warehouse, a przedmiot został wysłany przez pocztę węgierską?
Dostałem taki numer: RR282930102H, od 30.09 widnieje 'item data received'.
Zastanawiam się czy jest to normalne, że tyle czeka się na wysłanie paczki czy jest to spowodowane świętem?

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

2 paź 2015, o 22:05

A co to za numer 25002797145G? Czym to idzie? Metoda wysyłki sprzedawcy. Nie ogarniam strony 17track zbytnio :/

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

2 paź 2015, o 22:41

Nie mogę na żadnej stronie do śledzenia przesyłek znaleźć mojej. Pomoże ktoś? Na ali napisano, że wysłana 28.09.2015, nr RS328604628NL

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

2 paź 2015, o 22:43

Numer prawdziwy więc czekać.

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

4 paź 2015, o 10:24

Dostałem wiadomość od speedpostu że moja przesyłka została wysłana 24 września lotem "2232 do Warszawy" i powiedzieli że powinna być na 100% w Polsce bo do 8 dni leci, a Poczta Polska oczywiście mówi że nie ma przesyłki. Mija już 14-15 dni od nadania przesyłki, chińczyk mówił że max. 15 dni i będzie u mnie, a nie ma. Otwierać spór czy pisać jeszcze do Poczty Polskiej?

EX013039455SG
Odpowiedz