Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 11:52

U mnie tak samo - Szanghaj - wysyłka 8.12. W Warszawie na razie brak ale może się dzisiaj dokopią.

Czy dostał ktoś może ostatnio paczkę, która leciała przez WENZHOU? Moja tam leży od 23.11, a teoretycznie została wysłana dalej dzień później.
Toż to jeszcze gorsze jak Urumqi...

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 13:09

Hej, ja miałem Wenzhou nadaną 18.11 i właśnie dziś czekam na listonosza, ale śmieszne jest to, że przez ponad pół miesiąca tracking był, że "wysłanie przesyłki WENZHOU", a jakoś trzy dni temu zmienił się cały tracking, od pierwszego statusu, na "Wysłanie przesyłki SHANGHAI". Dziwna sprawa, ale to by potwierdzało Twoją tezę, że Wenzhou jest tylko lotniskiem krajowym, a paczucha leci za granicę dopiero z Szanghaju. Śmieszne tylko jest to, że te statusy tak same się zmieniły.

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 13:12

A to ciekawe, aż zrobię sobie printscreena z trackingu żeby wyłapać zmiany.

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 13:34

Witam,
To moje pierwsze zakupy na Ali i chyba mam problem.
Kupiłem, zapłacilem i ... wydaje mi się, że czekam aż sprzedawca zaakceptuje moje zamówienie, ale trwa to już ponad tydzień.
Nie wiem co mam w tej sytuacji zrobić, czy przedłużyć przetwarzanie zamówienia (jeżeli ma to sens) czy anulować zamówienie (mam nadzieje, że pieniążki wrócą)
Poniżej przesyłam zdjęcie problemu.
Dziękuję za pomoc.

http://fotowrzut.pl/tmp/upload/OK203D00NR/1.jpg

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 13:46

@Jungalski - wszystko w porządku, w aukcji miales napisane ile czasu sprzedawca będzie przygotowywal towar do wysyłki i to wlaśnie ten cza teraz "leci", jak nie wyśle w terminie to kasa wróci, a jak wyśle dostniesz nr trackingowy, inna sprawa że otrzymanie nr przesyłki wcale nie świadczy o tym że paczka została wysłana...

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 14:25

kombajnik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


też tak mam z NL, chyba 22 dostałem numer

aż tyle trwa ogarnięcie w sortowni paczek?
trochę słabo bo jeszcze do tego ok 12-14 dni będzie szła...

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 18:17

Mam pewien problem z nieszczesna przesyłka z Wenzhou, mianowicie nr trackingowy działa normalnie na stronach śledzenia, ale paczki ani awizo dziś nie dostałem, chociaż była w doreczeniu. Przy okazji listonosz doniósł mi inne dwie paczki i mówił, że nic więcej dla mnie nie ma. Pojechałem na pocztę dowiedzieć się, co się dzieje z paczka widmo, której po 15 wskoczył status o doręczeniu, a Pani w okienku powiedziała, że u nich w systemie wcale paczki o takim nr trackingowym nie ma (przypominam: na stronach śledzenia dziala). Miał ktoś już taka przesyłkę widmo i jakoś się odnalazła czy po prostu mają dom uciech w systemie pocztowym i nie mogą znaleźć paczki (ale skąd się wziął status o doręczeniu?).

Paczka ma wagę 0.0kg, ale to chyba nic nie zmienia.

Wysłane z mojego Overmax Vertis 01 przy użyciu Tapatalka

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 18:19

kombajnik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A sprawdzałeś NLPost po prostu tutaj:
https://www.internationalparceltracking.com/#/search
z podaniem kraju przeznaczenia i swojego kodu pocztowego?

Mi też żaden tracking nie wykrywał numeru, dni mijały, aż majfrend podał (i zmienił w Order Details) w/w stronę.

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 18:56

Venn napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak, miałem tak z paczkami które były obsługiwane przez WEDO EXPRESS
Podaj tracking.

Wyslane z asus zenfone 5 juzing tapatalk

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 19:08

hej mam pytanie nie wiecie co sie mogla stac czy celny czy maja opoznienie stanelo na takim czyms


Nadejście przesyłki 2014-12-23 23:20 AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRE
Wysłanie przesyłki 2014-12-23 23:20 AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRE
Nadejście przesyłki 2014-12-28 14:22 WER Warszawa

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 19:13

Jeśli czekasz na status Wysłanie przesyłki to się nie doczekasz. Obecnie nie są wyświetlane takie statusy pomiędzy WERami więc następny będziesz miał albo u siebie w UP docelowym albo w UC.

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

29 gru 2014, o 19:30

a jeszcze takie pytanie czy jesli zostala zatrzymana przez Urzad celny to czy moge poporstu napisac ze nic takiego nie zamawialem i by odeslali do nadwacy a chinczyk odda mi kase ?
Odpowiedz