• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez hellhammer » 25 wrz 2014, o 11:09

kiedys to kiedys(kiedys i u nas ciukier na kartki byl :P) wiec nie ma co cignac tego, teraz to nie ma roznicy :D ale ludzie dalej wierza ze jak tak samowia jest wieksza szansa tak samo jak bezdie napis gift i wartosc 20$ :D

Edit:

Panowie , ktory status oznacza ze opaczka fizycznie wyleciala z chin do PL? Paczka wyslana sg
Package sent, singapore sr2
czy
Despatched to overseas: Country PL
Bo na 1track mam rioznice w dacie 1 dnia ale godzina i minuta ta sama!! jakis bład?
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez Spajder » 25 wrz 2014, o 11:30

Dawno nie widziałem takiej zamuły ze strony Singapore Postu. Żeby trackingi tyle się aktualizowały.. dawno nie było takiej sytuacji.

Akurat jak zamawiałem tyle paczek to jakiś przypał z celnikami :D
Avatar użytkownika
Spajder
 
Posty: 30
Dołączył(a): 23 gru 2013, o 09:33
Telefon:: Lenovo A820

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez anka81 » 25 wrz 2014, o 11:43

Powiedzcie mi status paczki "Departure from outward office of exchange" to oznacza że przesyłka została wysłana z Chin? Taka informacje mam na trakingu od 17.09.2014 i dalej cisza
anka81
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 09:06
Pochwały: 1
Telefon:: kazam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez wacie72 » 25 wrz 2014, o 12:22

Nie , to znaczy że paczka czeka w kontenerze na załadowanie do samolotu. Jak pojawi się status NULL to znaczy że paczka "wsiadła" do samolotu.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez anka81 » 25 wrz 2014, o 12:25

Dzięki :) cholera to ciekawe ile jeszcze to potrwa
anka81
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 09:06
Pochwały: 1
Telefon:: kazam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez hellhammer » 25 wrz 2014, o 12:25

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie prawda, mialem juz z 15 przesylek gdzie nie bylo w zadnym stadium slowa null na zadnym serwisie i jakos wychodzily do PL :D nie wprowadzaj nowej zasady.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez anka81 » 25 wrz 2014, o 12:28

Nie ważne czy jest NULL czy nie ważne że przesyłka stoi w miejscu juz od tygodnia, masakra
anka81
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 09:06
Pochwały: 1
Telefon:: kazam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez hellhammer » 25 wrz 2014, o 12:32

Mozesz miec tez taki status:
Despatched to Overseas Postal Admin (From SG/SIN to PL/WAW)
lub
Despatched to overseas (Country code: PL)
lub
Package sent, BEIJING
lub
Package sent, SINGAPORE SŘ2
lub
NULL, 交航, PEK, PL, PEK
itp itd
anka81 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Juz nie przesadzaj, to dlugo ja zanim ostatnie 4 paczki trafily do mnie czekalm na pierwsza 26 dni a ostatni w ciagu 45. na sam numer trackingowy jednejj czekalem 5 dni a potem 10 zanim sie uaktywnil.
Ostatnio edytowano 25 wrz 2014, o 12:38 przez hellhammer, łącznie edytowano 1 raz
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fish18 » 25 wrz 2014, o 12:37

Witam takie pytanie urzad celny zatrzymał moja paczkę w której był zegarek naliczył podatek i zwolnił. Nastepnego dnia przychodzi listonosz daje mi przesyłkę ja juz z przygotowaną kasa w kieszeni mówi że nie ma na ta paczke pobrania! podpisalem wzielem do domu i zaczynam rozpakowywac, lecz widze ze z boku przyklejone sa jakies dokumenty z kwota do pobrania podatku Vat, widocznie listonosz był nie kumaty tylko co teraz ?
fish18
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 wrz 2013, o 11:58
Telefon:: P30 Pro

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez hellhammer » 25 wrz 2014, o 12:40

fish18 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

jaka wartosc paczki była? Ponizej 20$ nie ma podatku vat. pozatym zeby oplacic vat to musisz im dowod zakupu i cene przedsatwic itp zeby mogli naliczyc od danej kwoty ci ten vat czyli u nas 23%
Moze wyslali ci z paczka papiery do wypelnienia zebys wpisal swoje dane, wartosc zakupu i dostarczyl do nich listownie. Bo listonasz na jakiej podstawie pobrac Ci vat :D? skad oni maja wiedziec czy deklaracja towaru na paczce jest prawdziwa?
Takze to nie listonosz jest gapa :D
Ostatnio edytowano 25 wrz 2014, o 12:41 przez hellhammer, łącznie edytowano 1 raz
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez anka81 » 25 wrz 2014, o 12:40

hellhammer napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Juz nie przesadzaj, to dlugo ja zanim ostatnie 4 paczki trafily do mnie czekalm na pierwsza 26 dni a ostatni w ciagu 45. na sam numer trackingowy jednejj czekalem 5 dni a potem 10 zanim sie uaktywnil.


Ja mam taki wpis Departure from outward office of exchange, PL
A co do czasu to dla mnie jest już dośc długi zawsze miałam po 8-9 dniach od zakupu przesyłkę w domu a tym razem juz prawie dwa tygodnie i dalej nie wiadomo co się z nią dzieje. No ale cóz trzeba uzbroić się w cierpliwośc kiedyś na pewno dojdzie :)
anka81
 
Posty: 63
Dołączył(a): 25 wrz 2014, o 09:06
Pochwały: 1
Telefon:: kazam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez fish18 » 25 wrz 2014, o 12:44

Wartosc paczki jest 72$ a wszystkie dokumenty przesłałem do UC i pobranie mialo byc oplacone poprostu listonosz byl zakrecony i nie pobral tylko podpisalem i dal mi paczke.
fish18
 
Posty: 27
Dołączył(a): 4 wrz 2013, o 11:58
Telefon:: P30 Pro

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości