Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: Odp: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 00:23

benggun napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chińskie znaczki oznaczają, że nie jesteś łaskaw przeczytać kilku stron tematu. Wszystkie odpowiedzi na ostatnich paru stronach...

Rozpisales się. Na szybciej by było po prostu uprzejmie odpowiedzieć? :)

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 00:45

Ok. Paczka wysłana z Amsterdamu 15.08 w Warszawie od 21.38 wg poczty polskiej.

wysłano z mojego Xiaomi Mi3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 07:27

Ma ktoś może jakieś paczuszki z Guangzhou z package sent 09.08.? Coś się popsuła china post tylko nie wiem czy na jeden kontener czy na stałe. Mam dwie z tego samego dnia. Jeszcze się nie martwie ale za parę dni bez zmiany statusu juz zaczne.
Następną paczke jaka mam ma package sent z Guangzhou z 17go wiec nie mam jeszcze pkt odniesienia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 07:30

U mnie chińczyk leci w kulki.. Zamówiłem buty 02.08, wysłane zostały 04.08 a do tej pory nie działa numer trackingowy. Napisałem do niego, że do tej pory nie działa mi śledzenie i jeżeli nie zmieni się to w ciągu 5 dni otwieram spór. Chińczyk się tłumaczy, że wysłał ,abym był spokojny itp. Mija już 15 dzień i dalej nic .. Poradzicie co robić ? czekać dalej na rozwój sytuacji czy otwierać spór ?
Podkreślę, że to mój pierwszy zakup na Ali i nie mam jeszcze doświadczenia. Tutaj mój numer śledzenia RI118527413CN

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 08:26

NL bez tragedii ale bez rewelacji - 21dni
ale grunt że organ celny wydał przesyłkę :)
Zenfon 5 2/16 pójdzie do pobawienia się gps/glonas a potem na sprzedaż.

2014-08-18 21:07, Item arrived, WER Lisi Ogon
2014-08-18 17:28, Package sent, WER Pruszcz Gd.
2014-08-18 10:05, Package released by the customs office, WER Pruszcz Gd.
2014-08-18 10:00, Held by customs, WER Pruszcz Gd.
2014-08-15 07:00, Item arrived, WER Pruszcz Gd.
2014-08-14 23:49, Package sent, WER Warszawa
2014-08-14 15:12, Held by customs, WER Warszawa
2014-08-13 07:26, Item arrived, WER Warszawa
2014-08-05 10:50, Package sent, AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRE
2014-08-05 10:50, Item arrived, AMSTERDAM INTERNATIONAL MAIL CENTRE
------------------------------------------------------------------------------------------------------
sprzedam RedmiNote pro - 2Gb/8Gb oczywiście oryginał - miesiąc ma - stan prawie ideał za to dodatkowo szkło na ekran, mikey, hartowane szkło aluminium kejsik, kabelek otg, ładowarka sam USB, kejsik siliklon,plus nie oryg powerbank xiaomi
ten prawie ideał dotyczy2-3 mikrorysek.
Sprzedam rónież Zenfona 5 16GB 2GB RAM czyli top - sprawdzę tylko glonassa i bęzie na sell :)
przepraszam za spam

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 08:47

Czytając niektóre wypowiedzi o czasie realizacji...

No czasem jak na coś czekasz to jak na szpikkach... ;)
Uwierz mi że najsensowniej założyc że kupując w chinach towar masz za miesiąc...lub dwa :) czyli nie napalać się.
czasem a nawet dość często masz szybciej, zdarzają się "cuda" że sprzedawca zapakuje i wyśle od razu - BO TAK AKURAT SIĘ ZŁOŻYŁO!!! - czyli że miał z czym iść na pocztę czy zamawiać poczmastera.
Wystarczy się postawić w sytuacji sprzedacy na Alledrogo i założyć że na poocztę jest przynajmniej 3km...
czyli paczki wysyłasz jak Ci się zbierze kilka aby opłacało się ruszac tyłek.
Mimo że tam ludzi jest duzo to liczą każdego centa i nie podejrzewam aby zatrudniali specjalniekogoś do wysyłania paczek tylko :)
Czasem zła wola i zlewka bo to tylko zamorski diabeł ( jak mawiają Chińczycy) i może poczekac.
a czasem naprawdę mają zapieprz.
ta zła wola -to bywa że pan Chińczyk sprzedałcoś co ma na innym magazynie albo jeszcze w hurtowni:) więc nr trackingu jest delikatnie mówiąc lipny.

Czasem nadają listem nie rejestrowanym (gdy nie ma wielkiej wartości a przesyłka za free) więc nigdy nie namierzysz dopóki nie dotyrze na miejsce -
miesiąc temu dostałem za free mysz za 4$ - sprzedawc a się zarzekał że dotrze na czas, załozyłem spór po 45dniach w końcu następnego dnia gdy dostałem zwrot kasy pojawił się listonosz z wymęczoną NIEREJESTROWANĄprzesyłką i wściekacł się że nie zmieściła się do skrzynki!!!:)

Kolejna rzecz, paczka jest na poczcie ale kontener dopiero podstawiony, nie zapełniony...
To oczywiście moja wyobraźnia ale oparta na logice że tak to się raczej odbywa:)

Nawet DHL express ma podobne procedury bo nikomu się nie opłaca z jedną przesyłką biec i załatwiać...
czyli czeka aż się jakiś tam worek napełni w danym kierunku...
Może kilkaset lat temu jak król miał osobistego umyślnego to ten leciał na złamanie karku :) z listem do kochanki żeby jednak zmieniła tasiemkę w staniku bo ta błękitna nie będzie pasowała do róz w ogrodzie...
Przepraszam, remontuję kuchnię i zaraz musze brać siędo roboty... musiałem odreagować ;)

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 08:57

Mam problem i zastanawiam się co zrobić. Wamówiłem u "fantacy" telefon (26000 ocen, ponad 99% feedback) z wysyłką NLpostem. Zamówiłem 2giego sierpnia, według ali wysyłka była zrobiona 7go. Dostałem numer trackingowy (8 sierpnia) no i do dzisiaj nigdzie go nie ma zarejestrowanego... sprawdzałem kilkanaście trackingów i nic. Chińczyk zarzeka się, że telefon wysłany, kilka razy mu o tym przypominałem, prosi żeby czekać - otwierać spór, czy jeszcze poczekać?

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 09:38

Otwierać!

Wysłane z Xiaomi MI3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 09:58

Nie no teraz to poważnie się denerwuje :-( Od 2014-08-05 mam status International Postal System i nic się jeszcze nie zmieniło.. coś jest chyba nie tak :-( Co robić?

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 09:59

10minut napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja paczke z 08.05 mam już u siebie

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 10:06

pete67 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



Kultura nakazałaby oddać chińczykowi kasę, a nie chwalić się "prezentem"..

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

19 sie 2014, o 10:36

Zbyszko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ale ona za każdym razem gdy sprawdzam aktualizuje godzinę w górnym wierszu


OK, w takim razie tak jak pisałem Ci wcześniej. Paczka jest u pośrednika, nie trafiła jeszcze do sortowni DHL.


No, wreszcie pojawiła się na trackingu DHL - teraz tylko czekać spokojnie na...VAT :-/
Odpowiedz