• Reklama

Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Promocje i oferta sklepu GearBest.com

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez zielony14 » 27 lut 2018, o 08:50

Dlatego praktycznie nie kupuję w GearBest, wycwanili się strasznie :v
Pomoc w zakupach z chin, w wyborze telefonu.
Najnowsze promocje telefonów!

Więcej na pw, bądź "zleceniekupna@gmail.com".
Avatar użytkownika
zielony14
VIP
 
Posty: 1725
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 18:18
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 70
Telefon:: IPHONE 11 PRO MAX

Reklama

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez Colz@ » 27 lut 2018, o 11:13

Nie wie ktoś jak wygląda sprawa z deadpixelami na ekranie?
Zakupiłem laptopa, który niestety ma dead/hot pixela koloru niebieskiego widocznego na ekranie.
W jaki sposób Gearbeat podchodzi do takiego problemu? Kupowałem laptopa w polskim magazynie, czy w przypadku ewentualnwgo odesłania w celu wymiany wysyłam do polskiego magazyny czy do Chin? Może ktoś już przerabiał podobny problem.
Colz@
 
Posty: 131
Dołączył(a): 29 maja 2013, o 19:50
Lokalizacja: Pl

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez wojtekmarchewka » 27 lut 2018, o 13:23

UlefoneBePro napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przeczytaj dokładnie jaką kwotę Ci oferują za zwrot towaru, ja im ostatnio odsyłałem uszkodzony GPD Pocket, zaoferowali mi 20$ przy zostawieniu produktu( wartość 510$) lub pełny zwrot bez kosztów przesyłki czyli 1020$, walneli się ponieważ zwrócili mi za całe zamówienie czyli 2szt. Oczywiście przyjąłem tą drugą opcję :-D. Zwrot po kilkunastu dniach otrzymałem na konto w kwocie jakiej pisali czyli 1020$. Jeżeli nie pomylili się, i proponują normalny zwrot, to otwieraj spór PayPal.
wojtekmarchewka
 
Posty: 96
Dołączył(a): 7 cze 2013, o 18:39
Lokalizacja: Lublin
Pochwały: 3

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez akir » 27 lut 2018, o 16:08

UlefoneBePro napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Haha, a nie mówiłem.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez UlefoneBePro » 27 lut 2018, o 16:55

Tak, tylko że oni chcą, żebym to ja płacił za wysyłkę. Generalnie nie jest mi do śmiechu. Po co mają jakiś tam regulamin, jak sami mają go gdzieś? Napisałem wszystko do PayPal, tzn. założyłem spór, ale chyba kiedyś można było dodawać załączniki, a teraz nic nie mogłem. Czy coś się zmieniło? ( mam zdjęcia tego roweru + film z rozpakowania paczki ). Czy wiecie, gdzie jeszcze oprócz fanpage na facebook'u, mogę wystawić adekwatną do sytuacji opinię dla tego sklepu?
UlefoneBePro
 
Posty: 72
Dołączył(a): 14 mar 2017, o 09:33
Telefon:: Ulefone Be Pro

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez akir » 27 lut 2018, o 17:20

Na paypal poprosza żebyś odesłał towar i wysłał im numer trackingowy. Poproś paypal żeby zwrócili ci za wysyłkę napiszą że oddadzą ci kolo 110zl. Nic więcej nie ugrasz

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez UlefoneBePro » 27 lut 2018, o 21:50

O kurcze, 110zl za wysylke roweru do hiszpanii ( bądź do Chin )? Bede musial chyba wziąć jakas opcje MegaExtra Ekonomiczna, żeby się zmieścić w tym limicie. A czy ktoś ma namiar na jakiegoś taniego kuriera do Chin?
UlefoneBePro
 
Posty: 72
Dołączył(a): 14 mar 2017, o 09:33
Telefon:: Ulefone Be Pro

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez akir » 27 lut 2018, o 22:07

Na razie czekaj na odpowiedź gearbest i ich propozycjie. jak się nie dogadacie to dopiero roszczenie zakładaj i werdykt paypal. Przewoźnikiem to się dopiero za miesiąc będziesz rozglądal.

Wysłane z mojego VTR-L29 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez UlefoneBePro » 28 lut 2018, o 14:59

Generalnie, to już nie chciałbym się z nimi dogadywać bez udziału PayPal, nie mam do gearbest już za grosz zaufania. Obecnie rozmawiamy przez PayPal. Dzisiaj przeglądałem karton i widać, że są jakieś 3 małe naklejki ( i tam jest chyba ten cały SKU numer o którym wciąż pisze gearbest ) ale są one zaklejone całkowicie przez dużą naklejkę, którą najprawdopodobniej nakleił gearbest, gdyż są tam moje dane ( adres itd. ) ale nie jest to naklejka UPS. Zapytałem ich, czy mogę usunąć tę dużą naklejkę aby ewentualnie podejrzeć co jest na tych małych. Istnieje jednak ryzyko, że łącznie z tą dużą naklejką zniszczą się też te małe przy odrywaniu. Odpisali mi, że muszą się poradzić technika.

Czy jeśli oni mi odpiszą na PayPal satysfakcjonującą odpowiedź, to już to będzie wiążące? Obecnie mogę kliknąć w Przekształć ten spór w roszczenie, ale mam na to czas tylko do któregoś marca. Czy jeśli Gearbest mi odpisze, że zapłaci za zwrot roweru i odda mi za niego pieniądze bądź prześle prawidłową wersję, to czy już to będzie wiążące? Czy jednak muszę przekształcić spór w roszczenie, żebym potem nie został z niczym bo po 2 miesiącach się okaże że oni mi nie chcą oddać kasy a ja nie kliknąłem w Przekształć ten spór w roszczenie w odpowiednim przedziale czasowym.
UlefoneBePro
 
Posty: 72
Dołączył(a): 14 mar 2017, o 09:33
Telefon:: Ulefone Be Pro

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez okikus » 1 mar 2018, o 10:47

Mam pytanie, wg trackingo moja paczka z Sharpem P1 z gearbest wraca do nadawcy. Czy powinienem juz zakładać spór, czy czekać niewiadomo na co. Nie wiem dlaczego ale ją cofneli...Obrazek

Wysłane z mojego ZUK Z2121 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
okikus
AKTYWNY
 
Posty: 432
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 10:05
Lokalizacja: Stąd
Pochwały: 25
Telefon:: ZUK Z2 PRO
ROM: Resurrection Remix

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez UlefoneBePro » 4 mar 2018, o 10:07

Jeśli kogoś interesowałby sposób działania sklepu Gearbest, to oto co mi odpisali po kilku wiadomościach ( w skrócie ): rower DYU D1 według Gearbest jest droższy od DYU D2 i jeśli chcę, to mogę go zatrzymać ale muszę im zapłacić różnicę w cenie, lub jeśli chcę to mogę go odesłać na własny koszt do Hiszpanii i oni mi prześlą rower DYU D2.

Gdy kupowałem rower DYU D2 kosztował on 399USD a model DYU D1 279USD. Obecnie ceny wyglądają następująco: DYU D2 495USD a DYU D1 404USD. Jest też model DYU D1 z 2x większą baterią i jego koszt to 499USD na chwilę obecną, ale ja takiego modelu nie otrzymałem i widać to na filmie, który im wysyłałem.

Nie lubię rzucać oskarżeń bezpodstawnie, ale teraz podstawy już mam i stwierdzam z całą stanowczością, że Gearbest to oszuści. Dodatkowo ciągle mi wysyłają link do swojego regulaminu, gdzie wyraźnie jest napisane, że w razie wysłania złego przedmiotu to oni wyślą do nas prawidłowy a koszty przesyłki zostaną przez nich pokryte. Nic z tych rzeczy, w ogóle nie akceptują swojego regulaminu. Komunikacja z nimi jest problemowa.

Sprawę zgłosiłem do PayPal jako roszczenie. To był mój ostatni zakup w tym sklepie. Może skuszę się, jak będzie jakiś kabelek za 1USD albo jakiś powerbank za 9USD, ale nic powyżej 20USD już u nich nie kupię. Kupiłem 5 w miarę drogich telefonów od nich i było OK, ale jak widać w razie problemów ( i to z ich winy ) umywają ręce od wszystkiego. Nawet nie chcę wiedzieć jak wygląda u nich sprawa rocznej gwarancji.

Nikomu nie życzę takich problemów jak ja mam z tym sklepem. Nie wiem czy uda mi się coś wskórać poprzez PayPal. Dla mnie te kwoty o których piszę powyżej są duże, gdyż pracuję na etacie.
UlefoneBePro
 
Posty: 72
Dołączył(a): 14 mar 2017, o 09:33
Telefon:: Ulefone Be Pro

Re: Pytania o ofertę, status, paczkę do GearBest !

Postprzez Forsaken » 4 mar 2018, o 11:17

Potwierdzam jak gearbest coś spieprzy przy wysyłce (u mnie 1 sztuka zamiast 2) jedynym ratunkiem jest roszczenie i potem spór w paypal. To jest na nich jedyny bat. Zgłoszenie sprawy bezpośrednio do gearbest powoduje, że oferują połowę kwoty sporu, co dla mnie jest równe ze złodziejstwem. Przy większych kwotach płacenie przez np. przelewy24 może być bardzo niebezpieczne.
Forsaken
 
Posty: 118
Dołączył(a): 11 cze 2013, o 20:20
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 7
Telefon:: LeEco x657

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do GearBest.com



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama