• Reklama

Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Porównanie chińskich telefonów, zakupionych w Chinach i wyprodukowanych w Chinach.

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez omi » 12 lut 2018, o 00:30

Warto też zwrócić uwagę, że niektóre fony nie mają podanego sensora i z takim modelem może być loteria. Ktoś trafi lepszy zwykle na początku, a później już niekoniecznie i montują co mają, a różnice mogą być całkiem spore. Podobnie z ekranami, bateriami i pamięciami. W Samsungu zamiennik jest porównywalnych parametrów, a w chińskich fonach w tym Huaweiu bywa różnie.
Zaś w Xioami to już calkiem nie szczypią się i np. w Redmi Note 4 mało kto widział imx258.
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Reklama

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez peterg6 » 12 lut 2018, o 19:53

zielony71 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie no nie przesadzajmy. Rozumiem- sentyment. Xiaomi wtedy w mi4c wsadziło fajne bebechy za niską cenę ale czas idzie do przodu i rzeczywiście cool1 ma lepszy aparat. Tak lepszy. Testowałem bo miałem oby dwa. Zresztą nawet z mi4c przechodziłem na cool1.
peterg6
 
Posty: 156
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 22:09
Lokalizacja: Wieluń
Pochwały: 3
Telefon:: Mi6

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez basswitek » 12 lut 2018, o 20:05

Mi dziś przyszedł Cool1 C103, więc porównałem aparaty od razu na tych samych ujęciach.
Wydaje mi się że Cool1 robi minimalnie lepsze fotki, ale to może być wina ekranu - ten w Cool1 jest znacznie ostrzejszy niż na Mi4c, barwy są mniej nasycone i bledsze, a obraz wydaje się mieć więcej drobnych detali, taki jakby "odchudzony", więc możliwe że to złudzenie przez różnice w ekranie. Dodam że Mi4c jest na Mokee a nie na dziadowskim MIUI, na którym fotki wychodzą ok 30% gorzej w kwestii ostrości i szumów (na tej samej apce do zdjęć) niż na Mokee.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez avatarek » 13 lut 2018, o 06:48

jeżeli porównywałeś jakość fotek na ekranach telefonu to ja nie mam pytań XDDD
fotki to się porównuje na ekranie kompa przy przybliżeniu fotki na max rozdzielczoci ( a nie zeskalowaniu w dół by na ekranie się zmieściła)
Mam nadzieję, że Cie źle zrozumiałem i wcale nie opowiadasz bzdur wprowadzając innych w błąd :D
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez basswitek » 13 lut 2018, o 10:45

No jasne że to było na szybko porównanie od razu jak mi przyszedł telefon, dlatego zaznaczyłem że to pewnie kwestia ekranu. Jak pozgrywałem zdjęcia na siostry tel. z ekranem 2k to zdjęcia wydawały się o klasę lepsze niż są w rzeczywistości :-) Minimalnie widać że Cool1 od Mi4c robił jaśniejsze / mniej kontrastowe - fotki wydają się też ostrzejsze bez i przy małym przybliżeniu, ale przy mocnym przybliżeniu są bardziej postrzępione niż na Mi4c. Chyba lepsza metoda Coola, bo z dużych zbliżeń rzadko się korzysta przy przeglądaniu zdjęć.
Na ekranach telefonów wydaje się ogólnie że lepsze zdjęcia robi Cool, ale jednak większość zdjęć o włos lepiej wypadało na Mi4c, kilka jednak wyszło minimalnie lepiej na Cool1. Zdjęcia w zaciemnieniu podobnie słabo ale nie testowałem zbyt dużo, może Cool1 ma jakiś tryb do ciemnych zdjęć żeby na pewno używał tej drugiej kamery, gdzieś w necie widziałem różnice. Generalnie praktycznie ten sam poziom aparatu, ale Cool ma bokeh i trzeba przyznać że fajnie to wygląda. Jeszcze muszę dopytać czy na tym sofcie c103 wychodzą tak samo dobre fotki co na Leree, ale raczej to będzie to samo.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez avatarek » 13 lut 2018, o 17:43

w dobrym swietle cool1 moze i bedzie poównywalne ale przy zachmurzeniu czy niedostatku swiatla raczej mi4c go wgniecie
cool1 ma bokeh? miałem ten telefon i nei widziałem tej opcji. w mi a1 jak i w nubii m2 bokeh chodzi beznadziejnie ( rozmazywanie tła prześwietla centrum focusowania)

No i prośba, nie pisz nic więcej o porównywanie fotek na ekranie telefonu...
avatarek
AKTYWNY
 
Posty: 780
Dołączył(a): 25 mar 2015, o 14:44
Pochwały: 9
Telefon:: komórkowy

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez basswitek » 13 lut 2018, o 18:12

Zrozimiałeś w ogóle co jest wyżej napisane? A przypuszczać to sobie możesz, mi4c robi równie słabe fotki w gorszym świetle, domena telefonów bez OIS. X722 robi ładne fotki w trybie HDR ale jakość (szumy,ostrość) nie są lepsze z pewnością od Cool1. Bokeh jest w apce głównej uaktywniany ikonką u góry i prezentuje się świetnie moim zdaniem.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez zielony71 » 13 lut 2018, o 20:45

Oczywiści Mi4c to nie lustrzanka, ale moim zdaniem zdjęcia nocne nie są takie najgorsze:
https://zapodaj.net/5cf9dabd08055.jpg.html

Dasz radę zrobić lepsze Coolem1?
Zapraszam na mojego bloga o telefonach: http://zielony71.blogspot.com
zielony71
 
Posty: 47
Dołączył(a): 13 wrz 2016, o 18:51
Telefon:: wphone

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez fredziopl » 14 lut 2018, o 10:19

Sluchajcie powoli przymierzam sie do zmiany telefonu.
Dla mnie jedna z wazniejszych spraw jak nie najwazniejsza jest jakosc zdjec. Szybkosc itp mniej wazne.
Do tej pory uzywalem Mi5 3/64 - co mogloby godnie zastapic ten telefon pod wzgledem zdjec? Musza byc lepsze dodatkowo wskazana stabilizacja - krece rowniez duzo filmikow dziecku i sie mocno przydaje.
Nie chce RAWow czy pozniejszej zabawy ze zdjeciami tylko aby bezposrednio wychodzily jak najlepsze.

Co polecacie w cenie okolo 1200-1400 zl?
fredziopl
 
Posty: 45
Dołączył(a): 16 gru 2015, o 21:39
Telefon:: Mi5 3/64

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez tpawel » 14 lut 2018, o 10:47

Do zdjec- dołóż 150zl i kup sobie S7 w bestcena

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez Caminero » 20 lut 2018, o 10:00

Zobacz meizu pro 6 plus w cennie 980-1330 ( chiny-polsks) kolega w dziale meizu dal recke. Jak dla nnie zdjecia super
pozdrawiam
Caminero

było.. jiayu s2 < zte nubia z7 max < xiaomi mi4c 3/32gb czekam na bezramkowca... zte nubia z11
Caminero
AKTYWNY
 
Posty: 637
Dołączył(a): 16 mar 2014, o 11:32
Pochwały: 6
Telefon:: xiaomi mi4c
ROM: 4

Re: Porównanie aparatów i zdjęć w chińskich telefonach

Postprzez marx » 12 kwi 2018, o 19:51

SHARP Aquos S2 - zdjęcia w naturalnym świetle.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
marx
Administrator
 
Posty: 12527
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Porównania telefonów



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron