• Reklama

Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 31 mar 2018, o 11:04

Ad DiPocket. Samcik to testował
"Można też oczywiście wziąć w DiPocket subkonto walutowe i kartę w walucie obcej i w ogóle ominąć spready i opłaty za przewalutowanie. Ale takie konto i karta już kosztują: 3 zł miesięcznie płaci się za drugie i kolejne subkonto (poza podstawowym kontem złotowym), a 4 zł miesięcznie za każdą dodatkową kartę (poza złotową). To już nie jest tak atrakcyjna oferta w stosunku do bankowej. U pozabankowego operatora za kilka tygodni ma być dostępna karta wielowalutowa, czyli taka, która przyjmuje za "swoją" walutę zawsze tę, która obowiązuje w kraju, w którym aktualnie przebywa jej właściciel. Jeśli jestem w Niemczech, to mój plastik pozwala płacić w euro, jeśli w Londynie - to w funtach, a jeśli poleciałem do Stanów - w dolarach. Ale taka karta będzie kosztowała już 8 zł miesięcznie."

To ja jednak podziękuję.
Całość testu na stronie
http://samcik.blox.pl/2016/05/Oni-tylko ... ratis.html

Pochwały przyznane za posta: 2
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez existe » 31 mar 2018, o 20:45

marcz123456 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


moze cos wiecej - np dlaczego ?
czy to tylko kolejna reklama ? np banku pocztowego? bo ja tak sadze, ze piszesz aby pisac
bo jak startup pobierajacy oplaty za tranzakcje - moze byc lepszy/tanszy od niepobierajacego oplat ?
"ATMs in Europe with a low fee of PLN2.50/ GBP 0.50/EUR 0.75/USD 1.00." itp
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez rodan77 » 12 kwi 2018, o 08:42

Pytanie do obeznanych w temacie:
Czy mogę przesłać znajomemu z mojego Paypala na jego Paypal kwotę w dolarach bez prowizji ?
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Flyagaric » 12 kwi 2018, o 11:28

marcoos1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ktoś wspomniał o jeszcze jednej rzeczy - chargeback u operatorów pozabankowych działa średnio - to mi się bardzo nie podoba. Warto to też mieć na uwadze.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez existe » 12 kwi 2018, o 12:38

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


teoretycznie w tabeli oplat jest
"Wysyłanie pieniędzy do rodziny i znajomych przy użyciu salda konta PayPal jest bezpłatne" ale na tej samej stronie jest "Natomiast opłata pobierana jest w przypadku otrzymania płatności

osobiscie raz mialem przeslane pieniadze - ale w mojej historii nie ma zadnego info o oplacie, czyli wiem tylko ze dostalem kwote w usd na konto paypal i nie bylo pobranej oplaty ode mnie - tyle wiem w temacie :_))
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez rodan77 » 12 kwi 2018, o 12:53

ja znalazłem, że "Wysyłanie i odbieranie płatności osobistych na terenie Polski z salda konta PayPal w PLN jest bezpłatne. Jeżeli skorzystasz z płatności online finansowanej kartą kredytową, przelewu międzynarodowego lub innej waluty, naliczymy niewielką opłatę."
Wysłanie pieniędzy w PLN przetestowałem i rzeczywiście jest darmowe. Nie wiem natomiast jak traktują inną walutę. Jako przelew międzynarodowy czy krajowy?
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez existe » 12 kwi 2018, o 13:01

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


w swoim zyciu skladalem 2 wnioski o chargeback , raz w banku stacjonarnym, i raz w startupowym BANKu, oba moje wnioski nie zostaly zaakceptowane, i w obu bylem pewny, ze racja jest po mojej stronie
np ostatnio dostalem odmowe, ponoc z mastercard'a, za posrednictwem banku, ze na stronie internetowej na ktorej dokonalem zakupu, jest info, ze zwroty platnosci nie beda reazlizowane, a chodzilo o usluge, w ktorej po dokonaniu platnosci - zazadano ode mnie dodatkowej oplaty, a ja odmowilem i zazadalem zwrotu

Jak widac - opcja chargeback - jest zalezne tylko i wylacznie od widzimisie osoby rozpatrujacej wniosek i jej dobrego lub zlego samopoczucia w danym dniu :-) i jak to ujales, dziala srednio - niezaleznie od pogody
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez basswitek » 16 maja 2018, o 22:10

rodan77 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Możesz, zaznaczasz na początku że to przelew friends&family a nie płatność za zakupy (z ubezpieczeniem). Tylko myk jest taki, że musisz te dolary mieć w saldzie Paypal, a doładować możesz konto tylko w złotówkach (ewentualnie zamienić na dolary już w saldzie, dojdzie koszt przewalutowania). Możesz wysłać też kasę płacąc kartą ale wtedy jest opłata (lub opłata + prowizja za przewalutowanie jeśli to nie karta walutowa). Sam możesz sprawdzić ile to kosztuje, na końcu tylko nie klikaj w potwierdzenie wysłania przelewu.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez rodan77 » 18 maja 2018, o 07:42

Dzieki, ale inaczej rozwiązałem sprawę.
Przelałem mu z revoluta na revolut. O wiele mniej skomplikowane.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marx » 20 cze 2018, o 19:03

Uważajcie na bankomaty Euronet, pobierają ogromne prowizje przy użyciu karty Revolut
https://finanse.wp.pl/uzytkownicy-curve ... 165801601a
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
marx
Administrator
 
Posty: 12524
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez ugiugi » 26 lip 2018, o 22:46

Witam szanowne grono.

Przymierzam się do kupna jakiegoś flagowca z Chin (OP6, Mi Mix 2s, Mi 8)
Chcę to zrobić jak najniższym kosztem (przewalutowanie i te sprawy) a także zależy mi, żeby mieć "haka" na majfrienda w razie gdyby coś wymyślił.
W tym celu założyłem konto na PayPal'u i Revoult. Karte Revoult połączyłem już z PayPal'em.

I tu pojawiają się dla mnie pewne niejasności, jako, że nigdy nie korzystałem ani z PayPal, ani z Revoult.
Jeśli zdecyduję się na kupno telefonu chcąc zapłacić przez PP, ale po przeliczniku Revoult'a to:
1. Powinienem wpłacić odpowiedną kwotę na Revoult, zrobić przelew z Revoult na PayPal? (w PayPal'u ustawiłem już, żeby USD było główną walutą)
czy też:
2. Powinienem posiadać odpowiednią kwotę w USD na wirtualnej karcie Revoult, a PayPal sam "pociągnie" odpowiednią kwotę w USD?

Bardzo prosiłbym o odpowiedz.
Pozdrawiam
ugiugi
 
Posty: 1
Dołączył(a): 26 lip 2018, o 22:41
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 3

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez vater » 28 lip 2018, o 12:58

To drugie plus to z opisu :
https://tiny.pl/g6l5k
W czasie zakupu paypal i tak udaje, że nic nie wie o karcie.
Trzeba uważać i zmusić go do zapłaty z karty i w walucie sprzedawcy.
vater
 
Posty: 86
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 18:45
Lokalizacja: google
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron