Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez kl558 » 19 gru 2015, o 06:09

Korzystam z PP w Banggood (kwotę wybieram w PLN) z wykorzystaniem karty w PLN ( ze względu na cashback 5% w t-mobile wychodzi chyba lepiej niż karta w USD)
Lepiej w opcji przeliczania zostawić "Procedura systemu PayPal przeliczenia waluty z zastosowaniem waluty mojej karty. "
czy zmienić na: "Proszę obciążyć mój rachunek w walucie wykazanej na fakturze wystawionej przez sprzedającego."? W przypadku której opcji jest lepsze przewalutowanie?
kl558
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 gru 2015, o 03:40
Pochwały: 1
Telefon:: Motorola moto e
ROM: fabryczny

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez zielony14 » 19 gru 2015, o 15:27

Mam problem, zapłaciłem za towar 199,49$ co dało 841 zł
Anulowałem zakup ponieważ pobrało mi z niewłaściwej karty i wczoraj otrzymałem zwrot w wysokości 738 zł
czyli 103 zł mniej, co moge zrobić w takiej sytuacji? Zgłosić się do banku? do PayPala?
Dolar zmienił się tylko o 2 grosze więc nie wiem skąd wzięło się te 103 zł mniej...
Pomoc w zakupach z chin, w wyborze telefonu.
Najnowsze promocje telefonów!

Więcej na pw, bądź "zleceniekupna@gmail.com".
Avatar użytkownika
zielony14
VIP
 
Posty: 1725
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 18:18
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 70
Telefon:: IPHONE 11 PRO MAX

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 19 gru 2015, o 16:31

Płaciłeś kartą złotówkową. Nie wiem z jakiego banku ale ważny jest spread. Wcześniej kupowałeś dolary a dziś sprzedawałeś.
Myślę, że różnica była większa niż 2 grosze, bo dolar ostatnio kilka groszy potaniał. Ale przy ~200 dolarach stracić 100zł na przewalutowaniu to sporo
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez zielony14 » 19 gru 2015, o 16:41

Za pierwszym razem policzyło mi po kursie PayPala, wczoraj policzyło po kursie sprzedaży mBanku.
Teraz muszę jeszcze dopłacić 80 zł z własnych pieniędzy do telefonu dla typka, któremu kupowałem...
Pomoc w zakupach z chin, w wyborze telefonu.
Najnowsze promocje telefonów!

Więcej na pw, bądź "zleceniekupna@gmail.com".
Avatar użytkownika
zielony14
VIP
 
Posty: 1725
Dołączył(a): 16 lis 2014, o 18:18
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 70
Telefon:: IPHONE 11 PRO MAX

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 20 gru 2015, o 00:43

Dlatego żadnych paypal itd.
Kupuję w dolarach to płacę katrą w dolarach, kupuję w euro to płacę kartą w euro. Brak przewalutowań i opłat za kartę
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lokalizator » 20 gru 2015, o 09:42

Wybaczcie ale mam wrażenie, że mam innego PayPal'a. ;)
Mam konto w funtach. Dodany rachunek bankowy, dwie karty kredytowe i karta prepaid.
Wszystko jest w funtach. Tylko dla karty prepaid mam ustawione płacenie w walucie sprzedawcy. Nigdzie nie dzwoniłem a jednym kliknięciem to załatwione.
Procedura płacenia : wybór PayPal jako system płatności, wybór karty lub konta. Jeśli place inaczej niż w funtach to wybieram prepaid. Zawsze obciąża mnie kwotą sprzedawcy bez żadnego dodatkowego wybierania. Tak samo działa zwrot. Wracają dolary na kartę prepaid i cześć.

BTW karta prepaid jest w funtach ale obciążenia w innej walucie idą po kursie Mastercard bez żadnej prowizji, wiec praktycznie zawsze lepiej niż kantor (obciążenie jest w chwili zakupu).
Wklepane z LeTV X800
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez kl558 » 20 gru 2015, o 21:51

@lokalizator, dzięki chyba odpowiedziałeś przez przypadek na moje pytanie 5 postów wyżej ;-) W temacie jestem początkujący, proszę mnie poprawić jeśli się mylę.

Chcę kupić coś na BanGood za 28,99 USD, wcześniej wybierałem PLN, płaciłem PP kartą w PLN z ustawieniami standardowymi ("Procedura systemu PayPal przeliczenia waluty z zastosowaniem waluty mojej karty. ") i pobierało tyle co wyskakiwało ma BG czyli dzisiaj to: 116zł USD = 4,00zł

Przeczytałem kilka wątków na forum i postanowiłem założyć konto w kantorze + karta USD. Obecny kurs to 3,947 (liderwalut) = 114,424

Na https://www.mastercard.com/plp/klienci-indywidualni/currency-conversion.html przy wybraniu waluty transakcji USD, kurs PLN to 3,92 = 113,641 czyli najtaniej? Oczywiście trzeba zaznaczyć opcje rozliczania w walucie sprzedającego w PP i USD w BG.

Czy nie dość, że taniej to niewygodniej będzie korzystać z zwykłej karty PLN używanej codziennie - bo nie trzeba zakładać dodatkowych rachunków bądź przelewać pieniądze kilka razy...?
kl558
 
Posty: 19
Dołączył(a): 19 gru 2015, o 03:40
Pochwały: 1
Telefon:: Motorola moto e
ROM: fabryczny

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lokalizator » 20 gru 2015, o 23:22

Masz rację ale jeden warunek.
Twoja karta w PLN działa bez prowizji :)
Z reguły banki biorą 2-3 % kwoty przewalutowania. To właśnie sprawia, że mamy taki duży wątek o płatnościach.
Masz taką kartę? Wtedy nic nie kombinujesz. Nie masz? To kombinujesz z kartą z kantoru w walucie którą płacisz.
Moja karta jest w funtach ale obciążenie w innej walucie odbywa się zawsze bez prowizji i od razu.

Czytałem o wielokrotnych problemach z przewalutowaniami, zwykle związanymi ze złym ustawieniem sposobu rozliczania.
Mój wpis dotyczył tego, że w PayPal jest łatwo zmieniać i ustawić sposób opłacenia transakcji np. na walutę sprzedawcy. Nie trzeba dzwonić ani zmieniać waluty dla konta ani waluty rozliczenia karty na sztywno.
Oczywiście płacąc karta denominowaną w $ (z kantoru) za transakcję w PLN nadziejemy się na zbędne koszty ale w takiej konfiguracji płatności mamy inne karty do różnych walut.
Albo dobrą kartę do płacenia w innych walutach jak moja (bez prowizji).

Chyba, że mam jednak innego PayPala ;)
Ostatnio edytowano 21 gru 2015, o 00:18 przez lokalizator, łącznie edytowano 2 razy
Wklepane z LeTV X800
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez danio_96 » 21 gru 2015, o 18:51

Siemka

Ostatnio opłacałem przez PayPala zamówienie za 14,68$
Z konta ubyło ponad 60zł, więc kurs dolara jest 20gr droższy niż normalnie
Chciałbym ograniczyć te prowizje, gdyż jak będę kupował np tableta za 200$ dość mocno to odczuje
Mam konto w millenium oraz liderzewalut, jednak tam trzeba wymieniać min 100zł.
Teraz zauważyłem, że jest takie coś jak Walutomat :D
Podobno najlepszy kantor.
Wystarczy, że tam założę konto i będę przelewał pieniądze do wymiany z mojego banku w PLN, czy muszę jeszcze mieć jakieś konto w USD?

Korzysta ktoś z tego rozwiązania czy nie?

Dzięki
danio_96
 
Posty: 131
Dołączył(a): 12 cze 2015, o 17:20
Telefon:: LG G2 Mini
ROM: 5.0.2 Lollipop

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez blue_voyager » 21 gru 2015, o 19:04

danio_96 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W sumie dobre...

http://telchina.pl/jak-placic-na-aliexpress-t2154.html
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lupus31 » 22 gru 2015, o 11:58

Witam,
mam PayPala powiązanego z kontem walutowym w T mobil (USD)
chciałbym kupić parę rzeczy w Niemczech. Czy jakbym założył kolejny rachunek tym razem w Euro uda mi się powiązać kartę z Paypalem i uniknę przewalutowania?
Dodam tylko że chce robić zakupy na Ebay-u i w zasadzie wyświetlają mi się ceny w Euro z przeliczeniem na USD, ale sądzę że jak przyjdzie co do czego będzie szarpało Euro (walutę sprzedawcy)?
pozdrawiam
lupus31
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 11:50
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 23 gru 2015, o 15:57

lupus nie wiem czy można powiązać z paypalem, ale ja mam np 2 karty (jedna USD a druga EUR) w http://kantor.aliorbank.pl/ Płacę bezpośrednio kartą (bez przewalutowania), kurs zakupu waluty bardzo dobry, można wynmienić chyba dowolna kwotę (najmniej wymieniałem 5$).
Dodatkowo kartą EUR można płacić w sklepach w EU (w sumie w Polsce w niektórych też), bo to jest karta równoważna do karty złotówkowej w Polsce (można wypłacać z bankomatu).

Oczywiście karty i prowadzenie konta za darmo.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości

cron