• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zuku » 31 sty 2021, o 17:43

LT500..... NL
zuku
 
Posty: 35
Dołączył(a): 1 paź 2016, o 19:24
Telefon:: HTC
ROM: Insertcoin

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez akir » 31 sty 2021, o 20:09

No taka przesyłka może wpaść, ale obstawiam jednak ze nie będzie zatrzymana.
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kastalaw » 4 lut 2021, o 19:08

Witam, dziady zatrzymały mi powerbank za 85 zł. ile będę musiał dopłacić do interesu? cło, vaty, sraty?
kastalaw
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 mar 2017, o 10:39
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez akir » 4 lut 2021, o 19:30

Mogą nie naliczyć, zatrzymanie nic nie oznacza. Jeśli przyślą pismo to będzie 37zl
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez kastalaw » 4 lut 2021, o 20:16

Kazali sobie dosłać zamówienie internetowe oraz dowód zapłaty to pewnie będą rozkminiać ile to haraczu naliczyć....
kastalaw
 
Posty: 25
Dołączył(a): 11 mar 2017, o 10:39
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez variasm » 3 cze 2021, o 09:38

Witam. Miesiąc temu zakupiłem na Ali (sklep Goldway) Redmi Note 10 Pro ze szkiełkiem i etui - zapłaciłem 1425 PLN. Wtedy telefon nie był dostępny w Polsce. Paczka została zatrzymana przez Urząd skrabowo - celny. I się zastanawiam, co zrobić w tym wypadku - jak mi nalicza VAT to cena ostateczna wyniesie 1750 PLN - a już jest dostępna Polska dystrybucja w dodatku z 2letnią gwarancja za 1399 PLN. czy jak nie wyślę dokumentów potwierdzających zakup w ciągu 20 dni - to paczka powinna być odesłana do nadawcy - na ile jest to bezpieczne i czy jak otworze spór, że nie otrzymałem paczki sprzedawca zwróci mi pieniądze? Zastanawiam się czy paczka odsyłana przez Urząd gdzieś się nie zagubi. Z góry dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam
variasm
 
Posty: 5
Dołączył(a): 5 sie 2013, o 13:26

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez MikołajK » 11 lip 2021, o 15:51

Mnie bardziej interesuje, jak teraz będzie wyglądała od lipca sytuacja. Płacić 8.5 zł, bo wat to jeszcze, za każdą drobnicę? Za telefon, to niby niedużo... ale np. szybki? Cena lekko w górę 2x.
Polowanie na okazje w sklepach na Aliexpress'ie i dekoracje okienne, to moje hobby. =)
MikołajK
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lip 2021, o 15:45
Lokalizacja: Poznań
Telefon:: Oppo

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Magdaem » 13 lip 2021, o 15:41

Cześć,
zamówiłam tablet z wysyłką kurierem, dostałam maila od przewoźnika z pytaniem czy wartość przesyłki i koszty wysyłki zgadzają się z tym co jest na fakturze. Chińczyk wpisał 100$ i nie ujął kosztów wysyłki, a ja zapłaciłam 350$ + 30 $ wysyłka. Rozumiem, że mam im podać tyle ile zapłaciłam?
Magdaem
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13 lip 2021, o 15:35
Telefon:: oppo

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dash4 » 19 lip 2021, o 20:21

MikołajK napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jakby ktoś mógł to prosiłbym o rozwinięcie tych nowych opłat do zakupów...W lipcu kupiłem rzecz na Alli za 28$, do tego 1$ przesyłka. Niby ok. (wcześniej już ją kupowałem i był to jedyny koszt) Teraz w lipcu doliczyło mi Alli od razu 6,05$ na jakieś taxy - zapłaciłem. Dziś dostałem awizo z poczty że towar już jest ale do pobrania jest jeszcze dodatkowo 16,50zł ??? O co chodzi- podwójnie opodatkowane??Myślałem że te 6 baksów jest na poczet podatków. Teraz już wszystko z Allie bedzie dwa razy opodatkowane- nie wazne o jakiej wartości jest zakup??
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez akir » 19 lip 2021, o 20:56

Na ali zapłaciłeś VAT a opłata z poczty to koszty odprawy celnej. One zawsze były, jednak to takie głupie teraz jak nic nie odprawiają tylko kasa wpływa do państwa.

Wysłane z mojego MI 9 przy użyciu Tapatalka
akir
AKTYWNY
 
Posty: 653
Dołączył(a): 25 gru 2016, o 12:03
Pochwały: 14
Telefon:: huwawei

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez dash4 » 20 lip 2021, o 10:53

akir napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zawsze to może i były ale nigdy mi ich nie naliczyli...za te odprawy. A teraz widzę że coś nowego.
Więc rozumiem że niezależnie od wartości zamówienia Allie nalicza swój tax a poczta za odprawę...nie ważne czy zamówienie 1$ czy za 1000$ ?
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Flyagaric » 27 lip 2021, o 18:25

To wychodzi na to, że teraz do każdej - najmniejsze nawet - pierdoły, będą naliczać za odprawę, której i tak nie robią??
To przekreśla sens kupowania pierdół.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama