• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Flyagaric » 28 sie 2019, o 09:56

To zależy też od WERu. Tradycyjnie, największe szanse na odpust, były (nie wiem jak teraz) w Warszawie. W pozostałych, to naprawdę trza mieć szczęście.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez smietana » 26 wrz 2019, o 11:04

Panowie zakupiłem sobie Ozonator z Chin, kosztował mnie jakieś 150zł.
Najpierw trafił na cło w Wer Warszawa, a Obecnie na cło w Wer Lublin, dostałem też dziś pismo z uc wer lublin. Moje pytanie co obecnie się wysyła? Zrzut z zakupu i tyle czy także jakieś skany dowodu etc?
Tam napisane jest, że w formie pdf, wysyłacie jako pdfy czy może być jpg?

Drugie moje pytanie czy na ozonator jest tylko vat 23% czy może i cło? Jak jest cło to w jakiej kwocie/%? Ma ktoś link do kursu walut na uc?
smietana
AKTYWNY
 
Posty: 528
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 18:33
Pochwały: 23
Telefon:: xiaomi

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez -greg- » 27 wrz 2019, o 00:42

W piśmie z UC na pewno jest wyraźnie napisane jakie dokumenty są wymagane. Każdy typowy format na pewno nie sprawi im problemów.
Dobry kalkulator jest tutaj:
https://vat.alipaczka.pl/
-greg-
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20 sie 2017, o 00:01
Pochwały: 9
Telefon:: Realme 7 5G
ROM: oryginalny

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez bugmenot » 13 paź 2019, o 00:01

Jak wygląda obecnie prawdopodobieństwo doliczenia VAT do telefonu przy przesyłce AliExpress Standard Shipping?
Kupowałem drobne rzeczy od jakiś lampek za 7$ do mi band 4 i obyło się bez kłopotów. Najczęściej w tych przesyłkach podawany jest od razu nr śledzenia z Pocztexu. Z trackingu na AliExpress wynika, że paczka ląduje w Paryżu, później wysyłają do Polski, U nas wysyłają w Rzeszowie / Komornikach / Lublinie / Wrocławiu, z polskim adresem nadawcy, bez jakichkolwiek adnotacji, że przesyłka pochodzi spoza UE.
bugmenot
 
Posty: 189
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 21:17
Pochwały: 3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez wacie72 » 13 paź 2019, o 08:57

Przy zakupie tą metodą możesz być w 99 % pewny naliczenia VAT zwłaszcza gdy kupujesz takie rzeczy jak telefon.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez bugmenot » 13 paź 2019, o 19:23

Wtedy VAT płaci się wedle francuskiej czy polskiej stawki? Wedle trackingu na Aliexpress odprawa celna dokonywana jest we Francji. Tracking na stronie Poczty Polskiej zaczyna się dopiero w momencie nadania przesyłki Polsce.
bugmenot
 
Posty: 189
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 21:17
Pochwały: 3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez wacie72 » 13 paź 2019, o 19:53

Ty tak serio ?
A mieszkasz we Francji czy w Polsce ?
Oczywiście że według polskiej stawki.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez rodan77 » 15 paź 2019, o 07:24

Telefony wysyłane metodą ASS są wysyłane zazwyczaj za pośrednictwem SG Post lub China Post. Przynajmniej ja mam takie doświadczenie.
Ktoś tu kiedyś pisał, że z któregoś sklepu wysłali mu telefon metodą ASS przez Francję właśnie i u nas dostarczał Pocztex. Ale był to jakiś tani telefon w okolicach 60-80 usd. przy telefonach o wyższej wartości jeszcze się nie spotkałem żeby wysyłali w ten sposób, nawet jak wybierzesz jako metodę wysyłki ASS.
No a wtedy wiadomo, ryzyko VAT jest spore.
rodan77
VIP
 
Posty: 1166
Dołączył(a): 17 lut 2016, o 21:36
Pochwały: 94
Telefon:: Meizu 16

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zbyszek.m1@o2.pl » 5 gru 2019, o 14:34

Kupiłem wczoraj telefon na BG z przesyłką PDM + tariff insurance. Dziś dostałem mail od GLS o zarejestrowaniu paczki dla mnie, nie wiem czy to dobrze czy źle ? A może bez różnicy jeśli chodzi o sprawy VAT. Wcześniej zamawiałem drony PDM + insurance i przychodziło z "Holandii" pocztą i obywało się bez VAT.
Jak to może wyglądać w przypadku GLS ? Płacąc insurance to już na głowie sklepu aby poszło bez VAT ?
zbyszek.m1@o2.pl
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 01:11
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez fake4r » 5 gru 2019, o 16:02

Dojdzie bez vat.
Avatar użytkownika
fake4r
VIP
 
Posty: 5981
Dołączył(a): 4 lip 2013, o 12:55
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 215
Telefon:: Redmi Note 8

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez zbyszek.m1@o2.pl » 5 gru 2019, o 17:20

@fake4r
Oby tak było ;)
zbyszek.m1@o2.pl
 
Posty: 56
Dołączył(a): 3 maja 2016, o 01:11
Telefon:: samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Postprzez Accoount » 5 gru 2019, o 22:34

Jak GLS to pewnie z Belgii. Belgia w UE, więc bez cła :)
Accoount
 
Posty: 79
Dołączył(a): 4 kwi 2017, o 17:31
Telefon:: Aygo
ROM: Rom żebra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama
cron