• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez baku1991 » 29 lis 2014, o 21:26

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chcesz więc powiedzieć, że wszyscy sprzedający na naszym forum w dziale bazar prowadzą działalność gospodarczą ? Ciekawa teza... Nie wolno ale można...
A moje pytanie wynikło z tego, że wydało mi się nieprawdopodobne, że ktoś prowadzący działalność nie wie czegoś tak oczywistego. A jednak...
Odpowiem, więc na pytanie kolegi.
W uproszczeniu: sprowadzając towar z Chin płacisz VAT. Potem ten VAT zwraca Ci Urząd Skarbowy. Sprzedając towar doliczasz do cen podatek VAT i odprowadzasz go do US. Nie jest więc tak jak wydajesz się sugerować, że płacisz dwa razy podatek VAT od jednego towaru.

Osoby sprzedające w dziale bazar nie pytają o podatki.
baku1991
AKTYWNY
 
Posty: 356
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 22:21
Pochwały: 11
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez pete67 » 29 lis 2014, o 21:28

chmurowski napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Niestety Polska taki kraj gdzie nawet wygrać wybory może gosć którego nie było na liście...
myślę że takie coś może się zdarzyc, mało realne ale idiotyzmy polskich urzędasów są nie do ogarnięcia wyobraźnią zdrowego człowieka
myślę że wtedy żądałbym potwierdzenia, że paczka miała jakąś zawartość podlegającą ocleniu bądź ovatowaniu bo sam bym twierdził że to była jakaś błachostka jako gift czyli niepłatna...
no tak teraz sądzę ale kto wie jak portusie i gul by się zattrząsł gdyby mnie takie coś spotkało... :)
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 29 lis 2014, o 21:44

baku1991 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chcesz więc powiedzieć, że wszyscy sprzedający na naszym forum w dziale bazar prowadzą działalność gospodarczą ? Ciekawa teza... Nie wolno ale można...
A moje pytanie wynikło z tego, że wydało mi się nieprawdopodobne, że ktoś prowadzący działalność nie wie czegoś tak oczywistego. A jednak...
Odpowiem, więc na pytanie kolegi.
W uproszczeniu: sprowadzając towar z Chin płacisz VAT. Potem ten VAT zwraca Ci Urząd Skarbowy. Sprzedając towar doliczasz do cen podatek VAT i odprowadzasz go do US. Nie jest więc tak jak wydajesz się sugerować, że płacisz dwa razy podatek VAT od jednego towaru.

Osoby sprzedające w dziale bazar nie pytają o podatki.

W sumie to nie wiem o co Ci chodzi, ale myślę, że to nieistotne. Udzieliłem koledze odpowiedzi, chcesz coś do niej dodać?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3
Góra

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez pete67 » 30 lis 2014, o 14:32

baku1991 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chcesz więc powiedzieć, że wszyscy sprzedający na naszym forum w dziale bazar prowadzą działalność gospodarczą ? Ciekawa teza... Nie wolno ale można...
A moje pytanie wynikło z tego, że wydało mi się nieprawdopodobne, że ktoś prowadzący działalność nie wie czegoś tak oczywistego. A jednak...
Odpowiem, więc na pytanie kolegi.
W uproszczeniu: sprowadzając towar z Chin płacisz VAT. Potem ten VAT zwraca Ci Urząd Skarbowy. Sprzedając towar doliczasz do cen podatek VAT i odprowadzasz go do US. Nie jest więc tak jak wydajesz się sugerować, że płacisz dwa razy podatek VAT od jednego towaru.


W sumie to nie wiem o co Ci chodzi, ale myślę, że to nieistotne. Udzieliłem koledze odpowiedzi, chcesz coś do niej dodać?


Nikt mi nie zabroni coś kupic i po prostu odsprzedać to dalej bo cośtam sobie wykombinowałem
jeśłi taki proceder ma miejsce nagminnie tzn np 10-50 sztuk miesięcznie i wielokrotnie ten sam sprzęt I OSIĄGAM Z TEGO DOCHÓD!!! to tu już wkracZa podatek
ale jeśli kupuję dziś zenfona i pojutrze go chcę sprzedać bo mi nie pasi to ch... kogo to obchodzi ( w znaczeniu urzędasów) jełsi za miesiąc znowu kupię telefon i znowu go będę chciał sprzedać to tak samo... i tyle
BO NIE OSIĄGAM Z TEGO TYTUŁU KORZYŚCI MAJĄTKOWYCH!!! nawet jeśłi sprzedam odrobinkę drożej....
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA
Góra

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez 4r73k » 1 gru 2014, o 22:05

Czekam już ponad tydzień na zwolnienie przesyłki, też tak macie:

Zatrzymanie przesyłki w cle,2014-11-24 14:13,WER Zabrze
4r73k
 
Posty: 12
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 11:41
Lokalizacja: Tarnów

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez jurekg » 1 gru 2014, o 23:19

A dostałeś już list polecony?

Wysłane z mojego NewmanK1
jurekg
AKTYWNY
 
Posty: 296
Dołączył(a): 11 lis 2012, o 12:15
Lokalizacja: Biecz
Pochwały: 13

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez piter-x » 1 gru 2014, o 23:21

Kupiłem tel na aukcji
http://www.aliexpress.com/item/Perfect- ... 97500.html przesylka prawdopodobnie utknęła w UC czy w razie czego wysłać im screena z tej aukcji ? Mogą się doczepić do tego telefonu? Dodatkowo nie płaciłem swoją karta tylko karta żony a przesylka na mnie. :-o proszę o info jak to zrobić w razie nałożenia vatu.
piter-x
 
Posty: 10
Dołączył(a): 23 paź 2012, o 11:45
Telefon:: Star S5

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez AITD » 2 gru 2014, o 01:40

4r73k napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Też tak mam, moja paczka nawet wcześniej została zatrzymana. Podobno Zabrze poinformowało kogoś z wykopu (4 dni temu) przez telefon, żeby na paczki do Mikołaja raczej nie liczyć. :lol: żenada.

"Nawał paczek" nie przeszkadza im zatrzymywać solidnej porcji kolejnych paczek, mojemu koledze zatrzymali w piątek 2 paczki z telefonami (2 na.. 2 :> więc sito porządne).

Tak więc zamówienie 11.11, wysyłka 13.11, 20.11 w Polsce , a w Polsce 2 albo 3 tygodnie.. Dziki kraj..
Avatar użytkownika
AITD
 
Posty: 22
Dołączył(a): 15 lis 2014, o 14:14
Pochwały: 2
Telefon:: HTC

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez jakhub » 2 gru 2014, o 12:43

dostalem polecony od WER Zabrze :(
zlapali mi zenfone 5 od Goldway kupiony 17.11. mam nadzieje ze sie z reszta juz szybko uwina...

swoja droga wyslalem im pdfa ze strona zamowienia aliexpresu + potwierdzenie z banku, dane dowodu w tresci maila jako zwykly text - przejdzie cos takiego? ktos cos takeigo juz robil?

@blue_voyager - thx
Ostatnio edytowano 2 gru 2014, o 12:55 przez jakhub, łącznie edytowano 1 raz
jakhub
 
Posty: 5
Dołączył(a): 3 cze 2013, o 17:42
Lokalizacja: rybnik

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 2 gru 2014, o 12:45

jakhub napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tak z parę tysięcy osób.
Tak, przejdzie takie coś.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez majkel_94 » 2 gru 2014, o 18:14

pete67 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Mistrz xD Jaka jest Twoja definicja korzysci majatkowej skoro nie podchodzi pod to uzyskanie zysku przy sprzedazy drozej niz kupno? ;)
Avatar użytkownika
majkel_94
VIP
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 12:05
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez baku1991 » 2 gru 2014, o 19:18

Już się też nie chciałem odzywać, ale nie sposób. Najpierw gość się dopytuje czy musi dwa razy VAT płacić, później twierdzi, że żaden urzędas mu się nie ma prawa wpieprzać jak w jeden dzień kupi telefon, a w drugi sprzeda. A spoko, niech żyje w tej błogiej nieświadomości.
baku1991
AKTYWNY
 
Posty: 356
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 22:21
Pochwały: 11
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości