Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

23 paź 2014, o 14:41

skawin napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jeżeli miałeś paczkę zatrzymaną w cle to powinieneś mieć na paczce wszystkie dokumenty. Od mojego listonosza wiem, że to jest nowa sprawa z tą płatnościa przy odbiorze. Nie wiem jak było wcześniej bo nie płaciłem wcześniej vatu na telefon, ale domniemam, że trzeba było zapłacić i dopiero WER wysyłał dalej paczkę. Zmierzam do tego, że nie wszyscy listonosze wiedzą o tym, że powinni skasować od Nas VAT! W moim przypadku Vat zapłaciłem ale listonosz nie zabrał wszystkich kwitków, miał szczęście że nie wyrzuciłem paczki, przybiegł do mnie po godzinach pracy po kwitki.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

23 paź 2014, o 15:37

Ja rok temu zapłaciłem VAT przy odbiorze i koledzy na forum już mnie nastawili, że tak będzie czyli raczej nie taka nowa sprawa. A jak paczka przyszła bez niczego to może jej wartość nie była wysoka? Na bank do €18 puszczają ustawowo jak im dokumenty wyślesz, ale to forum zna przypadki, ze puścili telefony za $60.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

24 paź 2014, o 08:44

Dobra wyjaśniło się:) sytuacja jak podobne tutaj na forum, listonosz pierwszy raz spotkał się z taką sprawą i wieczorem przyszedł spytać czy mógłbym zapłacić należną kwotę bo musiałby pokryć z własnej kieszeni.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

24 paź 2014, o 13:18

Witam Skusilam sie i ja na towar z Chin, to buty i kurtka z logo, kupione od jednego sprzedawcy, więc jedna przesyłka. Towar został zatrzymany. Łączny koszt zakupu obu przedmiotów to 27.69$. Poradcie proszę co najlepiej zrobić w moim przypadku.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

24 paź 2014, o 13:37

RozumIem, że logo żadnej z chińskich firm i są to podróbki? To przerabiane miliony razy już było. Najlepiej się nie przyznaj do przesyłki i zapomnij o tym, ale twoje ryzyko.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

24 paź 2014, o 13:40

Mam pytanko,
czy jak celnik DHL dostanie potwierdzenie przelewu w pdf, screen aukcji z przedmiotem, i dokumenty moje to czy oni to jakoś weryfikują u sprzedawcy (chińczyka) czy taka transakcja miała miejsce itp. Czy tylko widząc skan i potwierdzenie wplaty sprawe zamykaja -> kierują do doręczenia przesyłki lub naliczenia VAT?

p.s. ciekawe ilu celników sledzi ten wątek :D

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

24 paź 2014, o 22:49

Mam pytanie czy mam jakis wplyw na to, czy paczke bedzie obslugiwac poczta polska, czy DHL ?? i jesli kupuje NONAME'y to wtedy nie musze sie niczego bac, ewentualnie VAT'u jesli paczki wartosc przekracza te 22euro... poprawcie mnie, jesli czegos nie zrozumialem. Rozumiem, ze takie pytania moga kogos doswiadczonego Wk...ac, ale wole wiedziec, a nizeli miec wyrok za jakies j...ne skarpetki za 20zl ; ) Dziekuje za odpowiedzi i pozdrawiam !

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

24 paź 2014, o 23:02

Reden napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Masz wpływ - jak zamówisz przesyłkę DHL to obsługuje ją DHL. Jeśli jest to "nie firma kurierska" to Poczta Polska. Co do reszty się wszystko zgadza. Poza tym, że na wyrok za skarpetki byś musiał się napracować. Mozesz paczki nie dostac i byc nękany dziwnymi pismami. Jak bedziesz nerwowy to mozesz dodatkowo troche grosza stracic :)
...Chyba że ściągasz hurtowe ilości...

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

25 paź 2014, o 06:32

Madzia9966 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak odeślesz co chcą to zwolnią Ci przesyłkę bez vatu - bo nie przekraczasz wartości. Ale zamiast tego możesz dostać pismo o zastrzeżonych znakach towarowych wraz ze straszeniem jakimiś opłatami. Z opłat można się wybronić.
W aukcji pisało gdzieś, że podróbka? Widać było znaki towarowe (logo)?

Raz mi zatrzymano paczkę z jeansami - nawet nie wiedziałem, że mają jakieś logo... Po wysłaniu screenów puścili z vatu. Nie czepiali się, że podrobione.

Ryzyko należy do Ciebie.

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

25 paź 2014, o 07:51

lagarto napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Przekracza. Wartość ustawowa to €18, czyli około $23 jak kiedyś liczyłem. Więc tylko dobra wola urzędnika jeśli puści.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

25 paź 2014, o 09:22

A przypadkiem stawki to nie €22 euro i €45? Ta druga opcja jeżeli przesyłka ma charakter okazjonalny (czyli jest wysyłana nie częściej niż raz w miesiącu), zawiera towary wyłącznie osobistego użytku, a ilość jest na tyle mała, że nie są przeznaczone na handel.

Mnie puścili ostatnio bez vatu paczkę o wartości 40$.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

25 paź 2014, o 23:23

jesli towar ma logo ale na aukcji aliexpress sa zdjecia bez logo to puszcza bez problemu po zaplaceniu vatu? (czy oni otwieraja paczki ?)
Odpowiedz