Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.

Regulamin działu

Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
Odpowiedz

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

22 paź 2014, o 21:24

Andrewko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jaka marka skarpet. Jeśli znana to masz odpowiedź.


Znana, znana...zatem co teraz?

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

22 paź 2014, o 21:28

bartasg napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jaka marka skarpet. Jeśli znana to masz odpowiedź.


Znana, znana...zatem co teraz?


Jak napiszą z UC to olać list.Nie ma co się pętać po sądach.Niech sobie celnicy śmigają w smyrach TH.Pozdrawiam.

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

22 paź 2014, o 21:37

mkgga napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czyli mogą być z tego jakieś problemy? Jak wygląda kwestia otrzymania tej przesyłki, ewentualnie zwrotu kosztów?

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

22 paź 2014, o 21:39

bartasg napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jaka marka skarpet. Jeśli znana to masz odpowiedź.


Znana, znana...zatem co teraz?

Nic nie robić. Zapomnieć. Kurdystan ale żeby majty i skarpety zamawiać?. Wolę zapłacić 6e za 3 paka bokserek z Primark i są 100% bawełny i jajka mi nie będą świecić %)

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

22 paź 2014, o 21:40

bartasg napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czyli mogą być z tego jakieś problemy? Jak wygląda kwestia otrzymania tej przesyłki, ewentualnie zwrotu kosztów?



Mogą , użyj opcji szukaj!!!!

Obrazek

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

23 paź 2014, o 07:44

mkgga napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Czyli mogą być z tego jakieś problemy? Jak wygląda kwestia otrzymania tej przesyłki, ewentualnie zwrotu kosztów?



Mogą , użyj opcji szukaj!!!!

Obrazek

No bez jaj jest roznica kilka majtek dla siebie a 40 szt zegarkow ck :D to rpzeciez wiadomoe ze ie na swoj uzytek tylko istnieje podejzenie ze na handel a to juz karalne jest.To chyba kazdy przeciez wie. jakby to byl 1-2 zegarki to by sie skonczyło na niczym a tak to koles moze poplynac ladnie, pozatym na aukcjach gdzie zegarki sa sprzedawane jako ck przewanize sa fotki z napisem juz ck i weisz co kupujesz.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

23 paź 2014, o 09:21

Niestety w naszym dziwnym systemie prawnym jaja się zdarzają. Jest na forum świeży przypadek 1 (jednej) sztuki szalika znanej marki zatrzymanej przez UC i żądanie od kancelarii prawnej jakiejś kosmicznej kwoty za ugodę.


O skarpetch lepiej zapomnieć. I o kasie też.

Aczkolwiek jak jeszcze kilka miesięcy temu jak byłem nieświadomy, że w UC tak czepiają się podróbek na list od nich dotyczący zamówionych przeze mnie jeansów grzecznie odpisałem ze skanami aukcji i innymi wymaganymi dokumentami i żaden prawnik mnie nie ścigał.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

23 paź 2014, o 11:35

Dziś trafiła do mnie paczka z telefonem zatrzymana w zeszłym tygodniu przez WE Zabrze na cle. Wszystkie dokumenty przesłane mailem i paczka została wczoraj puszczona, dziś listonosz ją przyniósł ale nic nie chciał, żadnej zapłaty dosłownie nic. Czytałem że niektórzy również mieli taką sytuację ale po pytaniu do listonosza o dopłatę vat listonosz sobie przypominał i dziękował za przypomnienie bo musiał by pokryć z własnej kieszeni, u mnie listonoszka nic nie chciała i na pytanie o dopłatę powiedziała że nic nie ma. O co kaman?

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

23 paź 2014, o 11:40

A były jakieś papiery dołączone do paczki? Może zwyczajnie nie naliczyli VATu.

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

23 paź 2014, o 11:45

Nie było żadnych papierów, jedynie co przyszło pismo jak zawsze z Weru o przesyłkę dokumentów i dziś paczka, jak wrócę do domu zobaczę co jest na paczce ale nawet jeśli co jest muszę do paczki dostać decyzję o naliczeniu Vatu co nie

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

23 paź 2014, o 13:53

witam mam pytanie zatrzymali mi paczke w cle zakupilem zegarek armani klon moge zaplacic vat ale nie wiem czy nie bedzie problemow prawnych? tutaj mam linka aukcji UC przepusci taka aukcje nie bedzie problemow zadnych??

http://www.aliexpress.com/item/Hot-New- ... 75916.html

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

23 paź 2014, o 14:27

Mogą być problemy jak na zegarku jest napis Armani. Aczkolwiek niekoniecznie. Nie da się tego przewidzieć w tym przypadku.
Odpowiedz