• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Gravis » 28 sie 2014, o 11:56

Za oszustwa podatkowe są nie małe kary

Wysłane z tabletu Onda v819 3g przy użyciu Tapatalk
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez wacie72 » 28 sie 2014, o 12:05

Podatek płacisz od ceny którą zapłaciłeś za towar a nie od tego co chińczyk napisał na paczce.
I nie można tego obejść.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez banan87 » 28 sie 2014, o 12:26

Ta przecież wiem, że powinienem zapłacić od kwoty, która zapłaciłem. Ale niektórzy nie płacą nic, bo im się poszczęściło, więc ja chciałbym zapłacić mniej.
banan87
 
Posty: 40
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 23:15
Telefon:: Alcatel One Touch

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Gravis » 28 sie 2014, o 12:27

Chcieć a móc to różnica. Zamawiając towar trzeba liczyć się z zapłata VAT jest to nasz obywatelski obowiązek. A jak przejdzie bez to można się tylko cieszyć ze się udało, inaczej nie ma..

Wysłane z tabletu Onda v819 3g przy użyciu Tapatalk
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez banan87 » 28 sie 2014, o 12:31

sami wzorowi obywatele :) to czemu ten kraj taki biedny... no dobra, trudno, w takim razie nie kombinuję, może kiedyś dobro wróci ze zdwojoną siłą :)
banan87
 
Posty: 40
Dołączył(a): 22 sie 2014, o 23:15
Telefon:: Alcatel One Touch

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Gravis » 28 sie 2014, o 12:35

Po prostu nie kalkuluje się kombinacja.. Tu uszczkniesz parę stowek a w razie problemów stracisz ich dużo więcej..

Wysłane z tabletu Onda v819 3g przy użyciu Tapatalk
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Odp: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Robbo » 28 sie 2014, o 13:05

banan87 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!
Ośmiorniczki nie są tanie.

Ja i G2
Robbo
AKTYWNY
 
Posty: 772
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 11:25
Pochwały: 16
Telefon:: Samsung Galaxy Nexus
ROM: MIUI V5

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez bontek » 28 sie 2014, o 13:13

Rozbrajaja mnie teksty prawilniakow ktorzy sugeruja koledze jakie to zle nieplacenie cla
czy podatkow i "oszukiwanie" naszego systemu podatkowego. Zapewne ci sami prawilniacy
od podatku vat uzytkuja wszedzie legalne oprogramowanie, sluchaja muzyki z oryginalnych plyt itp itd.

Nastepnym razem zanim cos napiszecie pomyslcie dwa razy....

Kolega chcial po prostu zaplacic mniej stad Jego pytanie
ale okazuje sie, ze na forum siedza sami spoleczniacy....:)
bontek
AKTYWNY
 
Posty: 238
Dołączył(a): 23 mar 2013, o 21:03
Lokalizacja: Zabrze
Pochwały: 5
Telefon:: Bratek

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Gravis » 28 sie 2014, o 13:15

Prawilniakow.. nie uważam się za takiego, ale nie znam sposobu jak koledze pomoc może ty się pochwalisz jak to robisz?

Wysłane z tabletu Onda v819 3g przy użyciu Tapatalk
Xiaomi Mi6 > Xiaomi Mi5 Prime > Vernee Thor > Xiaomi Mi4c Prime > ZTE Nubia Z7 Mini > Jiayu G4S > Xiaomi RedRice > Lenovo A820 > ZTE Blade
Avatar użytkownika
Gravis
VIP
 
Posty: 2453
Dołączył(a): 5 cze 2013, o 09:32
Pochwały: 31
Telefon:: OnePlus 7

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez wacie72 » 28 sie 2014, o 13:43

Dokładnie , nie da się zapłacić mniejszego podatku.
A jednak nie , jest jedna możliwość , kupić tańszy telefon to i ewentualny podatek będzie mniejszy ;)
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez majkel_94 » 28 sie 2014, o 13:49

Co innego ściąganie na własny użytek, a co innego fałszowanie screenów czy wyciągów bankowych, żeby mniejszy podatek zapłacić ;)

Dać się da, tylko nikt nie zagwarantuje że celnik otworzy paczkę i nie spodoba mu się brak znaku, zaczną szukać, wejdzie na ali, zobaczy cenę, skontaktuje się z naczelnikiem i bankiem, dojdzie wyciąg i wtedy cyrk na kółkach z aresztem :D

Jedyny w miarę bezpieczny sposób to kupno w ciągu kilku dni dwóch telefonów - taniego oraz drogiego. Wtedy im dosyłasz papiery taniego, jak otworzą i im nie będzie pasowało to się zasłaniasz że nie wiedziałeś która to paczka/pomyliło Ci się i dosyłasz te dobre :P
Avatar użytkownika
majkel_94
VIP
 
Posty: 1008
Dołączył(a): 17 lip 2014, o 12:05
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 19
Telefon:: LeTV

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez wacie72 » 28 sie 2014, o 13:57

Panowie , pytanie z innej beczki.
Jak jest liczony podatek ?
Czy celnik przelicza kwotę zakupu w np dolarach na złotówki po kursie aktualnym NBP z dnia bieżącego ?
Wiadome że na dzień dzisiejszy nie są to wielkie różnice ale jeszcze 2-3 tygodnie temu inny był kurs dolara.
Avatar użytkownika
wacie72
VIP
 
Posty: 856
Dołączył(a): 18 maja 2014, o 14:59
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 49
Telefon:: Redmi Note 7

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron