• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez dexmark » 23 sty 2014, o 14:37

,,Zawiadamia się, że pod w/w adres nadeszła przesyłka z Singapuru, nr XXX, waga 0,5 nadana przez ...... z zawartością telefon komórkowy''
Skąd oni wiedzą w Przemyślu, że to telefon komórkowy? Przecież Chińczyk wpisał (zgodnie z moją prośbą) że to ramka cyfrowa :-D Albo moją paczkę skanowali, albo otwierali.
Dokumenty przesłane, skan z zakończonej aukcji, potwierdzenie bankowe i nr PESEL. Teraz oczekuję na listonosza z paczką i pobraniem :(
dexmark
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 16:55
Telefon:: Lenovo a820

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez bartazzz » 23 sty 2014, o 14:40

bodajże kolega bumbum opisywał swój przypadek i były w tym temacie również skany pism. Tak więc gdyby chodziło tylko o Vat to interesuje ich wartośc, w przypadku UC Poznań odsyłaja do analizy do UKE
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez lukkki » 23 sty 2014, o 14:43

Skanowali pewno
lukkki
VIP
 
Posty: 832
Dołączył(a): 12 kwi 2013, o 18:18
Lokalizacja: EU
Pochwały: 13

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez rk.rk » 23 sty 2014, o 14:45

@dexmark. Wszystkie paczki są skanowane i z automatu idzie jak wychwyci ,że telefon . Miałem już tak ,że wiedzieli co jest w środku ,a nie były otwierane i oczywiście co innego na deklaracji.
rk.rk
AKTYWNY
 
Posty: 583
Dołączył(a): 14 lis 2013, o 22:17
Pochwały: 9
Telefon:: Z7 mini

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez donaspl » 23 sty 2014, o 15:36

Ja już odbierałem 3 razy z UC w Poznaniu. Kilka dni temu byłem i faktycznie gość mówił że muszą gdzieś przesłać żeby zobaczyć czy jest znak CE, ale w końcu kazali poczekać trochę i przeszło bez tego. Tak mi się wydaję ze jak 1 sztukę ktoś zamawia to puszczą spokojnie tylko nie starajcie się z nimi kłócić.
donaspl
AKTYWNY
 
Posty: 233
Dołączył(a): 9 maja 2013, o 12:52
Lokalizacja: Poznan
Pochwały: 6

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez dexmark » 23 sty 2014, o 19:01

Czy mając już numer księgi magazynowej i wysłane już drogą elektroniczną potrzebne dokumenty mogę samodzielnie odebrać przesyłkę w Przemyślu? Czy jednak muszę też drukować skany i przedstawić je osobiście celnikowi? Wystarczy, że przyjdę i podam nr?
Trochę to namieszane jest na trackingu, przesyłka niby zatrzymana w cle na UP 1 a dokumenty przyszły mi z UP 2 Przemyśl (zgodnie z otrzymanym listem, oddział celny znajduje się przy UP 2). Więc dlaczego pisze jednak UP 1? To jednak dwa różne miejsca, znajdujące się po przeciwnych stronach miasta. Doskonale wiem, w jakim miejscu znajduje się ten oddział celny, pytam jednak o obecność UP 1 w trackingu.
dexmark
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 16:55
Telefon:: Lenovo a820

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Avis33 » 23 sty 2014, o 23:00

Ktoś z was próbował wysyłać zaniżoną kwotę i jak się skończyło ? Dobrze czy źle?
Motorola Defy >> Xioami Red Rice >> Lenovo K3 Note >> Motorola Defy >> Xiaomi Redmi Note 3 Pro 3/32 gb >>> Xiaomi Mi6 6/128 GB
Avis33
AKTYWNY
 
Posty: 231
Dołączył(a): 29 gru 2013, o 13:25
Telefon:: Xiaomi Mi6 6/128GB
ROM: MIUI 11.2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez illusion » 23 sty 2014, o 23:05

Ja tu widzę tylko Zabrze i Przemyśl.. Czy jest ktoś z północy z doświadczeniami na temat urzędu celnego?
illusion
 
Posty: 95
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 15:27
Pochwały: 1
Telefon:: iOcean X7 HD

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez rivermoon » 24 sty 2014, o 00:36

Ja jestem z północy. Dwie przesyłki poszły przez Pruszcz Gdański i doliczyli Vat, jedna poszła od razu do mnie z pominięciem Pruszcza bez Vatu.
rivermoon
 
Posty: 109
Dołączył(a): 20 mar 2013, o 10:23
Pochwały: 1
Telefon:: HTC HD2

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Macy123 » 24 sty 2014, o 03:42

About the tax,they help me declare it a lower price to help you lower the chance of tax.
Finally I received the shipment without any taxes.
I plan to buy one more phones as Valentine's Day gift.
But Most Chinese websites are off during the Chinese new year.
But Etotalk.com will continue offer service and shipment during Chinese New Year as usual.
Macy123
 
Posty: 6
Dołączył(a): 10 gru 2013, o 11:24
Telefon:: 13000000

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez dexmark » 24 sty 2014, o 13:52

Avis33 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Masz celników za idiotów? Być może twoją przesyłkę zdefiniowali za pomocą skanera jako telefon komórkowy. Myślisz, że uwierzą że jest wart ceny poniżej 50$ ?? W razie jakichkolwiek wątpliwości po prostu otworzą przesyłkę, a tam dokumenty że to telefon marki xx, model taki i taki. Porównają sobie wartość w Internecie a stąd już krótka droga do wszczęcia postępowania.
Avis przestań już kombinować i odrzuć te głupie myśli. My kupujący możemy jednie prosić sprzedawców o wpisywanie giftów i zaniżonych wartości. Możemy jeszcze próbować różnych dostawców prócz Singapuru (Sweden Post, Deutsche Post czy HK Post) i to tyle na co możemy sobie pozwolić.
dexmark
 
Posty: 31
Dołączył(a): 10 lis 2013, o 16:55
Telefon:: Lenovo a820

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez KUKA1 » 24 sty 2014, o 16:00

Czy naliczenie opłat celnych jest zależne w dużej mierze od miejsca docelowego paczki ?
Czy paczka do Warszawy ma większą szansę uniknięcia kontroli celnej ?
KUKA1
 
Posty: 3
Dołączył(a): 24 sty 2014, o 15:54
Telefon:: Avila

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama