• Reklama

Ogniwa fotowoltaiczne PV

Rozmowy na wszystkie tematy

Ogniwa fotowoltaiczne PV

Postprzez eRd » 28 lip 2015, o 10:46

Witajcie. Ostatnio natrafiłem na temat ogniw fotowoltaicznych i budowy modułów z nich złożonych w zaciszu domowym ;-)
Pomyślałem, że mając lutownicę, trochę chęci i pojęcia technicznego na poziomie szkoły podstawowej można sobie taki zestaw zbudować. Z tego co znalazłem w sieci są 2 fora o tej tematyce w Polsce.
Czy ktoś może zamawiał takie ogniwa na Ali? Możecie kogoś polecić? Wszelkie info mile widziane ;-)
eRd
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 12:55
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Pochwały: 3

Reklama

Re: Ogniwa fotowoltaiczne PV

Postprzez blue_voyager » 28 lip 2015, o 10:57

Do zbudowania zestawu fotowoltanicznego potrzeba trochę więcej niż lutownica i wiedza z podstawówki.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Ogniwa fotowoltaiczne PV

Postprzez marx » 30 lip 2015, o 09:14

a sprowadzał ktoś ogniwa z chin, i jakich rozmiarów udało się kupić bez cła które jest zaporowe, 70% +23% Vat
Te opłaty to zapewne na wspierane zielonej energii. ;-)
marx
Administrator
 
Posty: 12520
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Ogniwa fotowoltaiczne PV

Postprzez haber01 » 30 lip 2015, o 10:26

Cło zaporowe, żeby chińskie ogniwa Europy nie zalany, logiczne. Jak chcesz ogniwa bez cła, poszukaj na eBay. Ludzie chwalili tam ogniwa z Włoch czy Hiszpanii.
O chiński są raczej źle opinie.
haber01
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 04:14
Pochwały: 7

Re: Ogniwa fotowoltaiczne PV

Postprzez eRd » 31 lip 2015, o 22:27

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tyle to zdążyłem się zorientować. Do tego potrzebny jest jeszcze minimum inwestor i oczywiście zależy jeszcze czy będzie to instalacja ongrid czy offgrid.
Pytałem o budowę własnej instalacji. Jeżeli ktoś ma jakieś ciekawe materiały na ten temat to chętnie bym poczytałem.
Do kolegi blue_voyager - trochę więcej pozytywnego myślenia, a nie tylko krytyka ;)
eRd
 
Posty: 125
Dołączył(a): 4 kwi 2013, o 12:55
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Pochwały: 3

Re: Ogniwa fotowoltaiczne PV

Postprzez blue_voyager » 31 lip 2015, o 22:49

To nie wynika z negatywnego myślenia ale ze znajomości branży. Mam firmę montującą kolektory słoneczne (w sumie ze względu na obecny stan rynku czasowo w zawieszeniu) więc branża fotowoltaiki nie jest mi obca. I wierz mi, sam bym się do tego nie brał.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3


Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron