• Reklama

Noktowizor z Chin.

kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring,
Dyskusje, promocje, pomoc.

Noktowizor z Chin.

Postprzez dash4 » 19 paź 2016, o 10:51

Tak ostatnio rozglądam się za takim sprytnym urządzeniem jakim jest noktowizor. Na Allie wpadł mi w oko Bestguarder wg50. Choć ogólnie boję się takich sprzętów z Chin- opinie i testy na YT są dość przyzwoite.

Tak się zastanawiam czy ktoś z forum kupował już coś takiego, posiada ewentualną wiedzę na temat tego urzadządzenia- tego jak się spisuje itp.
Interesuje mnie również informacja na jakie ewentualne opłaty musiałbym się nastawić w przypadku zamówienia nokto z chin.
Jakie cło jest na noktowizory bo rozumiem że vat jest obowiązkowy??
Pozdrawiam i czekam na jakieś info.
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Reklama

Re: Noktowizor z Chin.

Postprzez clorox » 19 paź 2016, o 16:49

Może w ramach czekania na jakąś odpowiedź dotyczącą ww noktowizora, zajrzysz i poczytasz tu: oplaty-celne-za-towary-sprowadzane-z-chin-t1159.html
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Re: Noktowizor z Chin.

Postprzez jivul » 20 paź 2016, o 01:21

btw 1190zł w PL vs 260$ w CN... to wychodzi mniejsza różnica niż vat ;) a gwarancji / niezgodności towaru z umową - brak.
Pytanie jeszcze czy to oryginał czy dobrze wykonana replika, bo przy optyce to może mieć znaczenie.
jivul
 
Posty: 77
Dołączył(a): 30 paź 2015, o 01:09
Lokalizacja: W-wa
Telefon:: Samsung

Re: Noktowizor z Chin.

Postprzez dash4 » 25 paź 2016, o 14:45

Tak się zastanawiam właśnie nad zakupem, bo wersji nokto która mnie interesuje obecnie nie mają na stanie. Jest to trochę wyższa wersja niż ten WG50. w CN jest za 240 $. Sprzedawcy w Polsce mieli go za 1300 niecałe - ale w tej chwili nie ma go już dostępnego- i nie potrafią się określić kiedy będzie. Stąd moje chęci zakupienia go bezpośrednio.
Jeśli chodzi o jakość- oglądałem filmy na YT. Wszystko wygląda bardzo ciekawie. Parametrami odbiegają od droższej konkurencji. Domyślam się że może chodzi o jakość podzespołów- ale nawet jeśli wytrzyma to te 2 lata to i tak gra warta świeczki będzie...
Oryginał- podróbka- to jest raczej produkt made in china..brand własny, ale bardzooo podobny do Bushnell Equinox Z
Zastanawiam się tylko jakie cło jest na tego typu sprzęt bo co oddział celników to inna klasyfikacja taryfowa.

Jesli ktoś zamawiał coś podobnego wdzięczny będę za każde info.
PZDR
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Noktowizor z Chin.

Postprzez jagerwpl » 6 lis 2016, o 18:06

Witam,
Nie ma zadnej wyzszej wersji Bestguarder WG-50 . Cały czas jest dostępny ten model u importera. Jest też od jakiegoś czasu kopia tego modelu - niestety ale Chinczycy kopiuja jedni drugich bo prawo u nich nie jest restrykcyjne mimo iż tej produkt jest opatentowany . Trudno powiedziec jaka bedzie jakosc tej kopi ( o dziwo ktos sprzedaje ją drozej niz oryginał wmawiajac ze jest to cos lepszego :) ) i czy ten producent nie zwinie interesu zbyt szybko. Bushnell jest tylko podobny zewnetrznie - a produkowany jest tez w Chinach.
Co sie tyczy cla i vat to zalezy tez od podejscia celnika. Powinno to być około 5 % no i od całosci vat 23 %. Od wartosci przesylki tez jest takie samo clo i vat.
Oczywiscie trudne bedzie egzekwowanie gwarancji - w tym wypadku 1 rok a w kraju mamy 2 lata i praktycznie ta sama cena .
Pozdrawiam
jagerwpl
 
Posty: 0
Dołączył(a): 6 lis 2016, o 11:31
Telefon:: samsung

Re: Noktowizor z Chin.

Postprzez dash4 » 30 sty 2017, o 12:20

Kupiłem sobie ten noktowizora WG50. Mówiąc szczerze poza dwiema sprawami które trochę są problematyczne ( zbyt jasny ekran na któy patrzymy w skutek czego oko przez kilka minut w nocy jest do nicznego, oraz podświetlacz który pozwala dużo zobaczyć na spore odległości (ok 300-350m) ale jest zbyt jasny i w nocy widać sporą czerwoną kropę) to ogólnie kamera jest ok. Dobrze widać na dalekie dystanse, można nagrywać...w sumie o to mi chodziło. Zakup u polskiego sprzedawcy- cena nie wiele wyższa, a krzyczą że dają dwuletnią gwarancję..jest ok.
Pozdrawiam
dash4
AKTYWNY
 
Posty: 215
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 23:05
Pochwały: 2
Telefon:: htc

Re: Noktowizor z Chin.

Postprzez robertcb » 15 maja 2019, o 20:12

Testuję bestguarder wg-50 (nie mam porównania do innych nokto) - pare spostrzeżeń:

Obiektyw 6x50 stałoogniskowy (nie ma możliwości regulacji zoomu optycznego)
Regulować mozna tylko zoom cyfrowy.

Z włączonym iluminatorem na maksymalną moc - widziałem zające na polu z odległości jakichś 250m.
Nie tylko oczy ale i sylwetki.

Pewnie i dalej byłoby widać - jednak w tym terenie nie dało się oddalić na większą odległość.
Także te 300-400m z doświetlaczem - uważam za realne.

Wbudowany wyświetlacz nieco zbyt jasny (nawet na minimalnym ustawieniu - 3 stopniowa skala)
Oko którym się patrzy przez nokto - przyzwyczaja się do dość jasnego swiatła a drugie do ciemności....

Rozdzielczość wyświetlacza też mogła by być większa (widać piksele) choć nie jest źle.
Nagrane filmiki w rozdzielczości HD z tego nokto - oglądane na komputerze - są wyraźnie bardziej szczegółowe.

Obiektywy zmiennoogniskowe są ciemniejsze, (mozna nadrobić to większą średnicą obiektywu) ale dużo lepiej byłoby miec plynny zoom optyczny np. 1-30x jak w zwykłej kamerze - i szeroki kąt przy najkrótszej ogniskowej.

Kąt widzenia przy 6x trochę mały i niestety nie da się go zwiększyć.

Urządzenie jest dosyć ciężkawe, z bateriami to pewnie z 800g - da się obserwować z ręki, ale do nagrywania filmów konieczny jest statyw (ręka się trzęsie, a matryca nie ma stabilizacji optycznej jak w normalnych kamerach).

Generalnie do obserwacji zwierzyny na polu może być i chyba za te pieniądze niczego lepszego się nie kupi.
robertcb
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 maja 2019, o 20:10
Telefon:: Nokia


Powrót do kamery sportowe, rejestratory jazdy, monitoring



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron