• Reklama

Lenovo A830

Re: Lenovo A830

Postprzez arturaro » 7 sie 2013, o 23:43

Widzę, że jest zapotrzebowanie na opinie o Lenovo a830, a że sam niedawno stałem się posiadaczem tego modelu, pozwolę sobie przekopiować moje pierwsze wrażenia opisane na innym forum:
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Po tygodniu tak w skrócie co się zmieniło: resety się nie pojawiły ponownie, niestety problem z bluetooth występuje nadal i praktycznie nie da się używać słuchawek - sprawdzałem na innym sofcie i jest to samo, a na więcej eksperymentów na razie brak czasu.
Ekran niestety w pełnym słońcu jest mało czytelny.
To mój pierwszy "chińczyk" czy też może inaczej "dwu-simowiec" i jestem zaskoczony jakością wykonania i wydajnością w porównaniu do ceny. Mogę się nawet pokusić o stwierdzenie, że telefon dorównuje sprzętom znanych w Polsce marek z podobnej półki wydajnościowej, kusząc o wiele niższą ceną.
Gdyby nie ten problem z BT to powiedziałbym, że jest to sprzęt który zasługuje na dłuższe z nim przebywanie, a muszę się przyznać, że ostatnio zmieniałem smartphone'y nawet i dwa razy w miesiącu...
arturaro
 
Posty: 47
Dołączył(a): 17 lut 2013, o 21:31
Lokalizacja: Szczecinek
Pochwały: 3
Telefon:: LeEco Cool1

Reklama

Re: Lenovo A830

Postprzez jarek65w » 9 sie 2013, o 22:52

To i ja potwierdzę , Aero2 działa.
Widoczność w słońcu słabawa (na ori folijce - ściągnę i nakleję coś lepszego).
Pewnie Amoled to to nie będzie , ale przy tej cenie (636 mnie wyszło) teraz wyjdzie taniej - jest całkiem ok.

Wielki , lekki , dosyć szybki.Zdjęcia przyzwoite.
Na minus , to mam problemy z przenoszeniem appek na kartę - ale może to się zmieni.
Teraz to tylko japcoki
jarek65w
 
Posty: 166
Dołączył(a): 18 lut 2013, o 19:23
Lokalizacja: Łódź Janów
Pochwały: 4
Telefon:: 4S,7S

Re: Lenovo A830

Postprzez marx » 18 sie 2013, o 18:27

telefon można obecnie kupić w rewelacyjnej cenie - niecałe 179$ czyli za około 570zł u sprawdzonego sprzedawcy Apolloshow, dodatkowo dopisując w wiadomości do sprzedawcy "telchina.pl" dostaniemy dodatkowy prezent.
http://www.aliexpress.com/store/product ... 80574.html
marx
Administrator
 
Posty: 12483
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Lenovo A830

Postprzez tomnet » 20 sie 2013, o 00:59

Mi sie udalo 08.08 kupic a830 sa 169 dolcow z darmowa przesylka od tez dobrego (miejmy nadzieje, mial sporo zamowien) sprzedawcy ale juz podniosl cene do wlasnie 179 usd, jak moj przyjdzie to cos skrobnę na jego temat!
fon: Lenovo X3 Lite dap: Benjie S5 sluchawki: MONK, MONK+, TY HI-Z 32, SENFER PT15, KZ ATE, KZ ZST, QKZ W1 PRO, TENNMAK PIANO, KINERA BD005, ZS10, TinAudio T2
tomnet
 
Posty: 160
Dołączył(a): 31 lip 2013, o 00:33
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 6
Telefon:: Lenovo X3 Lite

Re: Lenovo A830

Postprzez fazi » 5 wrz 2013, o 22:28

Jestem posiadaczem a830 od jakichś 2 miesięcy, generalnie do poniedziałku byłem z telefonu bardzo zadowolony. W poniedziałek głośnik odmówił współpracy :evil: rozmówcy mnie nie słyszą, nie mogę nagrywać dźwięku. Próbowałem przywrócić ustawienia fabryczne mysląc że to może jakiś wirus ale nic to nie dało. Za radą kolegi spróbowałem powyginać obudowę w okolicach głośnika w trakcie nagrywania dzwięku i okazało się że głośnik załapuje momentami, tak więc wychodzi że gdzieś coś nie łączy. Dziwi mnie to trochę bo telefon nigdy mi nie upadł i raczej delikatnie się z nim obchodzę. Niestety gwarancję można zrealizować chyba tylko w chinach a paczka do tanich nie należy... zresztą postanowiłem sam czegoś poszukać pod obudową i zerwałem pląbe gwarancyjną i niestety nic tam nie znalazłem :-/ Może ktoś mógłby polecić jakiś serwis w Warszawie naprawiający chińczyki?
fazi
 
Posty: 27
Dołączył(a): 19 maja 2013, o 23:45
Lokalizacja: z nikąd

Re: Lenovo A830

Postprzez blue_voyager » 6 wrz 2013, o 08:14

Wiesz, może pomogłoby gdybyś zajął się mikrofonem. Głośnik odtwarza dźwięki, nie nagrywa ich. :shock:
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Lenovo A830

Postprzez hck » 13 wrz 2013, o 16:08

To ja też swoje "odczucia" po kilku dniach :
Miałem resety kart, ale przełożyłem PLAY do 1 slotu i minęło..
Bluetooth działa (słuchawka) ale jak dzwonię na 2G nie na 3G. Nie wiem od czego to zależy ale tak zauważyłem. Przy 3G niweluje mi zasięg do zera, robi się czerwona i rozłącza rozmowę.

Ogólnie wszystko jest OK, bateria czasami spada o kilka procent nie wiadomo dlaczego, chociaż zauważyłem że są trzy opcje które zżerają baterię:

1. Tryb gotowości 28%
2. Telefon nieaktywny 28%
3. Wi-Fi 28%

Jeśli wiecie jak te dwie pierwsze zniwelować do mniejszego zżerania to będę wdzięczny. Wifi ma w opcjach żeby było nieaktywne jak nie jest używane, ale chyba nie działa bo w ciągu dnia nieużywane też zabrało mi 28%. Na wifi działają widżety z pogodą może dlatego że się aktualizują..ale żeby aż tyle?

Z zakupu jestem zadowolony, telefon działa szybko, nie zacina się. Fakt że na górnej krawędzi ekranu jest biała kreska jakby prześwit, ale ogólnie to nie przeszkadza w użytkowaniu i widać tylko pod dużym kątem. Trochę denerwuje mnie odbieranie telefonu bo nie ma "przycisku" odbierz tylko trzeba przesunąć pokazującą się ikonkę telefonu w prawo(odbierz) lub w lewo(nie odbieraj) . ale zapewne to wina lub zaleta softu i da się przyzwyczaić.
Fajne jest to że przyciski głośności są odczuwalne bez szukania ich palcem. W kieszeni można zmienić głośność bez wyciągania telefonu.

Narazie to wszystko. hej
hck
 
Posty: 24
Dołączył(a): 24 sie 2013, o 18:07

Re: Lenovo A830

Postprzez Trochim » 26 wrz 2013, o 19:01

Witam, czy ktoś może podać link do sterowników pod win xp. Nigdzie nie mogę znaleźć działających. Z góry dzięki.
Trochim
 
Posty: 4
Dołączył(a): 1 sie 2013, o 06:13

Poprzednia strona

Powrót do Dyskusja o telefonach Lenovo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama