• Reklama

Który tv box wybrać?

TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo, pytania, problemy,

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez mruczek66 » 14 kwi 2016, o 11:10

mam smart tv 3d samsunga i zastanawiam się czy jest sens kupna tv boxa. box potrzebował bym do odtwarzania filmów z dysku o sporej wadze (ponad 4gb) bo tv nie zawsze daje radę. czy mając tv box dojdą mi jakieś dodatkowe funkcje których nie mam w tv ?
Avatar użytkownika
mruczek66
AKTYWNY
 
Posty: 366
Dołączył(a): 4 maja 2014, o 14:21
Lokalizacja: koszalin
Pochwały: 4
Telefon:: poco3x

Reklama

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez MarekOTT » 14 kwi 2016, o 11:26

mruczek66 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ogólnie przeczytaj cały temat, kilka razy ktoś odpowiadał na to pytania, dla osób które miały takie same lub podobne wątpliwości co Ty.

Ja na szybko tylko napiszę: że trochę sam sobie odpowiedziałeś na pytania. Jak sam widzisz, nawet mając smart TV z Samsunga (który chyba jest najlepszym smartem dostępnym na TV nie konieczni idący w parze z jakością samego TV) nie obsłużysz wszystkiego. Tv box zawsze ma dużo lepszy procesor i RAM a co za tym idzie, ma większe możliwości. Na szybko to aplikacje takie jak KODI, niedługo Netflix, cała obsługa innych programów które można używać na telefonach/tabletach itp. No i musisz też wiedzieć że nie wszyscy mają Samsungi ;), ja np. mam Panasonica który poszedł bardziej w kierunku jakości matrycy obrazu niżeli funkcji smart. Dla mnie TV box to wybarwienie :)

Autor postu otrzymał pochwałę
MarekOTT
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 kwi 2016, o 09:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez marx » 14 kwi 2016, o 17:54

dodam tylko że TV BoX bez KODI niema większego sensu.
Innym wyjściem jest zakup tunera na linuxie, np DM 800SE lub jakiś odpowiednik VU+ Solo 2
marx
Administrator
 
Posty: 12529
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez MarekOTT » 14 kwi 2016, o 22:09

marx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



I tak i nie ;)

Posiadam akurat oryginał VU+ Solo SE i można rzec że dekoder ten należy do wyższych modeli z średniej pułki. Niestety jednak KODI nie do końca jeszcze działa prawidłowo. Są problemy z playerem i nie tylko. Na początku kupując ten dekoder pod nc+ myślałem że w przyszłości i KODI na nim poleci. Niestety prace różnych teamów od softów tak jakby od jakiegoś czasu stanęły w miejscu, do tego stopnia że ja już dłużej nie chce czekać i zdecydowałem się na TV Boxa. Co nie zmienia faktu że porządny dekoder do TV to dla mnie rzecz podstawowa i nie żałuję zakupu.

BTW. W bardzo atrakcyjnych cenach są też odpowiedniki (clony) VU na aliexpress, ale wiem też że nie wszystkie softy można do nich wgrać, bo potrafią uwalić dekoder, w przeciwieństwie do oryginałów.
MarekOTT
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 kwi 2016, o 09:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez oracz » 15 kwi 2016, o 09:56

simarik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No i przyszedł M8S z GearBest. Na razie mogę powiedzieć tyle, że działa ;) Połączyłem WiFi, myszkę po BT, zrobiło się kilka aktualizacji.
Na KODI się nie znam cos tam działa muszę poczytać o wtyczkach. Nie znalazłem Sklep Play, można go jakoś doinstalować ?
oracz
 
Posty: 22
Dołączył(a): 3 sie 2014, o 15:33
Telefon:: Samsung

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez tmk10 » 15 kwi 2016, o 10:10

Jak Wam działa ten Kodi? Kiedyś, gdy było to jeszcze XBMC, miałem masę problemów. Potrafiło nie wczytywać wtyczek, nie wczytywało mediów, wyskakiwały błędy. Na telefonie, na komputerze było to samo. Próbowałem różnych wersji i używałem tego co jakiś czas, by sprawdzić, czy coś się zmieniło, ale wciąż była masa błędów.
Avatar użytkownika
tmk10
AKTYWNY
 
Posty: 422
Dołączył(a): 27 gru 2013, o 21:13
Pochwały: 8
Telefon:: A

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez MarekOTT » 15 kwi 2016, o 14:39

oracz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No i przyszedł M8S z GearBest. Na razie mogę powiedzieć tyle, że działa ;) Połączyłem WiFi, myszkę po BT, zrobiło się kilka aktualizacji.
Na KODI się nie znam cos tam działa muszę poczytać o wtyczkach. Nie znalazłem Sklep Play, można go jakoś doinstalować ?


Jeśli chodzi o KODI, zajżyj tutaj: http://kodiwpigulce.pl/jak-zainstalowac-exodus-na-kodi-poradnik/, i zwróć uwagę na wtyczkę Phoenix ;)
MarekOTT
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 kwi 2016, o 09:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez i1111 » 23 kwi 2016, o 11:23

Dla wszystkich którzy zaczynają przygodę z KODi, jest swietny kanał na YouTube - TechManiacHD. Bardzo dużo informacji w przystępnej formie.
i1111
 
Posty: 6
Dołączył(a): 24 wrz 2013, o 23:17
Telefon:: ZTE v987

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez usttach » 23 kwi 2016, o 16:07

Od wczoraj mam swój tv box mini m8s. Faktycznie malutki. Mu zależy tylko na kodi i ew youtube. Na razie jest ok. Zobaczymy co dalej.
usttach
 
Posty: 18
Dołączył(a): 29 mar 2016, o 18:40
Telefon:: Sony

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez artiz_ » 23 kwi 2016, o 19:22

Miałem 2 mocne tv boxy tzn. Mx3g i kIII a takze raspberry pi 1 i 2 i powiem wam szczerze. Ze najlepiej działa kodi na raspberry pi2. Mam caly dysk filmow raspberry radzi sobie ze wszystkimi formatami. A czas uruchumienia kodi to 8 sek. A malinka i tak posiada spory zapas mocy...
Takze tym ktorzy chca wdac kase na tv boxa z andkiem proponuje raspberry pi 2. Pozdrawiam

Wysłane z mojego ASUS_T00G przy użyciu Tapatalka
artiz_
 
Posty: 199
Dołączył(a): 16 paź 2013, o 14:31
Pochwały: 1
Telefon:: a820
ROM: niewiem jeszcze

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez MarekOTT » 25 kwi 2016, o 08:24

Ja także mam już swój m8s, czekałem równo 2 tygodnie od zamówienia.

Jestem bardzo zadowolony. Wizualnie, tak jak kolega @usttach napisał, jest bardzo malutki. Plastiki fajnie spasowane i wygląda to solidnie, nie wieje tandetą. Po odpaleniu także wszystko dobrze. BOX chodzi bardzo sprawnie, bez przycięć, ale muszę przyznać że poinstalowałem jedynie podstawowe aplikacje. Jeśli chodzi o KODI to zalecam na starcie usunąć wersję zainstalowaną i wgrać na nowo z GoogleSklep. Ta w standardzie zawiera już powygrywane jakieś wtyczki, które dla mnie osobiście były całkowicie zbędne. Małym minusem jest brak antenki do Wifi, przez co zasięg anteny wbudowanej WiFi jest raczej słaby. Na szczęście ja się poratuje kablem ethernet, ale nie wszyscy tak mogą.

Wracając do KODI, mogę napisać że działa tak samo jak na PC. Player radzi sobie nawet z najlepszymi streamami, bez przycięć działa także przewijanie do przodu do tyłu etc.

Co do nawigacji, to jak można się domyślać, pilot całkowicie nie spełnia norm wygody :). JA dlatego od razu podłączyłem myszkę na usb, która od razu się aktywowała na ekranie. Niestety, na ta chwilę nie umiem sobie poradzić z tym by mój smartphone (Sony Z3) działał jako urządzenie wskazujące, czy to po bluetooth (na czym by mi bardziej zależało) czy po wifi. A widziałem w innych tematach że niektórzy tak właśnie nawigują swoje boxy. Może ktoś może coś polecić, byłbym wdzięczny.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 25 kwi 2016, o 09:09 przez MarekOTT, łącznie edytowano 1 raz
MarekOTT
 
Posty: 22
Dołączył(a): 8 kwi 2016, o 09:30
Pochwały: 1
Telefon:: Sony

Re: Który tv box wybrać?

Postprzez simarik » 25 kwi 2016, o 08:30

Kurcze - gratuluję zakupu. Ja na swój także czekam już 2 tygodnie - niestety Panowie w Warszawie się na mnie uwzięli i wrzucili moja przesyłkę do koszyka z Vatem i kolejny tydzień czekania.
Mam nadzieję, że będzie warto (nawet doliczając Vat).
simarik
AKTYWNY
 
Posty: 201
Dołączył(a): 2 wrz 2013, o 12:42
Pochwały: 2

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do TV Box, MiniPC, sprzęt audio I wideo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron