• Reklama

Joybuy/JD.COM

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Maniu82 » 22 lis 2017, o 12:12

lexom napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No to mnie zmartwiłeś. Czytałem że z reguły status ten zmienia się po 8-14 dni, może u Ciebie pech i wyjątkowo długo. Ja mam taki na razie dopiero od 15.11, mam nadzieję że zmiana będzie szybciej niż u Ciebie ;-)
Maniu82
 
Posty: 126
Dołączył(a): 23 kwi 2014, o 12:27
Pochwały: 1
Telefon:: COOL1

Reklama

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Flyagaric » 22 lis 2017, o 13:16

Po 11.11 nic nie jest takie jak w pozostałych okresach roku. W tym roku ponoć był rekordowy, takich rzeczy raczej można się było spodziewać. To dotyczy nie tylko pracy sklepu, ale usług pocztowych również.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez kanline » 22 lis 2017, o 19:29

Maniu82 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja dokładnie też mam taki sam status od 15.11 a zamawiałem 11.11. Dodam tylko, że zamówiłem osobno case i szkło do telefonu, wysyłka odbyła się chyba z 5 dni później i teraz idzie pocztą holenderską i już dotarła do Holandii i czeka na wysyłkę do Polski. Także nie wiem od czego to zależy.
kanline
 
Posty: 3
Dołączył(a): 11 lis 2017, o 11:39
Telefon:: XIAOMI

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez PabloIT » 26 lis 2017, o 12:48

U mnie zamówienie przed 11.11 odbyło się ekspresowo wręcz :)
ZUK Z2 Pro zamówiony 09.11.2017 i 23.11.2017 już był u mnie, czyli 14 dni.
Szło przez WER Warszawa i obyło się bez vatu pomimo deklaracji pełnej kwoty na paczce.
PabloIT
 
Posty: 11
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 00:51
Telefon:: brak

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez lexom » 3 gru 2017, o 14:22

I paczki nadal nie ma - status się nie zmienił.
Ma kroś jakiś pomysł jak sprawdzić co się dzieje z paczką ?
lexom
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 21:11
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 2
Telefon:: LG K8

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez marcoos1 » 3 gru 2017, o 19:00

Paczka w transporcie. Zamknij okno ze śledzeniem trackingu i rób coś innego
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez skazi » 3 gru 2017, o 19:08

Marcoos1 no nie wiem, ja bym już bym pisał do Joybuy, a jak oni by mnie olali to o zwrot do paypala. Zauważ że pierwszy i jedyny status kolegi lexom to "Item is announced / bpost received the information", za 10 dni to będą już dwa miesiące. Wg mnie ta paczka nigdy nie dojdzie, może wcale jej nie wysłali tylko wygenerowali nr i tyle.
skazi
AKTYWNY
 
Posty: 705
Dołączył(a): 26 maja 2015, o 14:59
Pochwały: 68
Telefon:: Xiaomi Mi5
ROM: Stock

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez marcoos1 » 3 gru 2017, o 20:55

Pisać może, ale jak znam sprzedawców to odpowiedź w stylu "please wait". Jakieś 55 dni po zakupie można się niecierpliwić i pisać co i jak by potem otworzyć spór. Wszelkie wcześniejsze interwencje są z reguły olewane tekstami, żeby czekać.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Flyagaric » 4 gru 2017, o 12:12

Dokładnie - chcecie kupować w Chinach, to uczcie się cierpliwości. Jak można robić tam zakupy i nie być tego świadomym??
To, że czasem przesyłki dochodzą w 3 tygodnie, albo tracking od razu działa poprawnie, nie znaczy absolutnie nic!
PayPal daje pół roku ochrony, więc przedwczesne otwieranie sporów, to nic dobrego.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez lexom » 5 gru 2017, o 09:05

Kontaktowałem się ze sprzedawcą i kazał czekać. Niby miał się skontaktować z "pocztą" i zorientować się co dzieje się z przesyłka.
Napisał, również że gdyby przesyłka nie doszła to mam dostarczyć dokument od poczty, że przesyłka o takim numerze do mnie nie dotarła.

Na razie żadnego sporu nie będę otwierał - jeszcze poczekam.
Do mnie to niektóre przesyłki faktycznie strasznie długo idą - raz zamówiłem jakąś zabawkę z chin to szła ponad 3 miesiące.
Nie wiem z czego to wynika.
lexom
 
Posty: 30
Dołączył(a): 17 sty 2014, o 21:11
Lokalizacja: wlkp
Pochwały: 2
Telefon:: LG K8

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez Pompa » 6 gru 2017, o 16:19

Lexom u mnie to samo, roznica kilku minut miedzy statusami. Trzeba bedzie otworzyc spor.
Pompa
 
Posty: 10
Dołączył(a): 7 lip 2015, o 14:15
Telefon:: Doge

Re: Joybuy/JD.COM

Postprzez a3z4 » 6 gru 2017, o 20:53

Zamówiłem MiMixa 2 13 listopada, wczoraj do mnie dotarł. Na kopercie pełna wartość przesyłki (425$), VATu nie dostałem (podlegam pod WER Warszawa). Być może wynika to z tego że paczka została nadana w Belgii, nadawcą była jakaś belgijska firma. Ogólnie jestem zadowolony zarówno ze sklepu (szybka wysyłka) jak i z Bpostu.
a3z4
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 cze 2014, o 11:00
Telefon:: XPERIA P
ROM: CM!!

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron