• Reklama

Jak wykręcić taką śrubę ?

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: Jak wykręcić taką śrubę ?

Postprzez clorox » 2 gru 2015, o 11:50

Koszt nowej słuchawki jak napisałeś to 80 - 160zł, pewnie posłuży następne 5 lat. Moim zdaniem szkoda czasu i energii na tą starą.

@night95 za tą cenę można kupić 12 słuchawek, które posłużą ze 60 lat :mrgreen:
"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć." - Stanisław Jerzy Lec
Avatar użytkownika
clorox
VIP
 
Posty: 1421
Dołączył(a): 22 cze 2015, o 17:44
Pochwały: 96
Telefon:: Cool 1
ROM: leree

Reklama

Re: Jak wykręcić taką śrubę ?

Postprzez sonic » 2 gru 2015, o 11:54

jako że przycisnęły mnie wydatki w tym miesiącu, i tak muszę poczekać do wypłaty, może przez ten miesiąc zeszlifuje śrubkę papierem, jak nie starczy mi cierpliwości to kupie nową, ale dziękuje za wszystkie porady i sugestie :)
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Jak wykręcić taką śrubę ?

Postprzez Flyagaric » 2 gru 2015, o 15:50

night95 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A jak to ma pomagać na kamień, skoro kamień to efekt strącania się wapna z wody?
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Jak wykręcić taką śrubę ?

Postprzez sonic » 2 gru 2015, o 15:56

Flyagaric napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


A jak to ma pomagać na kamień, skoro kamień to efekt strącania się wapna z wody?


na kamień są jakieś jonizatory czy inne ustrojstwa, ale tak się składa że mieszkam w centrum miasta i moja woda jest bogata w żelazo (rdze) oraz wapń (kamień) :) biały filtr poliestrowy już po założeniu robi się rudy - tyle mikroalementów! a pomyśleć że niektórzy musza na jakieś suplementy pieniądze wydawać :p
Life style, zarabianie, filmy -> http://marcingorski.pl
Avatar użytkownika
sonic
VIP
 
Posty: 1106
Dołączył(a): 2 lip 2013, o 13:24
Lokalizacja: śląsk
Pochwały: 21
Telefon:: Xiaomi

Re: Jak wykręcić taką śrubę ?

Postprzez pepe310 » 2 gru 2015, o 22:33

Spróbuj pomoczyć w naczyniu z octem. Ocet trawi kamień wapienny. Można się spodziewać że zapieczona śruba się poluzuje i wtedy kombinerkami ciągnąć do siebie i jwdnocześnie wykręcać

Wysłane z mojego Be Pro przy użyciu Tapatalka
pepe310
 
Posty: 63
Dołączył(a): 9 lut 2015, o 19:47
Pochwały: 1

Re: Jak wykręcić taką śrubę ?

Postprzez ra-vau » 2 gru 2015, o 22:42

Do wkrętarki załóż mały frez (chyba ze masz od kogo pożyczyć dremel) zrownaj śrubę, a raczej to co zostalo na równi z mocowaniem, wiertlo 3,5 we wkrętarka, powoli spróbuj rozwiercic resztki śruby (tak, zrobisz to bez wiertarki stolowej, ale kontroluj kąt, a najlepiej powiedz zonie aby patrzyła z boku, czy lrosto Ci idzie), bedziesz mial otwor, to zmien wiertlo na takie o srednicy tej śruby mocujacej sitko, albo minimalnie mniejsze (trudno po fotkach ocenic jakie :p), gwintownik pkd nowa śrubę, ladnie znowu prosto nagwintuj i wkrec ja, osadzajac na np smarze grafitowym, co by nie bylo powtorki :)
LeEco :)
Avatar użytkownika
ra-vau
NewsMan
 
Posty: 2079
Dołączył(a): 9 lut 2013, o 17:26
Lokalizacja: ChRL
Pochwały: 114
Telefon:: V967S

Re: Jak wykręcić taką śrubę ?

Postprzez brajan74 » 2 gru 2015, o 23:11

Ja tam zamiast rozkręcać słuchawkę zanurzam ją na pół godziny w wodzie z kwaskiem cytrynowym (lepszy od octu bo nie śmierdzi w całym domu) i już odkamienione!

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
brajan74
 
Posty: 4
Dołączył(a): 11 lis 2015, o 12:58
Pochwały: 1
Telefon:: LenovoA820

Re: Jak wykręcić taką śrubę ?

Postprzez MrMajst3r » 3 gru 2015, o 00:38

Proponuję oczyścić wystającego kikuta a następnie dospawać do niego śrubę, po czym wykręcić.
Jeżeli nie posiadasz spawarki, można spróbować mniej skutecznych sposobów: podgrzewanie, uderzanie, spiłowanie na płasko i wykręcenie kombinerkami.
Avatar użytkownika
MrMajst3r
 
Posty: 145
Dołączył(a): 8 sty 2014, o 20:18
Pochwały: 17
Telefon:: Xiaomi Mi4
ROM: xiaomi.eu

Poprzednia strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron