• Reklama

Jak płacić na aliexpress

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez tomekbud » 11 maja 2017, o 23:36

W tabeli oplat i prowizji jest o nim pare razy, natomiast wg alioru jego definicja jest taka:

http://m.kantor.aliorbank.pl/faq/question/63
tomekbud
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20 sie 2015, o 23:47
Telefon:: Nokia e52

Reklama

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 12 maja 2017, o 19:04

Tylko ten licznik nie ma żadnego wpływu na płacenie na ali. To jest tylko do przelewów. Płatności kartą idą normalnie niezależnie czy walutę kupisz u nich czy wpłacisz samemu.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pete67 » 28 maja 2017, o 22:14

Witajcie.
Pytanie mam na bardzo szybko:)
dotyczy zasilenia karty REVOLUT przez kartę kredytową.
jest taka opcja obecnie że z KK lecą złotóki na revoluta...
Revolut podaje że taka transakcja jest "opodatkowana" 1%
Tyle że czy to jest jedyny koszt? czy traktowane to jest jako płatność bezgotówkowa czy też do tego 1% dojdzie jeszcze prowizja banku za wypłatę gotówki????

Proszę o konkret odpowiedź kogoś kto ma pewną wiedzę.
Dzięki
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez pete67 » 29 maja 2017, o 17:33

edytować się nie da...
Citi zasilenie kartą kredytową potraktował jako bezgotówkowe, opłata manipulacyjna to 1%.
czyli jak trzeba to jeszcze OK.
portfel w PLN jest rewelacyjny, fajnie działa zasilenie z inteligo.
w kilka sekund kasa na REVOLUCIE! w PLN
:)
pete67
AKTYWNY
 
Posty: 730
Dołączył(a): 12 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 17
Telefon:: Redmi Note
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Cienty » 8 cze 2017, o 15:55

Witam

Przymierzam się do pierwszych zakupów na aliexpress i jest to mój pierwszy post na forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Przeczytałem wcześniejsze posty na forum odnośnie płatności i troszkę to wszystko mi się pogmatwało.
Obecnie posiadam konto złotówkowe w mBanku. Z tego co wyczytałem na forum to powinienem założyć dodatkowe konto walutowe + karta walutowa do niego tak ? Konto walutowe z którego banku jest teraz najbardziej opłacalne ? chodzi o to, że czytałem posty z ostatnich miesięcy i mogło się coś zmienić. Czytałem o koncie w aliorbanku, czy obecnie jest ono opłacalne ?

Jeśli już będę posiadał konto w innym banku to jeśli będę chciał zapłacić za zakupiony przedmiot, to najpierw będę musiał przesłać złotówki z mojego konta w mBanku na to drugie konto (załóżmy alior), tam dokonać na nim wymiany w kantorze złotówek na dolary i wtedy z tego konta zapłacić przy użyciu karty walutowej czy przelewami24?
Cienty
 
Posty: 15
Dołączył(a): 8 cze 2017, o 14:41
Telefon:: Galaxy Note 2

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 8 cze 2017, o 18:28

Masz konto PLN w mbanku. Zakładasz w https://kantor.aliorbank.pl/ (ja mam takie, więc takie podaje) w walucie obcej (chcesz w USD, żeby płacić na ali).
Przelewasz złotówki na konto w kantorze (z automatu masz tam założone konto PLN). Zamawiasz kartę USD. Wymieniasz tam PLN na USD. Płacisz kartą.

Jeśli chcesz płacić przelewami24 to płacisz złotówkami z konta mbank (kurs przelewów jest gorszy od kursu kantoru aliora).

Nic skomplikowanego.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez PanRatio » 12 cze 2017, o 00:25

Czy ktoś z was kupując szajs w Chinach korzysta z karty płatniczej Revolut? W wielkim skrócie: jest to jedna karta płatnicza (prepaid) w telefonie, którą doładowujecie złotówkami. Następnie płacicie w obcej walucie i przelicza wam po bardzo dobrym kursie, bez podwójnego przewalutowania i bez prowizji banku. Karta istnieje już od jakiegoś czasu, ale dopiero od niedawna można doładowywać kartę złotówkami. Dodatkowo konto można doładować w 5 sekund z pomocą zwykłej karty debetowej z banku w Polsce (bez prowizji!), więc jest to dużo szybsze i wygodniejsze niż kantory internetowe. Korzystacie z tego? Ja sam mam aktualnie bezpłatne konta walutowe z bezpłatnymi kartami walutowymi, korzystam z kantorów internetowych i zastanawiam się, czy nie przejść na Revolut. Co jest bardziej opłacalne przy okazjonalnych zakupach raz na jakiś czas? Kantory internetowe, czy Revolut?


Kliknij, jeżeli film nie działa

PanRatio
AKTYWNY
 
Posty: 265
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 15:42
Pochwały: 26
Telefon:: Moto Z Play
ROM: 8.0.0 Stock

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marx » 12 cze 2017, o 05:55

a można to powiązać z paypalem?
marx
Administrator
 
Posty: 12518
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez Dobrzyniak » 12 cze 2017, o 08:02

Korzystam z wirtualnej karty Revolut. Można powiązać z Paypalem tylko trzeba pamiętać, że będzie widziana jako karta brytyjska z podstawową walutą w funtach. To tak gwoli ostrzeżenia aby uniknąć przewalutowania, które stosuje PayPal. Zresztą przy płatności jest to widoczne. Po dodaniu karty najlepiej ustawić sobie dodatkowe saldo w funtach i już nie trzeba do nich dzwonić. Kursy są szczególnie korzystne w weekendy, kiedy kantory czy banki podnoszą kurs sprzedaży tam cały czas jest kurs międzybankowy.
Dobrzyniak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 30 sty 2017, o 02:36
Pochwały: 9
Telefon:: Xiaomi Redmi Note 4

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez PanRatio » 12 cze 2017, o 14:16

@marx to jest karta płatnicza, więc możesz ją powiązać z PayPalem, płacić w Internecie i robić wszystko to, co z normalną kartą płatniczą.

Różnica jest taka, że zwykła karta płatnicza ma przypisaną do siebie złotówki, a resztę walut obsługuje z podwójnym przewalutowaniem + prowizją Visy/Mastercarda i banku.

Karta płatnicza Revolut obsługuje złotówki, a także wszystkie waluty zagraniczne bez prowizji bankowych i bez przewalutowania Visy i Mastercarda. Będę ją testował przez kilka najbliższych dni. Jak testy wypadną pomyślnie, to wszystkie karty walutowe i wszystkie kantory internetowe przestaną być potrzebne :mrgreen:
PanRatio
AKTYWNY
 
Posty: 265
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 15:42
Pochwały: 26
Telefon:: Moto Z Play
ROM: 8.0.0 Stock

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez marcoos1 » 12 cze 2017, o 18:33

A można nią wypłacić pieniądze z bankomatu np w Niemczech?
Gdzie można sprawdzić kurs wymiany?
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Jak płacić na aliexpress

Postprzez PanRatio » 12 cze 2017, o 19:06

Można, bo to karta płatnicza. Kurs wymiany jest na głównej stronie https://revolut.com/. Właśnie sprawdziłem kursy w aplikacji po zarejestrowaniu i wszystkie są lepsze niż np. w kantorze walutomat :mrgreen:
PanRatio
AKTYWNY
 
Posty: 265
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 15:42
Pochwały: 26
Telefon:: Moto Z Play
ROM: 8.0.0 Stock

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama