• Reklama

Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez tacim » 21 lis 2013, o 22:59

Nio ja też dostałem
Please note:
You should receive your refund within 7-10 working days. If there is a delay, please check with your issuing bank or contact us for help.
tacim
AKTYWNY
 
Posty: 403
Dołączył(a): 20 wrz 2013, o 20:45
Lokalizacja: Stolica
Pochwały: 4
Telefon:: SE K510

Reklama

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez spawn3s » 1 gru 2013, o 18:19

Odświeżę temat, zamawiałem już trochę z aliego, miałem już też zakończone spory ze zwrotem kasy ale teraz mam trochę inna sytuację. Zakupiłem przedmiot, zapłaciłem, Ali zaksięgował kasę ale sprzedawca nie wysłał przedmiotu w deklarowanym czasie 3 dni. Mam teraz status "Fund Processing" mogę wystawić komentarz itd. nie pytam się o to kiedy dostanę pieniądze tylko czy ta transakcja już jest dla serwisu na 100% zakończona? Sprzedawca oczywiście nie odpowiada na maile. Chodzi mi głównie o to czy gdyby teraz wysłał w końcu ten przedmiot i wklepał nr przesyłki to czy status zmieni się na "Goods Awaiting Acceptance" czy ta transakcja już totalnie przepadła i bezpiecznie mogę ten sam produkt kupić u innego sprzedawcy?
spawn3s
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 cze 2013, o 18:06
Lokalizacja: Sz-n
Telefon:: Cubot

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez jjacek25 » 1 gru 2013, o 20:17

U mnie kasa wróciła automatycznie po 3 dniach na karte. Wystawiłem oczywiście odpowiedni feedback i odziwo mimo wystawienia 1 gwaiazdki sam otrzymałem 5.

Wysłane z mojego ZTE V967S przy użyciu Tapatalka
jjacek25
 
Posty: 96
Dołączył(a): 26 wrz 2012, o 15:43
Lokalizacja: Tomaszów
Pochwały: 2

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez bzyczka1 » 2 gru 2013, o 08:59

Ostatnio ali anulowało nam kilka aukcji i też byl mail że w ciągu 7-10 dni zwrot będzie. Kasa na koncie było po 3 dniach :)
bzyczka1
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lis 2013, o 11:42
Telefon:: Samsung

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez bartazzz » 2 gru 2013, o 11:41

około 7 dni
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez wiatr1 » 2 gru 2013, o 20:28

Tak wygląda email od Ali z zamrożenia aukcji chińczyk kombinował i nie wysłał towaru

Your order 60474.......... has been frozen due to suspicious seller activity
Dear Pxxxxxxxxxxx,
We have suspended this seller’s account because we detected unsafe trading activities. All of your pending orders with this seller have been frozen for your security.
We have asked this supplier to provide supporting evidence, such as shipping documents and qualification certificates, within 3 working days. Normally, it takes 15 calendar days to close the case. If the supplier is unable to provide the evidence or if the evidence is insufficient, we will close the order and process the refund for you.
We apologize for this inconvenience. At AliExpress we are committed to ensuring you enjoy a safe shopping experience. We will continue striving to improve.Your understanding and cooperation are highly appreciated.
Sincerely,
AliExpress Trade Security Department
2013.12.02 04:13

Teraz czekam od 3 do 15 dni na decyzję ALi pewnie będzie zwrocie, bo z chinola był straszny krętacz
wiatr1
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 19:06
Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo a820

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez stonka-pl » 3 gru 2013, o 15:58

To moje pierwsze zakupy na Aliexpress (prezent na święta) i niestety wystąpił problem. Ma się to szczęście...

Zamówiłam gadżet, zapłaciłam, po kilku dniach sprzedawca wysłał towar oraz podał numer śledzenia przesyłki. Po 4-5 dniach od wysłania towaru i podania numeru trackingowego, Aliexpress wysyła mi wiadomość:

Dear XXXXXXXXX,
We have suspended this seller’s account because we detected unsafe trading activities. All of your pending orders with this seller have been frozen for your security.
We have asked this supplier to provide supporting evidence, such as shipping documents and qualification certificates, within 3 working days. Normally, it takes 15 calendar days to close the case. If the supplier is unable to provide the evidence or if the evidence is insufficient, we will close the order and process the refund for you.
We apologize for this inconvenience. At AliExpress we are committed to ensuring you enjoy a safe shopping experience. We will continue striving to improve.Your understanding and cooperation are highly appreciated.

Zamowienie ma teraz status "Frozen order".
Czy ktos z was mial juz taka sytuacje? Sprzedawca podal mi numer sledzenia, czyli wyslal towar do mnie, tak? Czyli paczka do mnie idzie, a Aliexpress zawiesza zamowienie? To paczka przyjdzie czy nie? Nie rozumiem tego...

Jesli ktos z Was wie, o co chodzi, to prosze o pomoc.

Pozdrawiam,
Nowicjuszka.
stonka-pl
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 gru 2013, o 15:47
Telefon:: Lenovo

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez bartazzz » 3 gru 2013, o 16:08

podanie numeru trackingowego nie oznacza fizycznego nadania paczki. sprzedawca może podać numer rezerwując go tylko w systemie( analogicznie również w Polsce można iść na pocztę pobrać kwitek z numerem i podać go a paczki nie nadać), najprawdopodobniej kupiłaś przedmiot u nowego sprzedawcy który sprzedawał po bardzo niskich cenach i zachodzi podejrzenie że sprzedawca naciąga lub sprzedaje za śmiesznie niskie kwoty byle niskim kosztem nabić szybko pkty feedback
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez wiatr1 » 3 gru 2013, o 16:18

stonka-pl napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jaki masz tracking number - śledzenie go nieodnajduje - czyli chinol podał ci błędny numer bo nie wysłał paczki
Najprawdopodobniej to oszust - Ali już się nim interesuje, musiały być zgłoszenia wcześniej - pewnie zaraz zdejmą jego sklep ze strony do czasu wyjaśnienia.
Czekaj od 3 do 15 dni tak jak piszą. Jeśli to oszust to Ali zwraca pieniądze na konto od decyzji do 10 dni roboczych
Ja miałem zwrot dwa razy na 3 i 5 dzień po zatwierdzonych sporach z chinolem
wiatr1
 
Posty: 79
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 19:06
Pochwały: 3
Telefon:: Lenovo a820

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez AniaC » 4 gru 2013, o 12:51

Dogadałam się wczoraj ze sprzedającym, że otwieram spór i zwrot kasy.
Fund Processing. Ile poczekam na zwrot?
AniaC
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 wrz 2013, o 17:00

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez bartazzz » 4 gru 2013, o 12:55

przeczytaj kilka ostatnich postów, m.in. mój!
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez AniaC » 8 gru 2013, o 19:08

Dobra, dziś mam kasę.
Pytanie inne.
Gościu mi napisał, że nie ma na stanie telefonów, że są one i tak złe, ble ble, i że lepiej zwrot kasy. Wzięłam zwrot kasy i straciłam 85 zł, gdyż gdy wpłacałam kurs wynosił 3,2 a dziś 2,9. Czy mogę jeszcze coś z tym zrobić? Szkoda tyle kasy.
AniaC
 
Posty: 19
Dołączył(a): 4 wrz 2013, o 17:00

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron