• Reklama

Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez east-import.pl » 12 kwi 2013, o 22:00

Przesyłka zatrzymana na cle Czyli odmowa przyjęcia w statusie Zapomnij że oddadzą kasę
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 17:37
Lokalizacja: east-import

Reklama

Postprzez danio » 13 kwi 2013, o 00:47

Dlaczego mieli by nie oddać? Wyraźna wina sprzedawcy bo paczka z zaniżoną wartością - na 100%, pewna osoba mi wyjaśniła jak postępują chińczycy. Towar odesłano z owrotem do Chin - pewnie bez problemu dojdzie prędzej lub później, ta informacja jest w trackingu, Jeśli nie dostanę kasy z powrotem to będzie to zwykłe oszustwo ze strony aliexpress.
danio
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:20
Lokalizacja: Polska

Postprzez east-import.pl » 13 kwi 2013, o 07:29

Pokaż numer przesyłki. Bo w śledzeniu pewnie jest Odmowa przyjęcia .Przeczytaj dobrze regulamin ali . Raczej już kasy nie oddadzą . Chyba że uczciwy sprzedawca i jak ją mu zwrócą Nada ci ją jeszcze raz . Ale pewnie za kilka tyg. napiszesz nam jak naprawdę się zachował sprzedawca i ali.
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 17:37
Lokalizacja: east-import

Postprzez danio » 19 kwi 2013, o 12:09

east-import.pl

Właśnie tak, odmówiłem przyjęcia i paczkę odesłali do nadawcy. Spytałem sprzedawcy czy ta paczka dotarła, odpisał jakimś bełkotem, później spytałem czy chodzi mu o to abym anulował spór to odpisał, że tak, chce abym anulował spór i otworzył ponownie... Tylko, że coś mi tu śmierdzi, bo chyba tak się nie da, po za tym po anulowaniu sporu sprzedawca dostanie kasę a ja zostanę z niczym i chyba o to mu chodzi... Co myślisz na ten temat, straszyłem negatywnym komentarzem ale nie zrobiło to na nim żadnego wrażenia, mimo że dba o opinie, wystawię ten komentarz z odpowiednim opisem i oceną, może wtedy coś się ruszy. Swoją drogą obsługa ali to kompletna porażka, mają gdzieś tego typu sprawy.
danio
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:20
Lokalizacja: Polska

Postprzez dytruff » 7 maja 2013, o 13:45

Utworzyłem temat o tym właśnie czego doświadczasz, ale został usunięty. Być może na tym forum chodzi o propagowanie aliexpress? Wszystko zależy od sprzedawcy i jak widać w twojej sprawie ma to w nosie. Kasę już dostał w momencie zapłaty, tylko my złudnie myślimy, że jeszcze mamy na to wpływ.
Avatar użytkownika
dytruff
AKTYWNY
 
Posty: 762
Dołączył(a): 21 kwi 2013, o 23:43
Lokalizacja: śląskie
Pochwały: 8
Telefon:: ZTE v975
ROM: B06

Postprzez mlb » 7 maja 2013, o 18:53

dytruff, to raczej Ty zle myslisz . Bo na moim przykladzie dostalem zwrot na konto. Zaplacilem za towar, zaplata zostala zweryfikowana w 2 dni i zatwierdzona, koles paczke przygotowal, ale zadalem jeszcze mu dodatkowe pytanie o jezyk polski. Odpisal na kolejny dzien, ze niestety nie ma . Korespondowalem z nim jeszcze 2 dni . Anulowalem zamowienie, wpisalem odpowiedni powod . Od Ali dostalem informacje, ze zwroca kase w terminie 7-10 dni . Kasa wpadla na konto juz po 4 dniach .
A Twoj wczesniejszy post zostal technicznie skasowany, badziewny serwr ktos uzyl do tego forum i ostatnio takie rzeczy dzieja sie codziennie .
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez eaglet » 7 maja 2013, o 23:19

W moim przypadku okazało się, że paczka została cofnięta cofnięta przez chińską pocztę. Otworzyłem spór i doszedłem do porozumienia, że chińczyk zwróci mi pieniądze. Prosił mnie abym zamkną spór, zamknąłem. Zastanawiam się jednak, czy nie będzie chciał mnie zrobić w konia i czy ponownie nie otworzyć sporu, pozostało i jeszcze kilkanaście godzin do 60 dni.
Co polecacie?
eaglet
 
Posty: 23
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 17:22
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez mlb » 8 maja 2013, o 07:46

Ja bym raczej staral sie dogadac z chinczykiem i wypytac, dlaczego zostala cofnieta do niego . Czy mial takie przypadki . Spytaj sie , czy ma mozliwosc puscic przez HK lub SG , nawet jakbys mial doplacic te 5-10$ . Nie dosc ,ze szybciej dorecza kolejna paczke, to wieksza pewnosc ze przepuszcza.
mlb
AKTYWNY
 
Posty: 518
Dołączył(a): 16 kwi 2013, o 12:29
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Postprzez kojot » 23 cze 2013, o 10:58

Zarobiłem na zwrocie ponad 5zł, a to tylko 40$ :D
Zwrot zaakceptowany 16 czerwca, Finished 19 czerwca.
22 czerwca mam na koncie
kojot
AKTYWNY
 
Posty: 284
Dołączył(a): 22 lut 2013, o 18:48
Lokalizacja: --
Telefon:: ZP998

Postprzez bartazzz » 24 cze 2013, o 10:56

ok 4 dni
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez skowronek1510 » 16 wrz 2013, o 17:33

Witam, mam takie pytanko.
Co jeżeli sprzedawca nie wyśle mi towaru w czasie, ktory ma do wysyłki ?
Np. ma na wysyłkę 5dni - nie wyśle tej paczki w ciągu 5dni, co wtedy ? Ali~ automatycznie zwraca mi pieniędze, czy jak to jest rozwiązywane ?
I 2 pytanie, jeżeli za transakcje płacę swoją kartą do bankomatu, tj VISA, wpisuje z niej dane itp, to gdzie zwrócą mi te pieniądze - na konto bankowe ?

Pozdrawiam, i dzięki za odp
skowronek1510
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 07:59
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Postprzez raragnar » 16 wrz 2013, o 17:36

1. nie wiem jak sama się nie anuluje transakcja to otwieraj spór, możesz wcześniej napisać do sprzedającego jeszcze.
2 Tak zwrócą ci na konto bankowe do którego jest przypisana karta, jak konto masz w innej walucie niż $ to przewalutują ci i nieco na tym stracisz ale nie dużo raczej.
raragnar
AKTYWNY
 
Posty: 303
Dołączył(a): 12 lip 2013, o 09:41
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 9

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama