• Reklama

Jak długo czekałeś na zwrot pieniędzy od Aliexpress??

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez ozon » 21 mar 2013, o 13:08

danio
Pewien towar... Nawet nie dowiedziałeś się z jakiego powodu zatrzymali, tylko wyparłeś się przesyłki, bo tak doradzili na forum... Zwykłe przesyłki są baaaardzo rzadko sprawdzane. Chyba, że w paczce jest więcej sztuk, co czasami budzi zainteresowanie na rentgenie. Jeśli taka wybrałeś, to miałeś pecha.

stifler959 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Codziennie setki osób z Europy zamawiają klony znanych marek na Aliexpress. Jak ktoś strachliwy, to tylko czekają pośrednicy typu east-import. On wymyśli jeszcze dziesiątki podobnych historyjek, a nawet założy kilka kolejnych lipnych profili, gdzie będzie pisał jak to go zatrzymali, karali, a może i torturowali, byle straszyć frajerów. Tylko na to liczy, by naiwniak kupił u niego.

Sam ściąga w identyczny sposób i sprzedaje na Allegro, co do czego umywając ręce, bo bawi się jedynie w pośrednictwo. Pięknie to opisał Arczi link


gramacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Żal, to może być Twoich rodziców, że im się urodziłeś. W którym miejscu siałem dezinformację? Poza kłamstwami np. o rzekomych podwyżkach prowizji w Alior Sync i prymitywnym zachwaleniem mBanku, jeszcze niczym sensownym nie zaistniałeś na forum.


Powtarzam, jak ktoś boi się samodzielnie kupić telefon na Aliepxress, niech kupuje na Allegro. Tam dopłacając 50-100zł kupisz ten sam aparat. By uniknąć problemów, wybierz sprzedawcę wysyłającego z kraju.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Reklama

Postprzez gramacz » 21 mar 2013, o 16:32

ozon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


np.

ozon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

BZDURA


ozon napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

BZDURA

Reklamą banków zajmujesz sie ty, i nie posądzaj mnie o kłamstwo bo cytowałem gościa z infolinii banku a chyba nie siedziałeś tam ty.
każdy może zadzwonić i zapytać o to samo, ale ty wiesz lepiej co tam maja odpowiadać.
i wiesz co mi powiedzieli.

I nie mam zamiaru dalej dyskutować i udowadniać że nie jestem wielbładem, bo to nic nie wnosi do forum.
Avatar użytkownika
gramacz
 
Posty: 181
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 01:00
Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Postprzez ozon » 21 mar 2013, o 17:56

gramacz

W pierwszej sprawie, płacenia na Aliexpress. Obciąłeś cały cytat.
Do dziś na ich stronie można znaleźć informację, że akceptują płatności przez Moneybookers, link, więc sam nic nie wymyśliłem.

A druga. Ponieważ są tańsze sklepy od Aliexpress, więc tak napisałem. Okazało się, że tutaj znacie droższe, stąd zachwyty nad Aliexpress, że tani. Powiedziałem dobrze, niech tak będzie. Kiedyś może od Polaków, którzy są w Chinach dowiecie się o Aliexpress i jego taniości.

Jak te dwie sprawy porównać do Twoich zmyślań, na temat podwyżek prowizji w Alior Sync? Dzwońcie do Aliora, niech Wam to potwierdzą.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Postprzez Arczi » 21 mar 2013, o 18:17

ja bym najchętniej kupował na taobao.com(niskie ceny), ale tam chyba nie ma programu ochrony kupujących :(
Arczi
 
Posty: 13
Dołączył(a): 17 mar 2013, o 15:44
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez stifler959 » 21 mar 2013, o 18:19

Ozon ty może i masz rację, że na allegro nie warto kupować bo narzuty są straszne. Ale z gadaniem, że zamawiaj klona za kupe kasy bo i tak ci nic nie grozi to zwykłe nakłanianie do szaleństwa. Ja bym się bał zamówić i nie daj Bóg stracić w chu. kasy. No chyba, ktoś ma w dupie czy mu trafi w ręce celnika czy nie :D
stifler959
AKTYWNY
 
Posty: 250
Dołączył(a): 28 sty 2013, o 21:23
Lokalizacja: z nienacka
Pochwały: 3

Postprzez ozon » 21 mar 2013, o 19:07

Tak jak pisałem, czy ktoś sam kupi w Chinach, czy dodatkowo zapłaci pośrednikowi, który zrobi to za niego, w obu przypadkach ma taką samą szansę, że przesyłka trafi do kontroli celnej. No to po co dodatkowo płacić za nic?

Natomiast kupowanie na Allegro, czy stronach sprzedawców, mających telefony w Polsce nie jest tanie. Ale tylko u nich mamy pewność, że nie zapłacimy ani grosza więcej ponad cenę z aukcji.

Więc, albo sami ryzykujemy kupując w Chinach i zostaje nam w kieszeni ... zł, albo płacimy tym, którzy już sprowadzili towar do kraju.
ozon
 
Posty: 111
Dołączył(a): 13 lut 2013, o 12:34
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1

Postprzez marx » 22 mar 2013, o 16:17

Ostrzegałem aby pisac na temat , a nie udowadniać sobie nawzajem kto ma racje w temacie na zupełnie inny temat.
Ostrzeżenia poleciały.
marx
Administrator
 
Posty: 12497
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Postprzez east-import.pl » 23 mar 2013, o 15:58

Mało wiesz żadna moja przesyłka DHL nie była zatrzymana mam setki numerów przesyłek. Ale nie mam zamiaru człowieczkowi twojego pokroju udowadniać że"czarne jest czarne a białe jest białe"

Pokazałem z ostatnich dni jak szybko u mnie idzie towar A czy dla kogo tak idą to już nie twoja sprawa
EAST-IMPORT
east-import.pl
AKTYWNY
 
Posty: 550
Dołączył(a): 22 gru 2012, o 17:37
Lokalizacja: east-import

Postprzez areq1987 » 3 kwi 2013, o 17:58

Ja czekam od 28.03 i dalej brak środków w moim banku. :/ Co ciekawe nigdzie w serwisie ali nie ma że dostałem jakiś refund. Dostałem tylko maila, że spór osiągnął porozumienie i to wszystko..
areq1987
VIP
 
Posty: 820
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 23:44
Lokalizacja: mielec
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Postprzez arti.sa » 3 kwi 2013, o 20:03

A kiedy mogę otworzyć spór o zwrot pieniędzy? Nie mam dostępnej tej opcji i kasa wisi.
arti.sa
 
Posty: 53
Dołączył(a): 7 mar 2013, o 11:05
Lokalizacja: wschód... daleki
Telefon:: mi4c, cool1
ROM: miui, eui

Postprzez areq1987 » 3 kwi 2013, o 21:47

Dobra kase już mam jbc. ;)
areq1987
VIP
 
Posty: 820
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 23:44
Lokalizacja: mielec
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP

Postprzez danio » 12 kwi 2013, o 20:10

Ja mam aktualnie dwa spory. Jeden za zatrzymaną przez celników paczkę - została odesłana z powrotem do Chin, spór eskalowałem i nic się nie dzieje z miesiąc czasu, kiedy obsługa ali podejmie jakieś kroki, kiedy zapadnie decyzja o zwrocie pieniędzy? Ze spzredawcą nie idzie się dogadać, pisze niby po angielsku ale kompletnie nie na temat. Kasę wpłacałem kartą debetową, na ali pisze "Credit Card" - czy zwrot dostane bez problemu na swoją kartę debetową?
danio
 
Posty: 10
Dołączył(a): 28 lut 2013, o 14:20
Lokalizacja: Polska

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama