• Reklama

Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez aquel » 19 lis 2016, o 01:34

Kupując v7 nie brałem pod uwagę app-ki bo myślałem że to będzie bajer na początku i tyle. Ale teraz jak już chwile jeździ u mnie to uważam to za największą zaletę w porównaniu do innych modeli.

Po pierwsze, w appce ma sie możliwość ustawienia mocy oraz długości sprzątania co jest dla mnie bardzo istotne. jak go uruchomiłem na zwykłych ustawieniach to jeździł prawie 4h!! co przy 60 m2 to moim zdaniem nie porozumienie. teraz go ustawiłem idealnie na średni czas i moc ssania to jeździ 1:30 i to jest idealny czas dla mojego mieszkania ( nie za głośno a wszędzie dojedzie).

Po drugie, ktoś tu kiedyś pisał że coś się stało z jego ilifem (nie v7) i przestał działać i próbował wszystkiego i dalej nic i okazało sie że wystarczyło przetrzeć jakiś czujnik tylko. Ale niczym doszedł do tego to pewnie poł internetu przeczytał i zjadł nerwy. Ja miałem sytuacje że w pewnym momencie zatrzymał sie w połowie pokoju i zaczął świecić na czerwono. po oględzinach nić nie było widać. Uruchomiłem appke i jest rysuneczek że cos z turbo-szczotką. i dopiero jak ją wyciągnąłem to zobaczyłem że wciągnęła mały sznureczek gdzieś z boku co go blokowało a nie było tego widać.
Nie wiem jak jest kiedy zacznie sie już naprawdę psuć, mam nadzieje że sie tego nie dowiem, ale może wtedy będzie wiadomo od razu co go gryzie albo chociaż w którym miejscu ma problem.

jedynie co mi w tej apce brakuje to bardziej rozbudowanej możliwość ustawienia harmonogramu na np. dni. ale za ta cene nie można mieć wszystkiego :P

p.s. tez wam sie blokuje na stołkach barowych z okrągła "nogą/ spodem" ? wyjeżdża i nie może zjechać i błąd:/

Autor postu otrzymał pochwałę
aquel
 
Posty: 0
Dołączył(a): 27 paź 2016, o 23:25
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Tenfilip » 19 lis 2016, o 01:39

Dzięki serdeczne, to bardzo wartościowa opinia. Ale powiedz mi proszę, czy można ustawić tak, żeby nie pracował we wszystkie soboty i niedziele? Jesli nie, to bedzie trzeba podsluchac jego komunikacje z odkurzaczem i samemu napisac jakas apke :D
Tenfilip
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 sty 2016, o 22:19
Pochwały: 1
Telefon:: sony

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez recznik » 19 lis 2016, o 02:03

możesz ustawić tylko 1 alarm w urządzeniu i jest on godzinowy.
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez aquel » 19 lis 2016, o 02:21

Tenfilip napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No właśnie nie, i to jest minus. co do napisania samej apki to też to czarno widze. Wydaje mi sie że on zapamiętuje tylko samą godzinę i ma warunek że jak jest 00:00 to nie rusza a jak coś innego to sie uruchamia z godnie z godzią. Jakas apka musiała by mu codziennie dawać znać o wartości :/. Tak samo jak testowałem co jest dla niego priorytetem (apka czy pilot) to bez różnicy byle ostatni wpis. czyli jak coś ustawisz na pilocie a później na appce to nawet jak będziesz widział na pilocie czas to on wystartuje to co mu apka dała.

..ale oczywiście jak coś Ci sie uda wygenerować to z przyjemnością przetestuje :P.
aquel
 
Posty: 0
Dołączył(a): 27 paź 2016, o 23:25
Pochwały: 2
Telefon:: Xiaomi

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez lukastob » 19 lis 2016, o 11:02

Czy te roboty moga jezdzic miedzy pokojami ? Jak sobie poradzi przy schodach jest jakis czujnik zeby nie spadł ?
lukastob
 
Posty: 109
Dołączył(a): 3 paź 2014, o 06:57
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez okikus » 19 lis 2016, o 11:22

lukastob napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Jak nie zamkniesz drzwi do pokoju to będą jeździć między nimi. Jest czujnik dzięki któremu nie spadnie ze schodów.
Avatar użytkownika
okikus
AKTYWNY
 
Posty: 432
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 10:05
Lokalizacja: Stąd
Pochwały: 25
Telefon:: ZUK Z2 PRO
ROM: Resurrection Remix

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez yzedef » 19 lis 2016, o 11:58

areq1987 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie mam ten sam problem, niestety czarno to widze a ta mniejsza moc jednak trochę jest za słaba. Te 1000pa to już ładnie ciągnie i tak powinno dawać się ustawić na stałe.
yzedef
 
Posty: 116
Dołączył(a): 6 sty 2014, o 20:19
Pochwały: 5
Telefon:: Xiaomi

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Tenfilip » 19 lis 2016, o 13:07

aquel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No właśnie nie, i to jest minus. co do napisania samej apki to też to czarno widze. Wydaje mi sie że on zapamiętuje tylko samą godzinę i ma warunek że jak jest 00:00 to nie rusza a jak coś innego to sie uruchamia z godnie z godzią. Jakas apka musiała by mu codziennie dawać znać o wartości :/. Tak samo jak testowałem co jest dla niego priorytetem (apka czy pilot) to bez różnicy byle ostatni wpis. czyli jak coś ustawisz na pilocie a później na appce to nawet jak będziesz widział na pilocie czas to on wystartuje to co mu apka dała.

..ale oczywiście jak coś Ci sie uda wygenerować to z przyjemnością przetestuje :P.


To się powinno udać. Wystarczy przeanalizować ruch z apki w Wireshark i spróbować powielić pakiety o odpowiedniej godzinie etc. Można to obskoczyć Pythonem.

O ile dobrze zrozumiałem - odkurzacz ma jakiś licznik czasu (nie tyle zegar pokazujacy godzine, ale po prostu uklad zliczajacy uplywajacy czas), i mozna mu zaprogramowac, ze ma sie odpalic za x godzin (gdzie x<24) i powielać to co 24 godziny?
Jeśli tak, to trzeba napisać prosty skrypcik który po prostu będzie zmieniał tą wartość zgodnie zadanym naszym harmonogramem i uruchomić go na czymś co cały czas działa w domu (akurat u mnie w domu mogę to zrobić na routerze albo na NASie). Od biedy można podpiąc Raspberry Pi Zero/1 i niech robi za serwer odkurzania:):)
Powiedz mi jeszcze po czym to się komunikuje ? Bluetooth rozumiem? No troszkę będzie ciężej niż po Wifi ale też powinno być to do zrobienia.
Tenfilip
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 sty 2016, o 22:19
Pochwały: 1
Telefon:: sony

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Adka_ » 19 lis 2016, o 13:46

yzedef napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie mam ten sam problem, niestety czarno to widze a ta mniejsza moc jednak trochę jest za słaba. Te 1000pa to już ładnie ciągnie i tak powinno dawać się ustawić na stałe.


dopiero po Waszych postach zauwazylam ze na poczatku wlacza sie m niejsza moc, u mnie jest wystarczajaca. ladnie odkurza. dszis wlaczylam wieksza moc i nie wiedzialam roznicy
Adka_
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 13:27
Telefon:: samsung

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez areq1987 » 19 lis 2016, o 16:20

Adka_ napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dokładnie mam ten sam problem, niestety czarno to widze a ta mniejsza moc jednak trochę jest za słaba. Te 1000pa to już ładnie ciągnie i tak powinno dawać się ustawić na stałe.


dopiero po Waszych postach zauwazylam ze na poczatku wlacza sie m niejsza moc, u mnie jest wystarczajaca. ladnie odkurza. dszis wlaczylam wieksza moc i nie wiedzialam roznicy

Różnica jest bo głośniej chodzi przynajmniej. :) Ta mniejsza moc to i tak dużo większa niż w v7 który ma zdaje się tylko 400pa. W a4 mniejsza to 700pa, ale szkoda że nie da się załączyć automatycznie 1000pa..

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
areq1987
VIP
 
Posty: 820
Dołączył(a): 26 lut 2013, o 23:44
Lokalizacja: mielec
Pochwały: 6
Telefon:: Xiaomi MI5 64GB
ROM: 7.1.2 AOSP
Góra

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Tenfilip » 19 lis 2016, o 16:21

Tak się zastanawiam, jak to jest, ze jeden ma 400, drugi 1000, a z obu ludzie sa zadowoleni :D
Tenfilip
 
Posty: 55
Dołączył(a): 22 sty 2016, o 22:19
Pochwały: 1
Telefon:: sony

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Adka_ » 19 lis 2016, o 20:02

a te 700 to jaka to jest moc? jak to wogole porownac do normalnego odkurzacza?
Adka_
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 13:27
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron