• Reklama

Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez aks » 11 lis 2016, o 12:07

tez mocno zastawawialem sie nad zakupem tego A4 ale poczekam na wersje T4, która robi mapy pamieszczeń i zachowuje je w pamieci.
aks
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:10
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Reklama

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Adam B » 11 lis 2016, o 12:18

areq1987 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Wyszło 121,88USD przez koszyk. :P Nie mam pewnie tego kuponu 10USD. BTW co jak mi ten robocik odmówi współpracy? Gwarancje o ile jest raczej bedzie ciezko wyegzekwować.



Znaleźć inteligentnego, sprzątającego robota na 2 nogach :-P w dzisiejszych czasach to graniczy z cudem :-D :-D
Adam B
 
Posty: 38
Dołączył(a): 20 lis 2014, o 17:43
Telefon:: Xperia T3

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez pf05 » 11 lis 2016, o 14:10

aks napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ja tak się zastanawiałem bo na yt naoglądałem sie tych roomb i xiomi (chyba) właśnie z mapami i "nauką" pomieszczeń i fajnie to wygląda na pewno. Ale czy praktyczne i faktycznie pożądane? Sila takiego prostego odkurzacza na przykładowych płytkach to nie moc ssania a czas. Wolniej, słabiej, ale długo. I pewna przypadkowość przy odpowiednim, nie za dużym mieszkaniu - czyli nie wiem do 50-70m2 sprawia ze odkurzacz wszędzie wjedzie po kilka razy.

Przy takim mapowaniu pewnie wjedzie raz wszędzie, plus kolejny ficzer sprzedażowy czyli "wykrywanie miejsc mocniej zabrudzonych" zeby przejechal tam kilka razy itd... Na pewno taki odkurzacz pojeździ krócej, czyli w teorii sprzątanie szybsze. Ale czy faktycznie o to chodzi?
Wydaje mi się że to funkcja która może byc przydatna jedynie w dużych mieszkaniach gdzie baterii nie starczyłoby na kilkukrotne zwiedzenie każdego cm2 mieszkania podczas jednego sprzątania. Tak na logikę.
To nie jest tak że chce udowodnić wyższość 126p nad mercedesem, no ale, jakieś tam przemyślenia mam ;)

Na pewno z ciekawością przeczytam recenzję T4 jak się ktoś pokusi. Mam już kolejkę rodziny do obdarowania wynalazkiem na miarę pralki i zmywarki. :)
pf05
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 21:22
Pochwały: 2
Telefon:: Iphone6

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez aks » 11 lis 2016, o 14:35

pf05 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ja tak się zastanawiałem bo na yt naoglądałem sie tych roomb i xiomi (chyba) właśnie z mapami i "nauką" pomieszczeń i fajnie to wygląda na pewno. Ale czy praktyczne i faktycznie pożądane? Sila takiego prostego odkurzacza na przykładowych płytkach to nie moc ssania a czas. Wolniej, słabiej, ale długo. I pewna przypadkowość przy odpowiednim, nie za dużym mieszkaniu - czyli nie wiem do 50-70m2 sprawia ze odkurzacz wszędzie wjedzie po kilka razy.

Przy takim mapowaniu pewnie wjedzie raz wszędzie, plus kolejny ficzer sprzedażowy czyli "wykrywanie miejsc mocniej zabrudzonych" zeby przejechal tam kilka razy itd... Na pewno taki odkurzacz pojeździ krócej, czyli w teorii sprzątanie szybsze. Ale czy faktycznie o to chodzi?
Wydaje mi się że to funkcja która może byc przydatna jedynie w dużych mieszkaniach gdzie baterii nie starczyłoby na kilkukrotne zwiedzenie każdego cm2 mieszkania podczas jednego sprzątania. Tak na logikę.
To nie jest tak że chce udowodnić wyższość 126p nad mercedesem, no ale, jakieś tam przemyślenia mam ;)

Na pewno z ciekawością przeczytam recenzję T4 jak się ktoś pokusi. Mam już kolejkę rodziny do obdarowania wynalazkiem na miarę pralki i zmywarki. :)


widze pare zalet:
- odkurzacz podczas pobytu w domu krócej hałasuje
- nie zderza się co chwilę z meblami, mniejsza szansa, ze coś uszkodzi / zarysuje
- bateria ma szanse dłużej służyć i szczotki
- szybciej wróci do bazy

Co do czasu sprzątania możesz odkurzać codziennie lub pewnie da sie ustawic ilość cykli, jeżeli bateria pozwoli.

Czytalem recenzje modelu T4 (X430) na JD (china) i wygląda to ciekawie. Nie wiem dlaczego nadal nie mozna go kupic w EU
aks
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:10
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez pf05 » 11 lis 2016, o 15:05

Z tego co piszesz to bezdyskusyjna jest jedynie żywotność baterii. Na pewno będzie dłuższa a domyślam się ze to nie będzie tania sprawa, jak padnie.

Halasowanie kompletnie nie jest uciążliwe, przynajmniej u mnie. Poziom hałasu porównywalny nie wiem, do dźwięku odkurzacza ale u sąsiada lub hmm no powiedzmy wentylatora w rogu pokoju ustawionego. Głośniej pierdzę. :)
Zderzanie z meblami ma chyba każdy z nas, zarysowań zero. Szybszy powrót do bazy nie znaczy ze masz posprzątane...

aks napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No właśnie, tu przechodzimy do sedna. Już gdzieś z tyłu głowy zakładasz, ze może jeden przejazd nie wystarczyc, wiec bedzie potrzebny dodatkowy ficzer pozwalający na ustawienie dodatkowego przejazdu, ktory (jesli bedzie mozliwy) obali argument o zywotnosci baterii dłuższej.
Poza tym na logikę, co za róznica czy odkurzacz bedzie jezdzil bardziej lub mniej przypadkowo, jesli tak samo długo. Jesli mieszkanie bedzie do wspomnianych 70m2 na oko, to chyba żadna.

Podrzuc link do recenzji, chetnie i ja poczytam.
pf05
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 21:22
Pochwały: 2
Telefon:: Iphone6

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez aks » 11 lis 2016, o 15:13

pf05 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No właśnie, tu przechodzimy do sedna. Już gdzieś z tyłu głowy zakładasz, ze może jeden przejazd nie wystarczyc, wiec bedzie potrzebny dodatkowy ficzer pozwalający na ustawienie dodatkowego przejazdu, ktory (jesli bedzie mozliwy) obali argument o zywotnosci baterii dłuższej.
Poza tym na logikę, co za róznica czy odkurzacz bedzie jezdzil bardziej lub mniej przypadkowo, jesli tak samo długo. Jesli mieszkanie bedzie do wspomnianych 70m2 na oko, to chyba żadna.

Podrzuć link do recenzji, chetnie i ja poczytam.


Zakładam możliwość ustawienia ilości cykli bo wszystko zależy jak często chcesz odkurzać. Jeśli założysz, że będziesz sprzątał codziennie to pewnie jeden cykl wystarczy.

To co obecnie mi się nie podoba to fakt, że w niektórych miejscach przejeżdża wielokrotnie częsciej (dostępne modele iLife). Wolałbym takie urządzenie, które odkurza każde miejsce przez taki sam czas.

Recenzje tu:
https://item.jd.com/10541757424.html
https://item.jd.com/10379557187.html

Nowe wersje w chinach dostępne są od 11.08.2016. Wygląda, że X430 zastąpił A4 na rynku chińskim.

Tutaj trochę obrazków:
https://translate.google.com/translate? ... Fid%3D8744

Jak tak patrze to mam wrażenie, że sprzedają nam stare wersje, żeby sie ich pozbyć.
aks
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:10
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung
Góra

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez recznik » 11 lis 2016, o 15:25

żywotność baterii to nie problem, problemem jest pakowanie do tych odkurzaczy baterii 2200mAh w telefonach są już 2x a nawet 3x większe
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez aks » 11 lis 2016, o 15:27

recznik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tylko po co większa jak wystarcza, żęby odkurzyc przecietne mieszkanie? Dodatkowa masa powoduje zwiększenie zużycia.

Do tego przelicz sobie:
4,0Ah * 3,7V = 14,8Wh
2,6Ah * 14,8V = 38,48Wh

Także głupoty opowiadasz.
Ostatnio edytowano 11 lis 2016, o 15:52 przez aks, łącznie edytowano 1 raz
aks
 
Posty: 4
Dołączył(a): 10 lis 2016, o 17:10
Pochwały: 2
Telefon:: Samsung

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Rafal1435 » 11 lis 2016, o 15:52

recznik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Głupie porównanie bo w telefonach siedzi 5v bateria a w takim odkurzaczu na pewno nie
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez recznik » 11 lis 2016, o 16:09

aks napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Tylko po co większa jak wystarcza, żęby odkurzyc przecietne mieszkanie? Dodatkowa masa powoduje zwiększenie zużycia.

Do tego przelicz sobie:
4,0Ah * 3,7V = 14,8Wh
2,6Ah * 14,8V = 38,48Wh

Także głupoty opowiadasz.


przy większych bateriach można zaimplementować dodatkowe funkcje, dodatkowe miotełki, większą siłę ssania etc.
można zamontować 2 takie baterie "szeregowo" zamiast 1 dużej, zakładam że nie jest to wiedz tajemna i jest to wykonalne.

ta dodatkowa masa to ~200-300 gramów (zależy od modelu) więc polemizowałbym czy znacząco będzie wpływać na zużycie.
bateria w telefonach to był przykład
Obrazek


aha jeszcze odnośnie pisania głupot w takim np, Neato XV Series można kupić baterie 3800mah wiec ktoś z tego korzysta.
recznik
 
Posty: 172
Dołączył(a): 21 paź 2014, o 00:17
Pochwały: 7
Telefon:: lumia 920
Góra

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez pf05 » 11 lis 2016, o 16:34

Jak dla mnie to wlasciwie nic z powyzszych problemem nie jest. Ani bateria, jej pojemnosc wieksza czy mniejsza, ani czas sprzatania,ani losowy bardziej lub mniej tryb sprzatania, ani jedna czy dwie szczotki. V7 dziala u mnie na jednej i nie widze potrzeby by moglo byc lepiej. Jedyne co to fajnie byloby wchodzic do mieszkania i czuc zapach jak swiezo po mopowaniu ;) na tym mogliby sie skupić, zebym kupil sobie V7S bez obawy ze zacznie wariowac po czasie jakimś. No i może jeszcze kalendarz, zeby sprzatał np co dwa dni. Ale to juz mniej konieczne :)
pf05
 
Posty: 26
Dołączył(a): 21 gru 2014, o 21:22
Pochwały: 2
Telefon:: Iphone6

Re: Inteligentne odkurzacze, roboty sprzątające

Postprzez Adka_ » 11 lis 2016, o 17:14

Gravis napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

ja a4 kupilam tutaj Z APLIKACJI za 119,53 wysylka z DE ( podobno magazyn w Słubicach)

https://pl.aliexpress.com/item/NEW-ILIF ... goryId=608
Adka_
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 paź 2014, o 13:27
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość