• Reklama

Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Geekbuying

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez saperq » 23 lis 2016, o 14:26

Jest wszystko OK. Oni nadają paczki do Francji, tam tak jakby od nowa są nadawane już do odbiorcy. Miałem tak nie raz.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Redmi note 5 4/64, Honor play :-)
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Reklama

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez Cripex » 24 lis 2016, o 13:51

Myślicie, że chinol odda pieniądze kiedykolwiek jak zapłacę?
Póki co jeszcze nie dostałem żadnego zawiadomienia.


Obrazek
Cripex
 
Posty: 0
Dołączył(a): 15 lis 2016, o 16:25
Telefon:: Xiaomi

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez kowluk » 24 lis 2016, o 14:04

Ja również otrzymałem taki email. Wygląda na to, że sekret przesyłek bez vat został wyjaśniony.
kowluk
 
Posty: 0
Dołączył(a): 23 lis 2016, o 19:40
Telefon:: i6s

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez maz » 24 lis 2016, o 20:59

rafmik napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja anulowałem normalnym mailem, tyle że wymiana korespondencji trwała kilka dni, bo oni odpowiadają po 24h i proponują cierpliwość/dodatkowe bonusy. Jak twardo będziesz obstawał przy swoim, powinieneś dostać normalny refund bez konieczności angażowania PayPala.
maz
 
Posty: 0
Dołączył(a): 15 paź 2016, o 17:18
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi 3

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez sebjag » 25 lis 2016, o 12:09

Wyjaśniony... obniżyli wartość towaru na przesyłce i liczyli, że UC się nie złapie;) Wychodzi więc na to, że pobierali dodatkowe opłaty za nic.
sebjag
 
Posty: 18
Dołączył(a): 10 lut 2014, o 22:15
Pochwały: 1
Telefon:: se

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez zagi » 25 lis 2016, o 15:24

Ale z drugiej strony deklarują, że zwrócą w takim przypadku więc teoretycznie jest bez VAT-u :-)
zagi
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 15:53
Telefon:: ZOPO C2
ROM: dezmen

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez Aryxx » 8 gru 2016, o 16:15

Witam po raz pierwszy na forum.

Właśnie otrzymałem mojego Xiaomi MI5 32 GB zakupionego w czarny piątek 11.11.2016 na Geekbuying.com
Czyli na telefon czekałem prawie miesiąc. Przesyłka EU Priority Mail - Tax included.

Nie obyło się bez kilku niedomówień.
Zapłaciłem kartą przez paypal, niesty odbiło transakcje z 3 razy bo nie miałem włączonego limitu na karcie na płatności internetowe.
Gdy płatność przeszła w końcu, okazało się że zmienił się numer transakcji i wygląda to tak że do dziś na stronie geekbuying telefon widnieje na niezapłacony.
Oczywiście potwierdzenie płatności z paypala dostałem jednak pod innym numerem zlecenia.
Napisałem po 12 dniach do Chińczyków i na następny dzień odpisali mi żebym się nie martwił że wszystko jest ok tylko inny jest numer zlecenia ( nie do sprawdzenia na stronie geekbuying).
Po 2 tygodniach od daty zakupu dostałem nr przesyłki, do dziś nie działa.
Po około 19 dniach dostałem drugi nr przesyłki i on już był do sprawdzenia na stronie chronopost FR.
Vatu nie było czyli wszystko OK.

Życze powodzenia.
Aryxx
 
Posty: 0
Dołączył(a): 8 gru 2016, o 16:00
Telefon:: Xiomi MI5 32GB

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez Cripex » 8 gru 2016, o 16:59

No. Telefon dotarł to opiszemy całość w głównym wątku o sklepie.

Zakupiłem telefon oraz opłaciłem 10.11.16r.

Czekałem 5 dni na wysyłkę.
Telefon został teoretycznie wysłany 15.11.16r. Wtedy to też otrzymałem pierwszy list przewozowy. Był to list w formacie 'DPDXXXXXXXXXXFR'. Do dzisiaj nie wiem gdzie go sprawdzić, ale próbowałem na wielu stronach i nigdzie taki list nie widnieje.

Po kolejnych 6 dniach oraz mojej interwencji otrzymałem drugi numer listu w formacie firmy Chronopost XJ123456789JF. List ten wykrywał Chronopost, ale do dzisiaj pokazuje, że paczka leży we Francji. Nigdy do mnie nie dotarła.

Po kilku następnych dniach patrzenia jak przesyłka zablokowała się we Francji kolejna korespondencja meilowa. Byłem przekonany, że dowalą VAT, a ja się będę później bujał z opłatą pomimo tego, że wybrałem opcję 'VAT included'.

24.11.16 otrzymałem e-mail o treści z której wynikało, że paczka najprawdopodobniej utknęła na VAT i jak mi naliczą VAT to mam odebrać przesyłkę, przesłać im skan, a sklep zwróci mi pieniądze.

W związku z tym, że mijał termin doręczenia paczki (15 dni roboczych od dnia wysyłki) rozpocząłem kolejną konwersację w stylu bardziej agresywnym. Powiedziałem, że zwrócę sobie pieniądze przez PayPal bo te cyrki to jakiś żart.

1.12.16 otrzymałem nowy list przewozowy oraz informację, że poprzedni był błędny. Jest to ewidentne kłamstwo ponieważ napisałem do firmy Chronopost i uzyskałem od nich odpowiedź, że obie paczki są zaadresowane do mnie.
Ten list również stał kilka dni w TETHYS we Francji, ale w końcu ruszył.

Tethys > Paryż > Wrocław > Rawa Mazowiecka no i dotarł do mnie dzisiaj.

Telefon był oryginalnie zapakowany. Wszystko ładnie ofoliowane. Wyprodukowano go w Listopadzie 16 roku - Xiaomi Redmi Note 3 Pro Prime SE 3 / 32 GOLD.

Telefon doręczył kurier DPD. Czarna torba. W środku gąbka. W gąbce pudełko z telefonem.
Cripex
 
Posty: 0
Dołączył(a): 15 lis 2016, o 16:25
Telefon:: Xiaomi

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez zagi » 8 gru 2016, o 22:52

Ja też dzisiaj otrzymałem przesyłkę po wielkich przejściach z kurierem DPD w Warszawie (tak apropo, mam nadzieję, że to mój ostatni kontakt z tą firmą).
Kupiłem 11.11.2016 a więc w dzień singla w chinach i było trochę czekania...
23.11.2016 otrzymałem info o wysyłce telefonu i jakiś fake-owy nr przesyłki, który do dzisiaj nie działa.
1.12.2016 otrzymałem prawidłowy nr przesyłki do śledzenia na chronopost.fr i wg. trackingu była już we Francji od 23.11.2016 (wysyłana wcześniej z HK)
4.12.2016 paczka wyleciała z Paryża
7.12.2016 dotarła do Wrocławia
8.12.2016 dotarła do Warszawy i po ogromnych przebojach z kurierem DPD (pan z kompleksami) mam mojego mi5s za 1218zł (biały razem ze szkłem i etui). Brak VAT-u :-)
Telefon był oryginalnie zapakowany w białe pudełko owinięte gąbką i zapakowane w białą torbę foliową.
zagi
 
Posty: 0
Dołączył(a): 21 lis 2016, o 15:53
Telefon:: ZOPO C2
ROM: dezmen

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez Cripex » 8 gru 2016, o 23:56

U mnie telefon już po testach. Wszystko sprawne i oryginalne.

Pamiętaj, że kurier to nie kwestia firmy, a jednego człowieka. Jeszcze jest oddział i okręg :)
Na codzień pracuję z tą firmą (jestem ich klientem i wysyłam pączki) i w porównaniu do innych naprawdę są porządną firmą.

Wysłane z mojego HTC One_E8 przy użyciu Tapatalka
Cripex
 
Posty: 0
Dołączył(a): 15 lis 2016, o 16:25
Telefon:: Xiaomi

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez Aryxx » 9 gru 2016, o 00:40

Telefonik przetestowany
Wgrałem soft xiaomi eu i wszystko pięknie śmiga.
To nie mój stary HTC
Aryxx
 
Posty: 0
Dołączył(a): 8 gru 2016, o 16:00
Telefon:: Xiomi MI5 32GB

Re: Geekbuying - Promocje / Rozmowy ogólne

Postprzez markx » 9 gru 2016, o 11:35

Dostalem wczoraj telefon i chyba krew mnie zaleje.

Zamawialem z linku
http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-R ... 62396.html

Miala byc wersja 150×76×8.65mm, a w programie AIDA64 wyskakuje kate (czyli wersja 152mm).

Albo chinczyk mnie wyru...
Albo program pokazuje bzdury (nie wydaje mi sie) - jak jeszcze sprawdzic czy to wersja kate czy kenzo? Mierzone od strony szybki wychodzi idealnie 150mm (kenzo), od plecow ciezko stwierdzic. Waga 169g (czyli blizej do kate).
markx
 
Posty: 14
Dołączył(a): 19 lut 2015, o 23:44
Telefon:: G4S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Geekbuying.com



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama