• Reklama

Fundusze w mbanku

Rozmowy na wszystkie tematy

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez TomdeX » 16 lut 2015, o 13:13

Czy tylko mi się wydaje, czy powoli Rosja się podnosi?
TomdeX
 
Posty: 81
Dołączył(a): 15 gru 2014, o 15:39
Lokalizacja: Leszno
Pochwały: 9
Telefon:: THL T6 PRO

Reklama

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez anduril » 16 lut 2015, o 15:34

marxxx napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kto powiedział że tylko frajerzy kupują fundusze? Bo nie ja.
Ja napisałem tylko że jest spora ujemna korelacja między odległością od zwałki a liczbą naganiających reklam w telewizji.

Gdzie jesteśmy? Oczywiście blisko dna! :lol:

PS. jeszcze anegdotka: jak najłatwiej zarobić na giełdzie?
Sprzedać kilkaset tysięcy egzemplarzy książki "Jak zarobić na giełdzie".
anduril
AKTYWNY
 
Posty: 453
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:51
Lokalizacja: Świdnica
Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez dotek » 3 mar 2015, o 15:16

Tylko zobaczcie sobie na wykresy. Większość funduszy jest na minusie lub na dużym minusie. Te które jako tako zarabiają inwestują w bezpieczne instrumenty. Ba! W lokaty czy obligacje to i ja mogę sobie zainwestować. Tutaj jest podobna dyskusja LINK. Generalnie na funduszach można bezpiecznie zarobić nie więcej niż na lokatach czy kontach oszcżędnościowych.
dotek
 
Posty: 30
Dołączył(a): 11 gru 2014, o 11:53
Telefon:: Overmax

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez saperq » 3 mar 2015, o 16:04

Ja się kiedyś wpakowałem w Pareto w GetinBanku ;)
Po roku miałem wpłaconych 14750zł a wartość na "rachunku" 7545 ...
Po kilkustronicowym piśmie do UOKiK oraz do KNF oraz po dalszych listach oddali mi moje pieniądze w całości :)
Od tamtego czasu tylko w "lokaty" się bawię.
Aktualnie eksploatowane: Lenovo P2, Redmi note 5 4/64, Honor play :-)
Na sprzedaż: brak, wszystko poszło ;-)
Zobacz moje OLX
saperq
VIP
 
Posty: 838
Dołączył(a): 8 maja 2014, o 21:36
Pochwały: 32
Telefon:: Asus Zenfone Max

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez filozof71 » 4 mar 2015, o 05:24

grazynka napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Najpierw musisz się zdecydowac na rodzaj funduszu : agresywne/zrównoważone/bezpieczne. Potem weź pod uwagę, że jeśli jakiś fundusz zanotował zwyżkę to jego jednostki uczestnictwa dużo kosztują i nie jest pewne czy w takim tempie będa rosły. Wybierze zrównowazone lub bezpieczne. Bawiąc się w agresywne musiałabyś sama umieć przewidziec gdzie będzie wzrost.
ZTE Nubia Z7 Mini 2/16 > LeEco Le 2 Max X822 4/32 kupiony w HKTR Store AKA Trendresources
Avatar użytkownika
filozof71
AKTYWNY
 
Posty: 776
Dołączył(a): 6 paź 2013, o 05:45
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Telefon:: LeEco Le 2 Max X822
ROM: Cuoko92 18s

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez gramacz » 8 mar 2015, o 15:28

ostatnie pól roku to wzrosty,, mam na wszystkich funduszach zysk, za wyjątkiem Turcji, która przez ostatnie 12 miesięcy urosła 38% ale ja spanikowałem i wycofałem połowę środków jak rok temu były silne spadki. i do teraz nie odrobiłem straty. Mogłem nie panikować.Niesamowicie dobrze idą fundusze akcji amerykańskich.
Tylko zasada jest prosta, kupować w dołku, sprzedać na górce. Ludzie się masowo rzucą jak zobaczą dobre wyniki za poprzedni rok i dwa. A to jest błąd, balon można pompować do czasu aż pęknie.
Avatar użytkownika
gramacz
 
Posty: 181
Dołączył(a): 8 mar 2011, o 01:00
Pochwały: 7
Telefon:: LENOVO

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez anduril » 8 mar 2015, o 23:56

gramacz napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ej no... zdradziłeś ściśle tajną sekretną tajemnicę dla wtajemniczonych i teraz te ~80% topiących na giełdzie zacznie zarabiać... myśl zanim napiszesz!
anduril
AKTYWNY
 
Posty: 453
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:51
Lokalizacja: Świdnica
Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez paralityk » 9 mar 2015, o 09:51

saperq napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chciałeś je wypłacić i dostałeś 7545? czy po prostu taka była wartość funduszy?
paralityk
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 21:28
Telefon:: Samsung

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez anduril » 9 mar 2015, o 10:35

paralityk napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Chciałeś je wypłacić i dostałeś 7545? czy po prostu taka była wartość funduszy?

Pewnie wartość, a dostałby jeszcze mniej:
http://forumprawne.org/ubezpieczenia-po ... -bank.html
anduril
AKTYWNY
 
Posty: 453
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:51
Lokalizacja: Świdnica
Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez paralityk » 9 mar 2015, o 17:55

No to cos innego. Kantuja jak mogą. Ja mam taki produkt ze dopiero po 10 latach składek mogę wypłacić to co włożyłem ( w zależności jak będę zarządzał swoimi funduszami) Jeżeli wypłacę wczesniej to według umowy zostaje mi wypłacone np po 5 latach opłacania tylko 50% w kolejnym roku 60% itd. Jednak były juz jakieś pozwy zbiorowe. Temat był wałkowany w internecie.
paralityk
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 21:28
Telefon:: Samsung

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez anduril » 9 mar 2015, o 18:19

Zaryzykuję tezę (nauczony także doświadczeniem), że wszystkie tego typu produkty to ściema.

A tak ogólnie BARDZO polecam zasadę (sprawdzającą się prawie zawsze i we wszystkich dziedzinach życia), że jeśli ktoś do Ciebie przychodzi z "super ofertą", to ona jest super, ale dla niego.
Naprawdę korzystnych interesów trzeba ze świecą szukać samemu.
anduril
AKTYWNY
 
Posty: 453
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:51
Lokalizacja: Świdnica
Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Re: Fundusze w mbanku

Postprzez paralityk » 9 mar 2015, o 19:50

No super oferta to jest dla oferującego i dla samej firmy bo dostaje marzę obojętnie czy zarabia fundusz czy traci. Im więcej klientów tym więcej kasy na koncie. Najgorsze to obiecywanie pomocy w zarządzaniu. W praktyce sprzedać - zapomnieć.
Najlepiej to chyba kupować bezpośrednio fundusze marza rozna w zależności od firmy ale zarządzającym zależy na zysku dla klienta.
paralityk
 
Posty: 121
Dołączył(a): 19 paź 2013, o 21:28
Telefon:: Samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do HydePark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron