• Reklama

Dyskusja o promocjach telefonów

Aliexpress , co warto kupić w Chinach, co się opłaca, co ma dobrą jakość i niską cenę? Najlepsze znaleziska, kupony, cebule, promocje. Recenzje zakupów z aliexpress, unboxingi paczek z Chin.
Wszystkie chińskie sklepy.

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez basswitek » 29 sie 2018, o 21:25

kler700 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tia ... kasa została zablokowana na koncie i po 2 dniach wróciła ale o 70pln mniej.
Zamówienie zostało anulowane czyli zostałem bez telefonu i o 70pln biedniejszy. Ciekawe gdzie się podziała moja kasa? Czy zniknęła u chińczyka, u Visy czy w moim banku?
Spróbuję to zareklamować ale marnie widzę swoję szansę.

Kasa została w banku, nie miej pretensji do nikogo. Jak nie używasz karty walutowej albo revolut to jesteś dodatkowo golony za przewalutowanie przy każdym zakupie na ok 4-5%.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Reklama

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez kler700 » 29 sie 2018, o 22:10

nieoszukujenavacie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Tia ... kasa została zablokowana na koncie i po 2 dniach wróciła ale o 70pln mniej.
Zamówienie zostało anulowane czyli zostałem bez telefonu i o 70pln biedniejszy. Ciekawe gdzie się podziała moja kasa? Czy zniknęła u chińczyka, u Visy czy w moim banku?
Spróbuję to zareklamować ale marnie widzę swoję szansę.


placiles za przewalutowanie

ok, rzeczywiście gdybym uważniej czytał forum to może nie popełniłbym tego błędu, ale to jest taki błąd jaki popełnia człowiek wchodzący z pełnym portfelem do szemranej dzielnicy.
W zasadzie nie powinno się tego robić ale jeżeli ktoś to zrobi i padnie ofiarą kadzieży z rozbojem żula z bejzbolem grasującego w okolicy to nie jest powód, żeby nie zgłaszac sprawy na policję i nie domagać się ścigania sprawcy.
Banki liczą sobie krocie przy przewalutowaniu, a pobieranie opłat za usługę króra nie została zrealizowana to zwykłe wyłudzenie.
basswitek napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Ja wiem, że przy płatnościach kartą związaną z rachunkiem w PLN za towary wyceniane w $ trzeba zapłacić za przewalutowanie i to słono i korzystniej jest to robić w inny sposób ale oburze mnie to, że bank pobiera opłate od usługi która nie została zrealizowana,
kler700
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 wrz 2017, o 16:26
Telefon:: huawei
Góra

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez noman1 » 29 sie 2018, o 22:15

Tyle ze bank zrealizowal usługę, pobrał PLN zamienił na USD i odwrotnie. Za te usługi pobrał prowizję, przecież nie wie ze nic nie kupiłeś, z resztą co go to obchodzi. Sklep też nie winien, dostał USD i tyle oddał.
noman1
 
Posty: 168
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 21:53
Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez kler700 » 29 sie 2018, o 22:53

noman1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Może źle wytłumaczyłem sytuację, sprawa wyglądała tak, że zamówiłem telefon wyceniony przez sprzedawcę na 239$, zapłaciłem za niego kartą visa powiązaną z kontem w PLN i z mojego konta zostało pobrane na poczet tej transakcji 920PLN, przy zleceniu na joybuy pojawił się status "Pending Payment", nie zaglądałem na stronę przez następne kilka/kilkanaście godzin, bo byłem pewien, że transakcja została pomyślnie zakończona, gdy znów się zalogowałem na stronę sprzedawcy zamówienie zostało anulowane z powodu braku płatności, moja kasa wróciła na konto po 2 dniach pomniejszona o 70PLN. Wytłumacz mi jaką usługę wykonał bank w cenie 70PLN?
kler700
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 wrz 2017, o 16:26
Telefon:: huawei

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez vater » 29 sie 2018, o 23:01

kler700 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Przewalutował dwa razy, złotówki na dolary i dolary na złotówki. Przelewał pieniądze też dwa razy.
I co ? Nic nie robił ?
vater
 
Posty: 86
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 18:45
Lokalizacja: google
Pochwały: 2
Góra

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez TLasky » 29 sie 2018, o 23:59

Moment, o ile wcześniej nie do końca rozumiałem wywód kolegi, to zamiast wieszać na nim psy (choć mam nadzieję, że już zapoznał się z wątkiem o płatnościach) czytajcie kluczowe słowa jego wypowiedzi "zamówienie anulowane z powodu braku płatności", które jasno wskazują na to, że wydymał go sklep podając fałszywy powód odwołania zamówienia. Witamy w świecie zakupów w Chinach- to ciemne i mroczne miejsce, w którym tylko oświeceni mogą czerpać ze źródła radości :-D.

T.

Autor postu otrzymał pochwałę
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez basswitek » 30 sie 2018, o 04:02

Niektóre sklepy są ok. JD słyną z takich akcji albo z tanich promocji gdzie trzeba czekać 2-3 miesięcy a na koniec anulują lub nie. Ja tak samo nie mam zufania do Gearbest jak mnie chceli okraść na ponad 400$ i kłamali w sprawie wysyłki. Co do przewalutowania to na Vise zwroty nie wszędzie są obiciążone prowizją, kiedyś (być może i do dziś) Inteligo miało zwrot po kursie sprzedaży (czyli bez strat przy zwrocie) , z kolei mbank miał korzystne zwroty ale zmienił to w regulaminie cichaczem, co mnie kiedyś kosztowało kilkaset zł w plecy. Też ich już nie lubię :)
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez noman1 » 30 sie 2018, o 09:28

kler700 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jak kupisz walutę w kantorze i zaraz ją sprzedaż to ?? Stracisz oczywiście bo są inne kursy, to chyba jasne.
To że sklep zagrał w ch.... to już nie wina banku i ciężko oskarżać bank :)
noman1
 
Posty: 168
Dołączył(a): 28 gru 2013, o 21:53
Pochwały: 22
Telefon:: MI MIX 2

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez kler700 » 30 sie 2018, o 13:31

Dziękuję wszystkim za opinie/dobre rady na temat mojego nieszczęsnego, niedoszłego do skutku zakupu ale mam jeszcze jedno pytanie. Ponieważ od dawna szukałem dobrej oferty na mi8se a pojawiła się akurat gdy byłem na wyjeździe bez dostępu do szybkiego, szerokopasmowego internetu dokonałem zakupu w pośpiechu niezbyt uważnie ją sprawdzając. Gdy nie powiodła się płatność kartą za pierwsze zamówienie, zamówiłem go drugi raz tym razem zmieniając walutę na PLN i płacąc paypalem. Tym razem (chyba) wszystko się powiodło i telefon do mnie jedzie ale dopiero teraz doczytałem, że jest on:
Chinese version
No Google Play
No warranty
o ile, że to chińska wersja bez gapsów nie przeszkadza mi(bo mam nadzieję, że uda mi się wgrać wersję international), zastanawiam się dlaczego ten telefon nie ma gwarancji? Czy nie jest to jakiś refurbish?
kler700
 
Posty: 14
Dołączył(a): 2 wrz 2017, o 16:26
Telefon:: huawei

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez basswitek » 31 sie 2018, o 11:30

Telefon ledwie wszedł do sprzedaży a już refurbished by mieli? Wyluzuj chłopie. Gwarancję nie każdy sklep daje, ale masz zawsze 6 miesięcy ochrony Paypal.
basswitek
AKTYWNY
 
Posty: 624
Dołączył(a): 26 lut 2016, o 06:26
Pochwały: 31
Telefon:: Xiaomi mi4c

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez hignar » 1 wrz 2018, o 21:32

Na joybuy jest promocja na MI 8,jaka jest szansa na vat w iralndii?
hignar
 
Posty: 1
Dołączył(a): 1 wrz 2018, o 21:29
Telefon:: Xiaomi

Re: Dyskusja o promocjach telefonów

Postprzez okikus » 2 wrz 2018, o 00:00

hignar napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Pewnie taka sama jak w Polsce, lepiej wkalkuluj go w cenę.
Avatar użytkownika
okikus
AKTYWNY
 
Posty: 432
Dołączył(a): 21 lut 2013, o 10:05
Lokalizacja: Stąd
Pochwały: 25
Telefon:: ZUK Z2 PRO
ROM: Resurrection Remix

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do AliExpress - znaleziska, promocje, opinie i dyskusje co warto kupić



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości