• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez szymon_rysiu » 22 gru 2014, o 15:03

fake4r napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Potwierdzam w 100 % to co piszesz ponieważ dzwoniłem do UC i powiedziała mi, że to warszawa decyduje o tym, który worek z telefonami leci na VAT.
Jiayu G3/Star W450/Elephone P6i/iOcean X8 mini/Meizu M2 Note
Avatar użytkownika
szymon_rysiu
AKTYWNY
 
Posty: 554
Dołączył(a): 12 cze 2013, o 08:30
Lokalizacja: Kujawy
Pochwały: 35
Telefon:: Jiayu G3

Reklama

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez sumcia » 22 gru 2014, o 16:21

Cześć...
ja również mam problem z UC...
Wysyłałam paczuszkę sama sobie z Korei... cóż szła dłużej niż ja wracałam...
Mam w niej wiele różnych rzeczy, w tym też ciuchy które kupiłam w Polsce i nie zmieściły się do walizki w drodze powrotnej ;)
Większość rzeczy w tej paczce to rzeczy kupione na straganach takich jak kiedyś były na stadionie x-lecia więc nie mam żadnych paragonów ani dowodów zakupu. A nawet jak miałam to wszystko wyrzuciłam, bo nie spodziewałam się, że moje osobiste rzeczy będą chcieli oclić... :D Oczywiście w paczce są i pamiątki z pobytu, ale mają dla mnie większą wartość sentymentalną niż właściwą... Ale jak to opisać celnikom?
Jedyne potwierdzenie zakupu mam na książkę do nauki języka i pluszaki, bo płaciłam kartą - kosztowało to około 260 zł.
Wysyłając paczkę zadeklarowałam jej wartość na 100 dolarów :)

Teraz zastanawiam się, czy mogę zwiększyć zadeklarowaną wartość paczki do 150 dolców? Czy muszę podać celnikom taką samą kwotę jak na potwierdzeniu nadania tej paczki? I w ogóle jak sobie z tym poradzić, skoro do większości rzeczy nie mam żadnych paragonów, ani nic, pomijam już rzeczy które wzięłam z Polski... :D

Dzięki za pomoc... :)
sumcia
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 16:13
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 22 gru 2014, o 16:53

A jak długo tam byłaś? Nie łapiesz się na ustawę o mieniu przesiedleńczym?
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez sumcia » 22 gru 2014, o 19:00

Byłam miesiąc, więc raczej na pewno się nie łapię na tę ustawę ;)
sumcia
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 16:13
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Nibiru » 22 gru 2014, o 20:21

Rozumiem że w miejscu nadania jest twoje imię i nazwisko?

Jeżeli tak to wszystkie rzeczy znajdujące się w paczce opisujesz jako kupione w PL przed wyjazdem z Polski i zabrane tam jako osobiste. Nie masz obowiazku posiadania rachunków dla rzeczy zabieranych w podróże.

Piszesz im że wysłałaś rzeczy osobiste w paczce bo wszystkie delikatne pamiątki zapakowałaś do walizki i dla osobistych nie było już miejsca.

Na 99,99 % odpuszczą.
Nibiru
AKTYWNY
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 15:52
Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez sumcia » 22 gru 2014, o 22:50

byłoby dobrze i świetnie... ale ewidentnie widać, że to są rzeczy kupione tam :P mają krzaczki koreańskie... nawet głupek się nie da na to nabrać jeśli otwierają paczkę ;)
sumcia
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22 gru 2014, o 16:13
Telefon:: samsung

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Nibiru » 22 gru 2014, o 23:23

W Polsce mogłaś kupić bluzki z tymi krzaczkami, na allegro pełno aukcji z opcją nadruku na koszulce co tylko ci się wyśni.

Wszystko zależy od tego jak bardzo chcesz uniknąć zapłaty VAT i jak bardzo chcesz z tego powodu kłamać.

Ja będąc w omanie wysyłałem do siebie elektronikę i za każdym razem jak się US przyczepił to pisałem że :
-to moje od dawna
-kupione w Polsce
-brak miejsca z bagażu i dlatego wysyłam pocztą.

Zawsze odpuszczali.
Nibiru
AKTYWNY
 
Posty: 240
Dołączył(a): 29 wrz 2014, o 15:52
Pochwały: 20
Telefon:: Nibiru H1
ROM: 4.2.2.

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Dablju » 23 gru 2014, o 10:43

Orientuje się ktoś jak długo trwa odprawa celna z DHL? Wczoraj wysłałem im dokumenty wieczorem, jest szansa że już dziś przejdzie?
Dablju
VIP
 
Posty: 853
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 13:52
Lokalizacja: Głogów
Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 23 gru 2014, o 10:58

Jeśli wysłałeś dokumenty wcześnie i zdążyli wczoraj odprawić przesyłkę, to również wczoraj puścili ją dalej. Jeśli nie, to wyślą ją dzisiaj i może dostarczą jutro (zależy do której godziny będą pracowali jutro kurierzy i ile będą mieli przesyłek, zwykle w Wigilię kończą prace 13-15).
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez Dablju » 23 gru 2014, o 11:02

Czyli pozostaje czekać. Na trackingu od 7:30 jest Clearance event, wczoraj to samo było od 15:20 po czym skontaktowali się telefonicznie o 17.
Dablju
VIP
 
Posty: 853
Dołączył(a): 17 paź 2013, o 13:52
Lokalizacja: Głogów
Pochwały: 35
Telefon:: ZTE Geek
ROM: 4.2.2

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez blue_voyager » 23 gru 2014, o 11:15

Jak wysyłałeś po południu to raczej nie ma szans na dostawę dzisiaj. W sumie to nie wiem w jakich godzinach pracuje ich agencja celna ale nie sądzę żeby na okrągło.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Postprzez szamangniewko » 23 gru 2014, o 15:54

szamangniewko napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No to na paczce na pewno masz napisane jaką wartość podał więc musiałeś widzieć jak przyszedł listonosz. Po drugie jak można czekać na przesyłkę pobraniową i nie wiedzieć ile będzie się płaciło??


Przecież nie sprawdzam jaka wartość przesyłek z chin bo co mnie to obchodzi, znam ich wartość bo za nie płaciłem. Skąd mam wiedzieć, że gość w chinach weźmie ode mnie 28$ a na przesyłce napisze 96$?

Aktualnie czekam jeszcze na 5 przesyłek, część z nich zamawia żona, zawsze jak się zgadza nazwisko to płacę bo orientacyjnie wiem jakie będą koszty. Przecież gdyby kwota wzbudziła moje podejrzenie, to bym za nią nie zapłacił. Gdzie widzisz jakiś problem?


OK, dziś przyszła decyzja w sprawie mojego odwołania od niewłaściwie naliczonego VAT. Dodam, że POZYTYWNA. Dodam jeszcze, że ALI przyznała mi rację w sporze ze sprzedawcą (który kręcił lody jak 9/10 chińczyków) i otrzymałem zwrot połowy wartości zamówienia. Co w zasadzie pokryło z nawiązką moje straty. Nie taki więc UC straszny, jak go malują a Ali dość dobrze dba o kupujących.
szamangniewko
 
Posty: 17
Dołączył(a): 15 cze 2013, o 20:19
Lokalizacja: opole

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości