• Reklama

[zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez panpiotus » 27 mar 2015, o 08:01

wacie72 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Większość jeżeli nawet nie wszystkie paczki które do mnie dotarły w śledzeniu miały wagę 0.0 kg i wszystko z nimi było OK.


Kilka paczek z Chin mialem i wszystkie byly jako paczki, nie jako listy (paczka ma dokladny tracking a list ma tylko informacje o wysylce i odbiorze - bez dokladnej drogi)
panpiotus
 
Posty: 22
Dołączył(a): 13 maja 2014, o 18:47
Telefon:: KOMORKOWY

Reklama

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez azielazny » 27 mar 2015, o 18:50

Orientujecie się, jak to jest z tymi WERami.

Mam list polecony priorytetowy, a nie paczkę, jak pisał poprzednik. Ale do rzeczy...

Zauważyłem, że listy wychodzą z WER warszawa na WER Pruszcz Gd. około godziny 22. Dziś jest piątek. W weekendy chyba nie pracują.
Czy w piątki wieczorem też coś wyjeżdża z WER Warszawa, aby w poniedziałek z rana było w Pruszczu i można było liczyć na dostawę poniedziałkową.

Pytanie drugie. Czy na WER można odbierać paczki zanim dotrą do Urzędu Pocztowego?
azielazny
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 15:20
Telefon:: nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 27 mar 2015, o 19:09

W WERze przesyłki nie odbierzesz.
Czas od nadejścia do WER Warszawa do dostarczenia przesyłki to od 2-3 do nawet kilkunastu dni. Nie ma reguł.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez nowy9191 » 27 mar 2015, o 19:27

u mnie w wer warszawa kibluje od 19 marca
nowy9191
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 18:03
Telefon:: LENOVO

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez nowy9191 » 28 mar 2015, o 11:00

nowy9191
 
Posty: 11
Dołączył(a): 24 mar 2015, o 18:03
Telefon:: LENOVO

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez azielazny » 28 mar 2015, o 13:45

Najprawdopodobniej będzie jakieś cło u Ciebie, bo trochę to trwa. Kiedyś wyczytałem, że do 14 dni mogą paczkę trzymać na cle. Może też poczta statusu nie zaktualizowała w trackingu.
azielazny
 
Posty: 9
Dołączył(a): 28 lut 2015, o 15:20
Telefon:: nokia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez TLasky » 28 mar 2015, o 16:02

Yo :-) próbowałem przeszukać te ponad 1700 stron postów, ale nie bardzo mi to wyszło. Czy ktoś może mi powiedzieć, czy to normalne, że paczki o tak zbliżonych numerach mają różny status?

RS2443880xxNL "Item is ready for shipment"
RS2444008XXNL "Item has been processed in the country of destination" (WER W-wa)
RS2443943xxNL "Item has been processed in the country of destination" (WER W-wa)

pytam, bo nie do końca jestem pewien, ale bardzo zbliżony początek nr trackingowego pozwoliłby sądzić, że powinny dotrzeć w zbliżonym czasie (właściwie ten z 24438 powinien wcześniej) czy się mylę? Szukałem też w necie info o "rozkodowaniu" nr trackingowych, ale nic nie znalazłem :-/.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez blue_voyager » 28 mar 2015, o 16:41

Nic nadzwyczajnego. Zdarza się, że dwie przesyłki wysłane razem przez jednego sprzedawcę docierały do mnie w odstępie dwóch tygodni.

Autor postu otrzymał pochwałę
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez TLasky » 28 mar 2015, o 17:05

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dzięki, akurat ze wszystkich trzech w dupie jest ta, na której najbardziej mi zależy :-D. Teraz jeszcze tylko VAT za wszystkie (jak to u mnie...) i można się cieszyć sprzętami :-D.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez bugmenot » 28 mar 2015, o 17:22

12 dni temu sprzedawca podał nr przesyłki. Jest to list polecony z Poczty Chińskiej. Do chwili obecnej nr nie pojawia się w trackingu.
Po 7 dniach od podania nr kontaktowałem się ze sprzedawcą i napisał, że przesyłka została wysłana ale musi minąć kilka dni aby pojawiła się w śledzeniu. Po 10 dniach ponownie do niego napisałem, tym razem odpisał, że "May the goods have not yet begun to transport, please wait patiently, thank you".
Nigdy tak długo nie musiałem czekać na pojawienie się przesyłki w trackingu. Po jakim czasie od podania nr przesyłki powinienem zacząć się martwić? Co w takim wypadku najlepiej zrobić?
bugmenot
 
Posty: 189
Dołączył(a): 3 kwi 2012, o 21:17
Pochwały: 3

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez barycz » 28 mar 2015, o 18:04

Witajcie. W temacie z numerami depatch kolega napisał, że moj desp dotarł już do wawy 23.03, a ja mam informacje w trackingu, że wysłano przesyłkę dzisiaj tj. 28.03 z singapuru. Więc przesyłka jest w polsce czy dopiero leci?
barycz
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16 lut 2015, o 18:00
Telefon:: HTC One M8

Re: [zakupy] Śledzenie Przesyłek, status przesyłki

Postprzez zenek123 » 29 mar 2015, o 01:24

Mam problem z jedną z przesyłek:
RK126069048CN

Wisi na statusie "Departure export customs" już 10 dni. Niby China Air Mail to powinno iść trochę szybciej. Zakupy robiłem 9.03.
Kiedy zacząć się martwić? ;)
zenek123
 
Posty: 4
Dołączył(a): 31 mar 2014, o 22:52
Telefon:: samsung

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości