Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez sebaj.p » 23 gru 2015, o 17:38

A więc po rozmowie z PayPalem chciałem rozwiać wątpliwości na temat przewalutowań. Nie da się na stronie ustawić w jakiej walucie jest karta (kiedyś się dało), trzeba dzwonić lub po dodaniu karty napisać maila, żeby ustawili dla niej odpowiednią walutę. U części osób nie trzeba dzwonić, u innych trzeba, a uzależnione jest to tym czy bank wysyła do PayPala informacje w jakiej walucie jest karta. Jeżeli nie dostaną takiej informacji ustawiają zlotowki bo jesteśmy w polskim serwisie. Tyle.
sebaj.p
 
Posty: 125
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 10:28
Telefon:: idol

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez joker0skater » 23 gru 2015, o 23:39

i dlatego właśnie ograniczenia uważam, że paypal nie jest dobrym dostawcą usług. Ukierunkowanie na zarabianie przy przewalutowaniach. A większość w koło wymienia zaletę, że wystarczy operować złotówkami - nie ważne, że można wymienić dolary po lepszym kursie...
ZTE Blade -> Meizu M1 Note -> LeTV x500 -> Xiaomi Redmi 3
joker0skater
 
Posty: 12
Dołączył(a): 21 gru 2015, o 22:38
Telefon:: ZTE Blade
ROM: CM 2.3.7

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez orbitek2004 » 25 gru 2015, o 08:30

Mam pytanie odnoście płacenie przez paypal bez rejestracji. Czy to w ogóle jest możliwe? Sprawa wygląda tak. Odesłałem telefon do Coolicool na naprawę gwarancyjna, wytrzymali mi telefon 1,5 miesiąca i znaleźli usterkę. Mam zapłacić za transport powrotny kwotę poprzez paypal.

Nie mam konta w ich systemie bo płace karta walutowa i nie potrzebuje PayPala. Czy mogę zapłacić na paypal nie rejestrując się w ich systemie na ich konto mailowe do płatności? Czy istnieje coś takiego jak płatność jednorazowa bez rejestracji????

W GoldWay podali mi linka do płatności. Coolicool sie upiera że tylko poprzez paypal.
orbitek2004
 

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Masiakox » 25 gru 2015, o 11:39

Nie możesz, musisz normalnie założyć konto i ewentualnie podpiąć kartę walutową dla wygody płatności.
Masiakox
 
Posty: 166
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 11:29
Pochwały: 8
Telefon:: Letv X600

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez lokalizator » 25 gru 2015, o 16:44

Masiakox napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nie do końca tak. Czasami PayPal jest także normalnym operatorem dla płatności karcianych. I wtedy możne płacić tylko kartą bez logowania.
Taka opcja jest jednak zależna od sklepu i czy wybrał właśnie tego opa.


sebaj.p napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Może i nIe da się może ustawić w jakiej walucie jest karta ale da się (a nawet trzeba) ustawić dla podpiętej karty w jaki sposób będzie obciążana.
I jeżeli wybierze się obciążenie karty w walucie sprzedawcy a nie po kursie PayPal to PayPalowi nic do waluty karty!
Obciążenie np. z chinskiego sklepu wpadnie w USD i takie wykona PayPal na tej karcie. Nie ważne co będze rozliczeniowe dla karty bo nie obchodzi to PayPala. To jest tylko i wyłącznie sprawa naszego banku.
Obciążenie u sprzedawcy w USD wpadnie z PayPal w USD (bo tak wybraliśmy, że ma być waluta sprzedawcy) i bank tak obciąży kartę choćby była w czeskich koronach. Na rachunku PayPal będzie cały czas widniała kwota w USD zapłacona tą właśnie kartą! To my pilnujemy walut a nie zdajemy się na widzimisię tej firmy, na to czy zadzwoniliśmy i czy dobrze coś ustawiali. Informacja o sposobie płatności jest akurat dobrze widoczna i czytelna aż do finałowego potwierdzenia. Po prostu zamiast PLN zobaczymy USD lub EUR w takiej kwocie jaką mamy zapłacić sklepowi.

Tylko tak unikniemy zamieszania a jedyne co mamy pilnować to aby płacić PayPalem i kartą w USD tam gdzie jest USD a w EUR kartą rozliczaną w EUR.
W Polsce nie znalazłem karty uniwersalnej takiej jak mam w UK - bez prowizji za przewalutowania, dzięki czemu nie ważne jaką walutą obciążę karte, bo zawsze będzie dobrze :) Stąd trzeba pilnować waluty sprzedawcy i waluty karty, ale to już jest proste i nie nabijamy kabzy PayPalowi!

Ja mam tak zrobione, że wszystko co płacę inna niż bazowa waluta (GBP) jest płacone jedną kartą właśnie do tego przeznaczoną. I PayPala nie obchodzi w jakiej jest walucie - na wyciągach PayPal jest kwota w walucie sprzedawcy, czy to USD czy PLN czy EUR i PayPal nawet się nie interesuje tym, jak mnie rozliczył wystawca karty (po kursie MasterCard bez prowizji, z dnia transakcji i od razy jest na wyciągu karty).
Wklepane z LeTV X800
lokalizator
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 cze 2014, o 10:34
Lokalizacja: UK
Pochwały: 8
Telefon:: LeEco

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez orbitek2004 » 26 gru 2015, o 09:43

Popiołem kartę walutową w USD i poszła płatność bez opłat. Chciałem od Coolicool żeby mi dali link do płatności np na transport powrotny (tak miałem w GoldWay, ale oni tylko podali maila do płatności paypal). Kupuje na różnych sklepach i mam dwie karty walutowe USD, EUR i nie pobierają mi żadnych prowizji. W tym przypadku nie miałem wyjścia i poszło przez paypal.


Oczywiście można płacić sama kartą walutową, kartą walutową przez paypal bez logowania do konta, lub kartą złotówkową. Wszystkie te operacje są dostępne przy kupowaniu na chińskich portalach i w ten sposób zawsze kupowałem. Do tej pory bez pomocy PayPal. Jakoś nie mam do nich przekonania. I w zasadzie konto będę miał tylko do tej jednej operacji tj. zapłaty za powrót telefonu z naprawy gwarancyjnej.
orbitek2004
 

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez tpawel » 26 gru 2015, o 10:46

Mam konto w PayPal, chciałem dziś coś kupić,ale mam saldo 0, jak doładuje dziś to konto przelewem ekspresowym to kiedy dojdzie?

wysłane z RN2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez deco » 26 gru 2015, o 11:24

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Prześlą od razu (chyba, że nie ma tego banku na liście).
deco
 
Posty: 25
Dołączył(a): 13 lis 2015, o 10:58
Pochwały: 1
Telefon:: Samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Masiakox » 26 gru 2015, o 12:57

Weźmy pod uwagę, że jest weekend :) Te natychmiastowe nie zawsze mi przechodziły tak szybko, czasem trzeba poczekać
Masiakox
 
Posty: 166
Dołączył(a): 25 sie 2015, o 11:29
Pochwały: 8
Telefon:: Letv X600

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez marcoos1 » 26 gru 2015, o 13:00

Niektóre banki nie przyjmują natychmiastowych w weekendy (nie wiem jak jest z paypalem)
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez tpawel » 26 gru 2015, o 18:55

No właśnie na tyle co się doczytałem to PP w niedzielę i święta nie zaksięguje tego. Szkoda bo dostałem od LITB kupon na 50euro, ważny do dzis

wysłane z RN2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Paypal - płatność w dolarach bez przewalutowania

Postprzez Setral » 26 gru 2015, o 21:56

Szanowni,
- mam podpiętą i powiązaną kartę walutową (dolarową) z PayPal'em:
Obrazek

- mam ustawioną walutę podstawową jako Dolar amerykański:
Obrazek


- podczas zakupu na Banggood, chcąc uniknąć przewalutowania (podana kwota do zapłaty w złotówkach zamiast w dolarach)...:
Obrazek


...wybrałem opcję przeliczania waluty "Współczynnik używany przez wydawcę karty" (powtarzam - chcąc uniknąć przewalutowania - aby wszystko było w jednej walucie -dolarach) i wówczas kwota widoczna na dole po prawej stronie widniała w dolarach, a nie złotówkach:
Obrazek


Jednakże z karty została pobrana kwota w wysokości 6.52 USD - o 54 centy więcej niż przy płatności:
Obrazek


Co zatem uczyniłem nie tak?
Avatar użytkownika
Setral
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:02
Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości