• Reklama

Opłaty celne za towary sprowadzane z Chin

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez existe » 25 lis 2014, o 20:38

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Nie wiem o jakich paragrafach mówisz, wiem, że wszystkie zaległe sprawy VAT mogą być egzekwowane do pięciu lat wstecz. A wiem to z przykrego doświadczenia, bo jako prowadzący firmę miałem z tym do czynienia.


jako prowadzacy firme
tu z zalozenia dyskutujemy o osobach nie prowadzacych .. przynajmniej mnie sie tak wydawalo
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Reklama

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 25 lis 2014, o 20:44

existe, piszesz, że nie będziesz się spierał o terminy ale robisz to. Nie wierzysz, to zadzwoń do pierwszego lepszego US i spytaj. Zresztą nie tylko należności VAT mogą być egzekwowane przez 5 lat, inne należności karno-skarbowe również - nawet głupi mandat za przekroczenie prędkości. I dotyczy to zarówno osób prywatnych jak i firm.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez Venn » 25 lis 2014, o 21:28

Art 70§1 Ordynacji Podatkowej i tyle w temacie. Warto zwrócić uwagę jak liczy się ten termin 5-letni w myśl tego przepisu, w sumie wychodzi prawie 6 lat, bo mowa o przedawnieniu się zobowiązania podatkowego po upływie 5 lat licząc od końca roku kalendarzowego, w którym upłynął termin płatności.

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
Venn
AKTYWNY
 
Posty: 511
Dołączył(a): 9 kwi 2014, o 10:17
Lokalizacja: WWA
Pochwały: 42
Telefon:: Lenovo K3 note

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez blue_voyager » 25 lis 2014, o 21:39

Otóż to.
Co nie zmienia faktu, że tak jak napisałem wcześniej prawdopodobieństwo wystąpienia takiej sytuacji jest bliskie zeru. Natomiast należy się liczyć z czymś co już powoli następuje - liczba przesyłek, które ominą VAT będzie malała sukcesywnie. Przypomnijcie sobie jak to wyglądało 1,5-2 lata temu. Vat był naprawdę dużym pechem, dziś to bardzo prawdopodobne, obawiam się, że za jakiś czas to może być pewnik. Obym się mylił.
Sprzedam:
Szkła, folie, etui do chińskich telefonów - duży wybór.

FAQ DZIAŁU ZAKUPÓW
Avatar użytkownika
blue_voyager
VIP
 
Posty: 5976
Dołączył(a): 16 cze 2013, o 11:54
Lokalizacja: Wałbrzych
Pochwały: 239
Ostrzeżenia: -1
Telefon:: Jiayu S3

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez existe » 25 lis 2014, o 22:07

blue_voyager napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


sam zadzwon - przeciez to ty wierzysz, ze tam mozna uzyskac jakakolwiek informacje
aby byla mowa o naleznosci musi byc jakis tytul, sam fakt przesylki towarowej nie jest zadnym tytulem, jest to czynnosc cykliczna ktora ulega zapomnieniu po roku

i dla mnie to jest koniec tematu
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez chmurowski » 25 lis 2014, o 22:42

Przesyłka może nie, ale czy przesłanie maila na UC z linkiem aukcji i skanem konta bankowego nie lokuje nas wśród tych, którzy kupili dany przedmiot, a to z kolei powoduje powstanie obowiązku podatkowego. Jeśli paczka nie zostanie zatrzymana na WER, to faktycznie sprawa jest prosta, jednak jeśli sytuacja jest odwrotna, to wysłanie skanów jest ewidentnie dowodem na fakt kupna, które powoduje naliczenie podatku "jeśli komuś kiedyś się zachce".
chmurowski
 
Posty: 28
Dołączył(a): 14 paź 2014, o 00:25
Telefon:: htc

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez baku1991 » 26 lis 2014, o 01:20

No tak, ale przypadki gdy Wer żąda skanów, A późnej rezygnuje z VAT da bardzo rzadkie i jeśli już występują to obejmują bardzo niewielkie kwoty. Więc za takie paczki się raczej nikt nie upomni.
baku1991
AKTYWNY
 
Posty: 356
Dołączył(a): 10 mar 2014, o 22:21
Pochwały: 11
Telefon:: Xiaomi Mi3
ROM: MIUI

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez damia87n » 26 lis 2014, o 14:20

witam chinczyk wyslal mi nie ta rzecz co trzeba porozumialem sie z nim ze nie odbiore paczki ona wroci do niego i on mi wysle wlasciwy towar...

jednak jest problem przesylke zatrzymal uc przyszedl list po miesiacu o ponaglenie i dostarczenie dokumentow napisalem mejla ze nic nei zamawialem i nie wiem oco chodzi...
Odpisali mi ze prosza o pilny kontakt..

Mial ktos taka sytuacje oco moze chodzic? Paczka po miesiacu chyba z automatu powinna wrocic do nadawcy?
damia87n
 
Posty: 34
Dołączył(a): 1 lut 2014, o 18:16
Telefon:: lenovo

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez hellhammer » 26 lis 2014, o 14:23

damia87n napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Zadzwon tam i powiedz ze niech odesla do nadawcy bo nic nie zamwailes, skoro ze sprzedawca sie tak umawiales, ze odeslesz a on wysle zgodny towra, to po co ma leciec do Ciebie? Zwrot do nadawcy i tyle.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez keepor » 27 lis 2014, o 13:35

Witam, jest to mój pierwszy post na forum. Nie wiem kto odpowiada za ten wątek ale nie ma opcji przeczytania 241 stron, powinno być zamknięcie wątku + jego streszczenie z najważniejszymi rzeczami a następnie otwarcie tego samego wątku cz.2. Chciałem znaleźć informacje na temat ścigania za podróbki-jak często to się odbywa, jak się ustrzec przed tym i jakie praktyki na aliexpress stosują doświadczeni forumowicze (podatki, rozumiem, ale nie chce być ścigany i płacić wielokrotność zamawianej paczki). Sporo osób poleca zamawianie podróbek, więc zastanawia mnie praktyczne podejście do tematu. Często radą jest kupowanie detaliczne ale nie będę brał pojedynczo np. bokserek CK.
Ps. na pierwszej stronie nie działa ważny pdf "najczęstsze pytania"
keepor
 
Posty: 4
Dołączył(a): 24 lis 2014, o 20:23
Telefon:: Samsung

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez hellhammer » 27 lis 2014, o 13:40

keepor napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Skoro mowisz juz o wywalaniu postów, to Twoj tez wtedy by poleciał, bo wogole nie na temat :)
Mowisz nie bedziesz sproawdzal pojedynczych rzeczy, to powodzenia przy sciganiu wiekszych ilosci :)
Po pierwsze wieksza paczka duzo wieksze a nawet pewne jest to ze bedzie ona zatrzymana do sprawdzenia, czyli zwieksza sie ryzyko a nawet jest pewne cło,vat.
Po 2 jak juz zatrzymaja i zobaczą ze wieksze ilosci a ze to podrobki to bedziesz mial problem bo tu juz istnieje podejrzenei ze scigasz na handel czyli wprowadzenie nielegalnego towaru do obrotu a za to juz sa powazne konssekwencje :)
Ale to wszytsko mozna przeczytac w paru wtakch tutaj, ale jak widac przeczytales te kilka stron ale bez wiekszego zrozumienia.
hellhammer
VIP
 
Posty: 1435
Dołączył(a): 4 lip 2014, o 12:25
Pochwały: 25
Telefon:: sony

Re: Opłaty celne za towary sprowadzane z chin

Postprzez mortimer » 27 lis 2014, o 13:42

keepor napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


jedna rzecz, która cechuje zdecydowaną większość tej forumowej społeczności, to cierpliwość. odpowiedzi na ww. dylematy zostały już udzielone, a tematy wielokrotnie omawiane.
cierpliwa i wnikliwa lektura na pewno rozwieje wszystkie wątpliwości, a dodatkowo dowiesz się wielu przydatnych rzeczy. zdecydowanie polecam.
Avatar użytkownika
mortimer
AKTYWNY
 
Posty: 676
Dołączył(a): 21 wrz 2013, o 20:32
Lokalizacja: People's Republic of China
Pochwały: 96
Telefon:: , a w nim bateria.

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron