• Reklama

JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 23 sie 2015, o 09:15

jest pytanie - dales odpowiedz - cos jeszcze ?
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Reklama

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez yusuf » 23 sie 2015, o 20:34

To jasne, odpowiedź była prawidłowa, jak się okazuje, jednak zastanawiałem się, dlaczego odlicza czas do końca ochrony, skoro do końca sporu powinienem ją mieć bezwarunkowo
yusuf
 
Posty: 166
Dołączył(a): 7 maja 2014, o 09:43
Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 23 sie 2015, o 21:58

yusuf napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


sorry nie zrozumialem, moze ktos bardziej biegly mi to przetlumaczy ?
ps
zreszta co mi do tego - przepraszam
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez marcoos1 » 23 sie 2015, o 22:04

Niby dlaczego mialbys miec ochrone bezwarunkowo do konca sporu?
Jak czas ochrony sie skonczy ale spor bedzie trwal to oczywiste ze sprzedawca nie dostanie kasy. Wtedy wszystko wyjasni spor.
Jednak czas ochrony leci rownolegle.
marcoos1
VIP
 
Posty: 1116
Dołączył(a): 13 sty 2014, o 23:37
Pochwały: 84
Telefon:: samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez yusuf » 24 sie 2015, o 13:07

Ok, tylko właśnie w takiej sytuacji człowiek się niepotrzebnie zastanawia, czy wszystko jest w porządku
yusuf
 
Posty: 166
Dołączył(a): 7 maja 2014, o 09:43
Pochwały: 3
Telefon:: Jiayu G4s | Monster

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez mathes » 28 sie 2015, o 10:35

Ja z kolei mam troszkę inny problem. Trzy dni temu zamówiłem czarne Xiaomi Mi4 LTE od Geek Team (chciałem wykorzystać kupony 25AUG). Wcześniej, na podstawie długiej analizy ofert sklepów doszedłem, że Mi4 w czarnej wersji to trudny do dostania kąsek, więc liczyłem się z tym, że i w GT ich nie mają. Dzisiaj napisałem do nich grzecznie, żeby dali znać jeśli nie mają ich na stanie, to oboje zaoszczędzimy czas. W odpowiedzi dostałem ogólną informację, że zamówienie jest przetwarzane i prośbę o podanie mojego e-maila dla łatwiejszej korespondencji (na co się nie zgodziłem). Przyciśnięty stwierdził, że mają dwie sztuki, ale jeszcze nie wie czy może mi go wysłać, bo nie wie ile ma zamówień (wtf? niby jak może nie wiedzieć?). Jednym słowem coś tu śmierdzi, ale zagrałem w jego grę - grzecznie podziękowałem za informacje i napisałem, że czekam.

Wiadomo, że na razie muszę poczekać aż skończy się processing time. Pytanie co dalej - pewnie dostanę lewy tracking number. Czy już wtedy otwierać dispute czy się wstrzymać i dać im szansę się wykazać? Co byście zrobili?
mathes
 
Posty: 5
Dołączył(a): 19 sty 2015, o 21:04
Telefon:: Samsung

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez g9454159 » 28 sie 2015, o 10:55

mathes napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Ja czekam na koniec processing time + jeden dzien, sprawdzam czy nie maja jakis Holidays. Pytam grzecznie o tracking number co z nim jest nie tak. Brak konkretnej odpowiedzi w ciagu 24h otwieram dispute.
g9454159
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 sie 2015, o 14:54
Telefon:: Lenovo

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez Setral » 28 sie 2015, o 23:23

Poczytałem trochę tu i tam, i wychodzi na to, że sprzedawcy nie są chętni do akceptowania sporów z powodu nagłego, magicznego "out of stock" towaru tuż po zamówieniu, który miał przecież być.
W związku z tym, hipotetycznie gdy sprzedawca wciąż będzie odrzucał spór z w/w powodem refundacji stale żądając np. zmiany powodu na inny, to czy istnieje inna metoda obronienia honoru i powiadomienia Aliexpress o tym nie do końca uczciwym handlarzu równolegle ze sporem? Pytanie może wydawać się dziwne, ale chciałbym uniknąć przepychanki ze sprzedającym (nie daj los, w najgorszym scenariuszu), szybko otrzymać zwrot i zakończyć sprawę przy jednoczesnym daniu mu "prztyczka w nos" by więcej tak nie robił.

Sytuacja taka:
Status: The seller has shipped your order i niedługo potem wiadomość od sprzedającego "hi,we are so sorry to tell you this style is out of stock (...)"
Tylko nie wiem dlaczego nie napisał tego od razu podczas "Awaiting Shipment" i muszę czekać 5 dni na otwarcie sporu. Numer śledzenia rzecz jasna niepoprawny.
Avatar użytkownika
Setral
AKTYWNY
 
Posty: 217
Dołączył(a): 10 lip 2015, o 15:02
Pochwały: 17
Telefon:: Sony Ericsson

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez KarlosW » 28 sie 2015, o 23:36

Witam.
Czy bierze się pod uwagę, ze Chińczyk nie wyslał towaru w umówionym np 7 dniowym okresie czy dopiero wysyła się jakieś roszczenia gdy minie te 60 dni na otrzymanie towaru?
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez existe » 29 sie 2015, o 00:17

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


tak dopiero okres 60 dni robi roznice
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez KarlosW » 29 sie 2015, o 00:36

Dzięki za odpowiedź.
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: JAK OTWORZYĆ SPÓR NA ALIEXPRESS

Postprzez lexio » 29 sie 2015, o 11:54

taka zagwozdka , Napisałem tzn pisałem na ali " czat z moderaterem" tak chyba nazwać lub sie myle ale do setna" chinczyki mi wysłał paczkę ( miła być rejestrowana ) dwczoraj mineło ponad 30 dni nie chodzę na udry ale zastanowiło mnie to "sorting Shangaj" i życzliwie sprawdził mi na ali i napisał ,ze mam załozyć spór który bedzie od razu akceptowany bo numer ten ma ponad 30 osób. Tak też uczynilem leci refund .Nie bać sie pisać do nich na prawdę są mili i życzliwi
Kod: Zaznacz cały
Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

dałem linka dla tych co nie wiedzą gdzie sie szuka ;-)
sorki nie będę poprawiał literówek jestem dylslektykiem i proszę o wyrozumiałość
lexio
AKTYWNY
 
Posty: 531
Dołączył(a): 26 wrz 2013, o 14:48
Pochwały: 22
Telefon:: sonyericsson ARC S

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

  • Reklama