• Reklama

ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez matrusz » 2 sty 2017, o 21:16

Także mam cm 12.1 i jest ok. Szybki i chyba najstabilniejszy room.
Zastanawiam się na tym oryginalnym bo według mnie jest ładniejszy :)
http://www.needrom.com/download/z7maxnx ... %EF%BC%89/

Używał ktoś go już?
matrusz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 01:14
Pochwały: 3
Telefon:: Zuk

Reklama

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez KarlosW » 2 sty 2017, o 21:19

Mam nowszy. Oprócz ikonek lokalizacji i transmisji wszystko OK.

Powstało na Nubia Z7 Max
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez tomekz » 2 sty 2017, o 21:57

A czy ktoś się orientuje, czy nie będzie problemu, jeśli wygram na CM 13 Androida 4.4? Kusi mnie MIUI, chciałbym sprawdzić jak to się sprawuje
tomekz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 15:54
Telefon:: Redmi 4x
ROM: Pixel Experience 8.1

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez swiezak82 » 2 sty 2017, o 22:11

Przez TWRP to się raczej nie uda. Musisz poszukać ROM pod nubia tool studio i najpierw wgrać ROM 4.4
Avatar użytkownika
swiezak82
VIP
 
Posty: 1353
Dołączył(a): 24 kwi 2014, o 11:42
Pochwały: 51
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.1.2

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez KarlosW » 3 sty 2017, o 20:09

Witam.
Zna ktoś antidotum? :
Mam 2 karty w z7 max.
Na stałe play.
Ostatnio wyjąłem virgina z 2 slotu, dziś wsadzam z powrotem.. i szuka sieci o znika.. Dostępny tylko sim1 (przy sim 2: "no card")
Karte sprawdzałem na innym fonie i hula.
Wsadzilem w ten drugi slot kartę lajtmobile i ta hula.
Miał ktoś coś..?

Powstało na Nubia Z7 Max
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez tomekz » 4 sty 2017, o 17:12

Czy ktoś instalował moduł XNubiaUI? Zainstalowałem wszystko zgodnie w wytycznymi z 4pda, ale po wybraniu ustawień i zrestartowaniu telefonu nic się nie zmienia.
tomekz
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lis 2016, o 15:54
Telefon:: Redmi 4x
ROM: Pixel Experience 8.1

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez matrusz » 5 sty 2017, o 00:53

Witam. Chyba ucegliłem nubie i potrzebuje pomocy aby ją odceglić.

Wiem co zrobiłem źle a mianowicie zapomniałem włączyć debugowanie usb przed instalacją twrp recovery. W trakcie instalacji twrp recovery Smartfon zrestartował się i tak już za kazdym razem, zatrzymuje się na muzyczce i restart.

Próbowałem włączyć czerwone nubia recovery przez wciśnięcie power i volume up, włączyłem ale z tego poziomu nie widzi karty sd ani otg żeby coś zainstalować. Jest tam taka opcja " Choose update package" i jak w to wchodzę to widzi kartę sd ale nie wiem co dalej.
Nubia emergency tool nie wiem jak użyć aby odceglić.

Proszę o pomoc.
matrusz
 
Posty: 78
Dołączył(a): 9 mar 2016, o 01:14
Pochwały: 3
Telefon:: Zuk

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez Flyagaric » 5 sty 2017, o 15:06

KarlosW napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


W Polsce będąc, też włożyłem tam Virgina. Zaskoczyło od razu. Potem ojciec kupił mi nówkę, a swoją kazał oddać i musiałem czekać na rejestrację. Po rejestracji nie chciała zaskoczyć, choć w innym telefonie wskoczyła od razu. Musiałem nieźle miąchać typami sieci, ale za którymś razem zaskoczyło, kiedy ja już nic w tym nie grzebałem i trzymało potem bez problemu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez BUDZAK » 5 sty 2017, o 15:53

@KarlosW
Ja tak miałem z kartą play dopiero jak włączyłem na obu slotach roaming wszystko wróciło do normy.
BUDZAK
 
Posty: 158
Dołączył(a): 1 lip 2013, o 00:58
Lokalizacja: Limanowa
Pochwały: 3
Telefon:: ZUK Z2

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez Flyagaric » 5 sty 2017, o 16:03

Wracamy do ROMów - na XDA jest wątek o Resurrection Remix na 13.1 i goście twierdzą, że stabilny i wszystko działa, włącznie z BT i IR. Czy ktoś tego próbował i może potwierdzić? Wiem, że CM12.1 sprawdzony, ale jak jest coś npowszego, to może warto spróbować.
W 3.9.6 zdarzyło się ostatnio dwa razy, że usługa launcher klęknęła. Tak samo systemowy odtwarzacz muzyki i zastanawiam się już nad wymianą tego.

Pytanie dodatkowe - na XDA znalazłem, że wspomniany tu soft 3.9.7 nie jest najnowszy. Jest już ponoć 4.0.1. Czy ktoś wie jak dokonać update'u do tegoż? Jeszcze nie wiem, czy chcę całkiem zmieniać ROM, może update wystarczy.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez zawel » 5 sty 2017, o 16:58

3.9.6 to nie jest numer softu tylko NubiaUI, soft jest 2.02 i wygląda na to że jest to jakaś boczna linia softów ZTE, która ma wklejone dużo języków. Najnowsza wersja to 3.86 bodajże a NubiaUI ma w niej numer >4 ale w niej nie ma polskiego.
Co do Resurrection Remix to u mnie najnowszy stabilny, czyli 5.7.4 miał czkawkę na bluetoothie i to nie od razu, wszystko było fajnie przez kilka dni i nagle zaczął się jąkać. Poza tym miałem kłopot z niektórymi aplikacjami, które nie chciały działać z jakiegoś dziwnego powodu i problemy z dialerem (nie używam stockowego). Te same problemy z bluetoothem miałem na CM13.1. Teraz przymierzam się do Mokee w którym podobno czasem trzeba popchnąć bluetooth żeby zadziałał ale nie przerywa.
zawel
VIP
 
Posty: 1135
Dołączył(a): 15 lis 2013, o 11:59
Pochwały: 70
Telefon:: Mi 9 Lite
ROM: xiaomi.eu

Re: ZTE Nubia Z7 Max - pomocy !!!

Postprzez Flyagaric » 5 sty 2017, o 18:04

No, trochę namieszałem. Nasza UI 3.9.6, to 3.84.
Skoro wykrzacza się launcher, to wykminiłem, że może własnie nowsze UI to poprawi. Brak polskiego mi nie przeszkadza, ale z tego co pobieżnie przeszukałem, to procedura upgrade'u jest skomplikowana, a 3.86 z UI 4.0.1 też nie znalazłem.
Ten RR właśnie mi przeszedł - dzięki. Jak mam wgrać coś żonie, to lepiej coś pewnego. Jeszcze sobie dam czas, jakby się problemy nasiliły, to wtedy podejmę decyzję.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ZTE



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron