• Reklama

Zatrzymanie paczki przez urząd celny !! @@

Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE

Postprzez olopex » 22 lip 2013, o 23:20

luzik jest ale wiecej co sie okażę to będzie przydatne nawet innym użytkownikom tego forum bo nic takiego tu jeszcze chyba nie było :P
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Reklama

Postprzez eSbe » 22 lip 2013, o 23:31

swoją drogą ciekawe jak odbywa się sprawdzanie tycz paczek przez UC. Ja słyszałem osobiście ze wiarygodnego źródła, że paczki/listy są przenoszone z działu UC, na dział pracowników poczty w "workach/worach" i tam są sortowane na odpowiednie kierunki (miasta). Więc ciekawi mnie sprawa "czekania" na więcej paczek, bo wydaję mi się, że nie są sprawdzane w pierwszej kolejności dane adresata, bo zajmowałoby to w cholerę czasu (policzcie sobie paczki chodzące kurierem, których na dobę jest 50-60tyś. a pracwoników około 10-15 na zmianę) Sprawdzając dokładne dane adresata za każdym razem, nie jest możliwe aby pracownicy wyrobili się z tym wszystkim....
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Postprzez olopex » 22 lip 2013, o 23:35

moze to jest cos na zasadzie ze idą obok siebie na tasmie identyczne paczki no to jeb je zgarnia i patrzy oglada itp, albo one sa na pewno prześwietlane to patrzy ze 3 takie same to cos mu śmierdzi i je zgarnia. Ale na jakiej własnie zasadzie oni czekają na "resztę" to nie wiem
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Postprzez eSbe » 22 lip 2013, o 23:46

olopex, to nie jest takie proste, przy takiej ilości paczek.
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Postprzez ebola1972 » 22 lip 2013, o 23:51

prędzej kamera/skaner i rozpoznawanie tekstu z etykiet odbiorców przesyłek, jakoś inaczej nie umiem sobie tego wyobrazić, może jakieś inne pomysły ;-)
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez eSbe » 23 lip 2013, o 00:06

ebola1972, na taśmie pewnie jest kamera i skaner. Ale skaner skanuje tylko i wyłącznie kod kreskowy(oczywiście po zeskanowaniu osoba, która obsługuje sorter ma dostęp do wszystkich danych -nadawca/odbiorca), ale pomyśl ile czasu potrzeba na sprawdzenie tego wszystkiego i ogarnięcie następnych przesyłek ? Jedynie automat mógłby "wyrzucać" na bok przesyłki, jeśli na taśmie pojawi się kilka przesyłek do tego samego adresata. Algorytm, który porównuje wszystkie paczki po kolei ze sobą przez 24h na dobę ? he he

[edit]: algorytm nie działa w przypadku dwóch przesyłek (ociąganie się chinki sprawiło, że wysłała w ten sam dzień przedmiot, z przedmiotem, który zakupiłem kilkanaście dni później).
eSbe
AKTYWNY
 
Posty: 467
Dołączył(a): 22 mar 2013, o 14:32
Lokalizacja: Alie
Pochwały: 8
Telefon:: czajna

Postprzez pająk38 » 23 lip 2013, o 00:22

Oglądałem w TV niedawno jak to sie odbywa na lotnisku w NJ.
Jest ogromna hala , taśmy przy nich kilkunastu celników , przesyłki idą przez rentgen , podejrzane są zatrzymywane .
Puszczają psa wiadomo po co jak cos zwącha zatrzymują .
Muszą sie sprężać bo koleś mówił że przez noc , odprawiają ok 8 tyś przesyłek.
Ciekawostka zatrzymali przesyłkę w której było 120 tyś $ , ładnie zapakowane nawet celnicy byli w szoku.
Pewnie u nas jest podobnie.
pająk38
AKTYWNY
 
Posty: 211
Dołączył(a): 5 lis 2012, o 10:10
Lokalizacja: internet

Postprzez ebola1972 » 23 lip 2013, o 00:33

WER to po prostu duża sortownia, paczki są dalej dzielone po kodach pocztowych na mniejsze sortownie/oddziały, właśnie sobie obejrzałem jakiś program jak jest zautomatyzowana sortownia

pierwszy status jest nadejście paczki do WER
dopiero potem jest ewentualne zatrzymanie paczki przez UC
w przypadku paczek olopexa między statusami upłynęło około 3 godzin
już rozdzielone paczki na mniejsze partie łatwiej przetrzepać i wyłowić te do jednego adresata
gdyby status UC wisiał na wszystkich czterech paczkach z okularami to bym pomyślał, że skontrolowano jakiś worek w całości a tak .....?
ebola1972
VIP
 
Posty: 1531
Dołączył(a): 13 maja 2013, o 19:09
Lokalizacja: PL
Pochwały: 44
Telefon:: Xiaomi RR

Postprzez olopex » 23 lip 2013, o 01:35

powiem wam ze to wszystko jest jakies dziwne jedna przeszła 3 nie a przeszła tylko dlatego ze ja rozdzielali na tasmie 30min wczesniej niz reszte, jestem ciekawe czy jutro sie na nich jakis status zmieni

co do tej jednej paczki co mowilem ze jest nie zatrzymana

Nadejście przesyłki 2013-07-22 09:09 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2013-07-22 21:10 WER Warszawa

wiec póscili ja dalej i jutro pewnie przyjdzie albo pojutrze
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Postprzez macieklm » 23 lip 2013, o 08:09

Dziwne, ze tak szybko wyszla w kolejne miejsce ;o U mnie jest tak, ze paczka po przyjsciu na Wwa ok 20 godziny, wysylana jest dopiero drugiego dnia ok godziny 18 na moj pobliski WER.
Avatar użytkownika
macieklm
 
Posty: 168
Dołączył(a): 6 paź 2012, o 12:39
Pochwały: 2

Postprzez olopex » 23 lip 2013, o 09:44

dzień dobry, sprawa na obecna chwile okazuje sie taka ze paczką która przeszła juz jest w mojej miejsocowisi i jest przekazana doręczycielowi a na tych 3 paczka które zostały zatrzymane zmienił sie tracking i jest taki
2013-07-23 07:21:38, WER Rudna Mała, Przyjęcie z ładunkiem
2013-07-23 00:55:06, WER Warszawa, Wysłanie z ładunkiem
2013-07-22 12:42:04, WER Warszawa, Zatrzymanie przez urząd celny (poczta przychodząca)

dobrze ze poszło ale zdziwiło mnie to bo wszystkie paczki które ida normalnie bez zatrzymywania to żeby dojsc do mnie z WER warszawa sa wysyłane z ładunkiem na Radom a potem na Tarnobrzeg do mnie a tu te na WER Rudna Mała to mnie ciekawi dlaczego tak. Wiec chyba było tak jak ktos z was pisał zgarneli i czekali az przyjdzie wiecej a ze nie przyszło to wysłali
olopex
 
Posty: 33
Dołączył(a): 23 kwi 2013, o 11:39
Lokalizacja: tbg

Postprzez adamfon » 23 lip 2013, o 10:20

No i luzik. ;)
Najlepsze by było gdybyś przyjął jedną paczkę, a do trzech się nie przyznawał "bo nie wiesz co tam jest, od kogo i w ogóle nic nie zamawiałeś, na nic nie czekałeś". To by była śmieszna sytuacja. :D
adamfon
AKTYWNY
 
Posty: 202
Dołączył(a): 6 sie 2011, o 13:40
Lokalizacja: z Polski

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zakupy w Chinach PRZEWODNIKI



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron