Dowiesz się tu jak robić zakupy na aliexpress, jak płacić na aliexpress, czy zapłacisz cło i Vat, co robić jak telefon zostanie zatrzymany przez celników, jak odesłać telefon do chin, jak prowadzić spór na aliexpress, zwrot płatności z aliexpress, reklamacje, gdzie śledzić przesyłki i nie przegapisz też promocji na aliexpress i innych chińskich sklepach.
Regulamin działu
Zakładając nowy watek upewnij się, czy taki sam temat nie został już poruszony na forum (w tym celu użyj opcji 'szukaj')
Nowo tworzone wątki: w złych działach/na poruszane wcześniej tematy/z pytaniami na które już wielokrotnie udzielono odpowiedz będą ZAMYKANE / USUWANE
25 cze 2016, o 00:34
Numer: RE833378565SE
Status przesyłki: W Drodze
Kraj docelowy: Polska
2016-06-24 17:50 WER Warszawa, Held by customs
Czyli czekać na list? Dostanę VAT do zapłaty?
Tapatalk
25 cze 2016, o 00:37
Pewnie tak. U mnie taki status od 18.06, w poniedziałek dostałem liścik.
Wysłane z Mi4c
25 cze 2016, o 06:55
Nie czekaj, wysylaj mailowo dokumenty.
Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
25 cze 2016, o 09:08
Jako że pierwszy raz zatrzymano mi paczkę to chce się upewnić czy dobrze robię. FAQ czytałem.
Piszę meila na adres Warszawy podany w FAQ o treści
Dzień dobry,
Zapewne dotarła do Państwa paczka z trackingu nr XX,
więc aby przyśpieszyć ewentualne procedury, w załącznikach przesyłam
potwierdzenie przelewu oraz zrzut ekranu. Kwota XX$.
Tak może być czy coś innego się pisze ?
Meila tytułuje numerem trackingowym ?
Czy mam robić skan dowodu ? Czy wystarczy na końcu meila napisać dane wraz z serią dowodu osobistego ?
czy screen z jest dobry ?
Do tego dołączam dowód wpłaty z banku.Dzięki
25 cze 2016, o 09:25
Napisz co chcesz, i tak nikt się tym nie będzie przejmował, ważne żebyś załączył zrzuty ekranów i żeby był numer transakcji lub numer księgi magazynowej.
Załącz skan dowodu, lub swoje dane, wszystko jedno, przecież to jest napisane w FAQ.
25 cze 2016, o 09:35
Co to jest numer księgi magazynowej?
Czy ten Screen co załączyłem jest ok i wystarczy?
Tapatalk
25 cze 2016, o 09:42
Numer księgi dostajesz w liście. Napisałem LUB, podaj po prostu numer przesyłki.
Screen ok.
26 cze 2016, o 09:55
W statusie jest zatrzymany przez urząd celny. Z tego co znalazłem to dopiero na 100 procent nalicza VAT jeżeli będzie zatrzymane w cle. Zgadza się?
Tapatalk
26 cze 2016, o 10:06
Teraz nie musi być wcale tego statusu abyś dostał vat, a także może się on nigdy nie pojawić. Teraz to ten pierwszy już oznacza 99% naliczenia vatu.
Sam tak miałem, nie było nawet tego drugiego statusu a vat dostałem. A teraz jak jest strajk włoski, to już wogóle.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
26 cze 2016, o 11:19
Kurcze akurat jak 4 telefonu zamówiłem to strajkująca. Wysłałem maila z numerem trackingowyn, screenem z my orders, dowód wpłaty i dane z dowodu osobistego
Tapatalk
26 cze 2016, o 11:28
To teraz tylko czekanie i tyle.
Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka
27 cze 2016, o 21:35
Cześc mam pytanie.
Dokupiłem do telefonu ubezpieczenie od opłat celnych i całkowicie zapłaciłem 149$ a sam telefon kosztował 135$. Czy muszę zapłacić vat od 149$?
Powered by phpBB © phpBB Group.
phpBB Mobile / SEO by Artodia.