• Reklama

Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Pager » 12 lip 2015, o 13:10

http://www.aliexpress.com/item/Genuine- ... 4837419830

Oryginły? Spotkałem się z takimi opiniami w grupach o Ali na FB. może ktoś zweryfikować? Miał ktoś? :)
Pager
 
Posty: 13
Dołączył(a): 5 sty 2014, o 19:08
Telefon:: Xiaomi Mi A2

Reklama

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 12 lip 2015, o 13:32

Część na pewno jest oryginalna ale ... lepsze chyba są te Takstary linkowane niedawno.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1213
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez checkmate » 12 lip 2015, o 13:46

haber01 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


No przyznam, że jeszcze słuchawek na Aliexpress nie kupowałem i spodziewałem sie takiej odpowiedzi - że "ala" oryginały, a szkoda.

Swoją drogą nawet na Allegro je strach kupić poniżej 400zł, widziałem kilka ofert tych słuchawek ale bez opakowania (albo nie wspominają), Czyli tak samo jak jest w linku ode mnie na Ali...

Chodzi o to, że chciałem raz się szarpnąć na coś "droższego" od tak (dla mnie to dużo, bo nigdy nie kupowałem słuchawek droższych niż 100zł xd). A szukam słuchawek gamingowych z dobrym mikrofonem, może coś porządnego polecicie?? ;). Naoglądałem się recenzji różnych słuchawek i mimo tego 7.1 dźwięku Razer Kraken są świetne. Wiadomo, że jakieś syberie czy inne mogą być lepsze, u mnie padła decyzja na Krakeny.

Miałem stacjonarnie potestować słuchawki co wybrałem z oglądanych recenzji typu: SteelSeries 5Hv3, Siberia v2, Kraken 7.1 Chroma, Natec Genesis HX66, ale w moim mieście albo nie ma albo było w rtv agd ale bez możliwość wyjęcia z pudełka...

No ale już skoro tu jestem - co byście polecili do 200-250zł z Aliexpress, słuchawki typowo do grania z dobrym/porządnym mikrofonem (najlepiej by był wysuwany)? Będę wdzięczny.

btw. a może macie jakiś polecany stragan na Aliexpress, ew. jakąś stronkę sklepu chińskiego na której mógłbym kupić faktycznie oryginalne Krakeny lub inne markowe słuchawki, czy raczej nie ma szans? Ostatecznie kupię na Allegro (lub z jakichś xkom czy coś), choć i tak często rzeczy z Ali oferują jako oryginał... W takim wypadku już wolałbym zamówić jak zwykle na własną rękę ;)
Avatar użytkownika
checkmate
 
Posty: 45
Dołączył(a): 21 lip 2014, o 23:12
Telefon:: Xiaomi Redmi Note
ROM: MIUI Polska

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez haber01 » 12 lip 2015, o 23:36

Ja Ci powiem tak. Ja kupiłem steelseries 5hv2 usb około 5 lat temu i do tej pory się trzymają. Baaardzo wytrzymały sprzęt.
Krakeny, sam nie wiem. Kolega ma Krakeny, jest z nich zadowolony, ale drugi razy by ich nie kupił :-)
Ciężko jest tak kupić w ciemno, bo każdy będzie swoje chwalił.
Jakby miał coś brać z alli, to postawiłbym na Syberię.
Co do Chin i oryginałów, to oryginały pewnie będą w zbliżonych cenach co w Polsce, więc za bardzo się nie będzie oplacalo.

Autor postu otrzymał pochwałę
haber01
 
Posty: 138
Dołączył(a): 15 mar 2015, o 04:14
Pochwały: 7

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez shayk » 13 lip 2015, o 12:30

haber01 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Dopóki nie przetestujesz czegoś lepszego..
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
Avatar użytkownika
shayk
VIP
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 4 kwi 2014, o 13:16
Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez TLasky » 20 lip 2015, o 20:45

Kolejna bardzo skrócona recenzja, tym razem KZ ED9 (jeden z dwóch nowych od KZ podrzuconych kilka stron wcześniej przez kolegę). Po porażce pt. KZ ATE naprawdą starałem się nastawić pozytywnie i myślę, że mi się to udało (tym bardziej, że ATE dałem komuś w prezencie do fona... jestem geniuszem zła :-D). ED9 na pierwszy rzut oka bardzo przyjemny- ładny minimalistyczny design z młodzieżowymi (czcionka napisów) akcentami, jak na swój rozmiar dość ciężkie, niestety znowu ten brzydki, łamany jack. Kabel dobrej jakości, powinien chwilę wytrzymać (poprawili to w stosunku do poprzednich modeli, bo tak samo było w ATE). Do tego były naprawdę ładnie zapakowane- gdyby można było sądzić książkę po okładce to dostały by jakieś 8/10 pkt. Słuchałem kilka godzin na Meizu MX4, Gionne E7, Redmi 2 oraz Lenovo Vibe X2, potem dałem do posluchania 2 kolegom (jeden SGS3 Advanced, drugi Coolpad F2, każdy miał je 2 dni) i potem znowu słuchałem sam (licząc, że zdążyły się już wygrzać). Każdy z nas bez konsultacji z innymi miał dokładnie to samo odczucie- te słuchawki są po prostu "zwykłe" tak zwykłe jak zwykła może być zwykłość :-D. Nie mają w swoim brzmieniu nic co porywało by słuchacza, lub sprawiało że dostaje on gęsiej skórki, odpływa etc. W niektórych utworach (raczej rzadziej niż częściej) dawały bardzo fajne odczucie "głębi" muzyki, ale to by było na tyle.

Moja ocena- 6/10

Osobiście czuję się rozczarowany i wciąż podtrzymuję opinię, że najlepszym wyborem w okolicy 10$ jest KZ DT3, lub jeśli ktoś lubi głośno i basowo to Piston V3 Youth (bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły, potwierdzam opinię kolegi, który jechał do Włoch, choć do muzyki jakiej słucham wolę "dorosłe" V3). Tą rundę KZ jak dla mnie sromotnie przerżnął, ale nie myli się ten co nic nie robi, więc czekam na kolejne ich produkty, a w oczekiwaniu dalej wachluje moimi 3 podstawowymi modelami :-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Mlody85 » 21 lip 2015, o 08:33

TLasky, opisz jeszcze jak wrażenia z Turbinek HT.

Ja mogę w końcu napisać kilka zdań o Bluedio T2+. Jest to wersja z portem microSD i radiem FM, kupiona na Amazon.de

Generalnie jestem bardzo zadowolony z tych słuchawek. Grają naprawdę dobrze. Jak porównuję z Creative Aurvana Live! to ciężko mi powiedzieć które grają lepiej. CAL! może mają trochę lepszy dźwięk ale Bluedio są głośniejsze (tylko 16 Ohm impedancji vs 32 CAL!). Funkcji microSD nawet nie testowałem a radio FM tylko przez chwilę bo nie po to mam te słuchawki. W każdym razie uważam że jeśli ktoś na co dzień używa CAL! to po zakupie T2+ nie dozna szoku a raczej pozytywnie się zaskoczy. Bardzo fajna jest funkcja share'owania audio. Parujemy słuchawki przez Bluetooth, podłączamy do nich analogowe i możemy słuchać tego samego w dwie osoby. Bardzo fajne przy np. oglądaniu filmów w 2 osoby w podróży.

Bardzo polecam te słuchawki, za $30 nie znajdę chyba niczego lepszego z Bluetooth. Myślę też o zamówieniu Bluedio HT (w jednej recenzji na Youtube ktoś powiedział że mają więcej basu) ale najchętniej poczekałbym aż znowu będą za $22 w promocji.
Mlody85
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 10:26
Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy S4 Mini

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez shayk » 21 lip 2015, o 09:33

Czy ktoś poleci jakieś słuchawki nauszne na zewnątrz, z dobrym dźwiękiem i ładnym wyglądem? Czy Takstar superar ml-650 będą najlepszym wyborem?
MEIZU MX4 < LENOVO K3 NOTE < MEIZU M2 < ELEPHONE P7000 < XIAOMI Mi3 < MEIZU M1 NOTE < EACHINE M1 < P6i < STAR N9800
Pomagam w zakupach z Chin
Avatar użytkownika
shayk
VIP
 
Posty: 1845
Dołączył(a): 4 kwi 2014, o 13:16
Pochwały: 41
Telefon:: elephone

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez INTseed » 21 lip 2015, o 11:18

TLasky napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Testowałeś może moxpady x3 ? Jakby nie to że mocowanie jest za uszami to byłbym bardzo zadowolony.
Miałem przez chwilę v3 ale przez bass wybrałbym x3. V3 za dużo go mają.
Dodatkowo lubię w muzyce słyszeć kto śpiewa, gra z jakiej strony.
Moxpady x3 mi to dały.
Polecam je jeśli nie nosicie okularów.
Ja dałem w promocji kolo 12$ więc więcej niż 10 ;)
INTseed
VIP
 
Posty: 1052
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 12:31
Lokalizacja: z internetu
Pochwały: 23

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez anduril » 21 lip 2015, o 13:48

Mlody85 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Kolega kupił za $30 w Gearbest i jest bardzo zadowolony. Ja się jeszcze zastanawiam.
anduril
AKTYWNY
 
Posty: 453
Dołączył(a): 28 maja 2013, o 19:51
Lokalizacja: Świdnica
Pochwały: 19
Telefon:: J5 2015
ROM: 6.0.1 official

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Mlody85 » 21 lip 2015, o 14:28

A możesz zapytać kolegi czy działa funkcja sharowania audio po podłączeniu słuchawek analogowych?
Mlody85
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 10:26
Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy S4 Mini

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 22 lip 2015, o 08:36

Witajcie.
Od wielu lat słucham muzyki z komputera jak i innych urządzeń przenośnych (odtwarzaczy czy po prostu telefonów komórkowych) i przez ten czas przewinęło się przez moje ręce wiele słuchawek. Zawsze nabywałem słuchawki na kablu bo obawiałem się strat na jakości jak i po prostu "przerywanego dźwięku". Ostatnio z aliexpressu nabyłem tanie słuchaweczki w technologi bluetoot 4.0 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Może i zasięg skutecznego przenoszenia dźwięku jest bzdurą ale już np jakość specjalnie nie spada.
Co do słuchawek to kupiłem tanie słuchawki Mini-503. Konkretnie od tego sprzedawcy
http://www.aliexpress.com/item/Universa ... 0128564503 . Aktualnie cena poszybowała w górę u tego sprzedawcy do ponad 44 dolarów, ja swoje kupiłem za 13,32$. Na ali od innych sprzedawców można je nabyć aktualnie nawet za 9$ więc to około 35 zł
Co mogę o słuchawkach napisać. Są wygodne a jakość dźwięku jest raczej skłaniająca się do zimnej (więcej wysokich dźwięków niż basu).
Na pewno warto je nabyć i potestować choćby z tego powodu, że są po prostu tanie ];)

ps. Dodam może, że słucham zwykle muzyki z rodzaju rock, heavy rock, metal, i klasyczna. Sporadycznie house i innej muzyki elektronicznej. Nie trawie disco polo i hiphopolo.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1213
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron