• Reklama

Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Akcesoria do telefonów, tabletów i innych chińskich gadżetów

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Rura » 14 sie 2019, o 08:17

To wszystko to jeden pies... Choć nie... Pies zjedzony... Jeden ryż. ;-)
Pewnie te same małe, żółte dłonie na tej samej dżonce to składają... Tylko pudełka różne...
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Reklama

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Mlody85 » 14 sie 2019, o 08:39

Też tak myślę, Rura. To mogą być te same modele wypuszczane na różne rynki. Możliwe że rożnią się jedynie tym że jedne mówią po chińsku a drugie po angielsku, chociaż podobno te TWSy już nie mówią tylko wydają dźwięki. A QS1 od QS2 różnią się tylko powerbankiem (wielkość + bateria).

Airdotsy od Xiaomi odpadły bo według recenzji na YT nie obsługują skippowania tracków.
Mlody85
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 10:26
Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy S4 Mini

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Rura » 14 sie 2019, o 09:29

Moje i mówią i wydają dźwięki... Po anglijsku gadają.... Bo wcześniejsze (BS19) w jakimś chinolskim narzeczu... LG też po anglijsku, a były na nasz rynek niby ;-)
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Mlody85 » 20 sie 2019, o 09:41

Od kilku dni testuję QCY T2C (aka QS2 aka T1S).

Plusy:
- bardzo sprawnie się parują, chwila moment po wyjęciu z powerbanka i już sparowane
- można używać tylko jednej słuchawki
- dobrze leżą w uchu
- nie izolują całkowicie od otoczenia (dla mnie to plus)
- dzięki powerbankowi ciężko je rozładować
- dobrze słychać przez nie rozmówcę
- brak kabla (w sytuacjach kiedy kabel przeszkadza)

Minusy:
- cicho grają
- potrzeba dwóch słuchawek żeby mieć skipowanie w obie strony (często używam tylko jednej słuchawki do słuchania np. audiobooka)
- niezbyt wygodnie wyciąga się je z powerbanka
- przy wkładaniu do ucha trzeba uważać żeby przypadkowo nie wcisnąć przycisku
- nie izolują całkowicie od otoczenia (dla niektórych może to być minus)
- chyba nie można ich połączyć z więcej niż jednym urządzeniem jednocześnie (moje poprzednie QCY QY19 miały taką opcję)
- kiedy były połączone z jednym urządzeniem, nie mogłem ich sparować z innym (musiałem najpierw wyłączyć BT w telefonie żeby sparować je z Mi Boxem)
- podczas połączenia GSM jeden rozmówca mówił że słabo mnie słychać
- czasem spontanicznie pojawia się dzięk informujący że lewa słuchaka sparowała się z prawą, mimo że już była sparowana
- brak kabla (w sytuacjach kiedy kabel by się przydał)

Autor postu otrzymał pochwałę
Mlody85
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 10:26
Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy S4 Mini

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 4 paź 2019, o 19:46

Dawno nikt tu nic nie pisał a i ja nic od dawna nie kupowałem ale z racji rozpoczęcia nowej pracy i pierwszej wypłaty zakupiłem sobie nową zabawkę a mianowicie
QCY T3.
Ich cena w Chinach to około 120 ~ 130 zł a na allegro można już je kupić za 144 zł (kupując z opcją smart oczywiście).
Są to słuchawki BT konkretnie w opcji TWS czyli nie są ze sobą połączone kabelkiem.
Producent deklaruje działanie na 5 godzin z moich obserwacji wynika, że troszkę mniej bo około 4,5 godziny + w powerbanku, którym ładujemy słuchaweczki jest zapas na około 4 pełne ładowania.
Jakość dźwięku oceniam na bardzo dobrą (oczywiście biorąc po uwagę cenę zakupu bo nie wątpię, że można kupić lepsze ale i droższe słuchawki). Czuć dociążony bas ale nie zalewa on innych pasm, średnica jest wyczuwalna i chyba tylko mniej wyczuwa się wysokie tony (co nie oznacza, że ich w ogóle nie ma - może nieodpowiednią muzykę słuchałem). Są to raczej zbalansowane słuchawki. Scena jest wystarczająca choć raczej z tych bliskich a i rozdzielczość słuchawek stoi na dobrym poziomie.
Zasięg działania modułu BT jest dość niewielki bo w mieszkaniu (blok starego typu z żelbetu) to półtora metra do dwóch za to w pracy na w miarę otwartej przestrzeni myślę, że spokojnie zasięg między nadajnikiem (w tym wypadku był to telefon) to 3 metry + .
Producent zastosował bardzo dobrej jakości mikrofon co owocuje bezproblemową rozmową telefoniczną.
Wady to:
Największą ich wadą jest tylko jeden typ niestandardowych końcówek i do tego pasujących tylko do małych małżowin bo z średnich (jak moje) i większych po prostu wypadną.
Można je spokojnie zastąpić innymi końcówkami ale (... i tu się zaczynają przysłowiowe schody) nie można ich z alternatywnymi końcówkami wrzucić do ładowania w powerbanku po po prostu nie ma na to miejsca. Owocuje to każdorazowym zdejmowaniem ich przed ładowaniem słuchawek.
Dodatkowym troszkę mniejszym mankamentem tych słuchawek jest to, że potrafią stracić kontakt między sobą już po oddaleniu jednej słuchawki od drugiej na około metr co owocuje dla odmiany często resetem słuchawek.
Responsywność układu dotykowego słuchawek także jest niska i szybciej sięgniemy np po telefon aby wyciszyć muzykę niż zrobimy to za ich pomocą. 

Słuchawki oceniam na dobry z + (gdyby nie problem z ładowaniem słuchawek ich ocena byłaby sporo, sporo wyższa).

Pochwały przyznane za posta: 2
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Flyagaric » 4 paź 2019, o 20:40

Leci plusik, jak zawsze, kiedy komuś chce się podzielić wrażeniami, w więcej niż kilku słowach.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Adv.Diavoli » 8 paź 2019, o 18:30

Też posiadam T3 od około 3 miesięcy,i moje spostrzeżenia co do jakości dźwięku są bardzo podobne.Jak w tej cenie za TWS bardzo zrównoważony tonalnie,chociaż potrafią się pogubić na samym dole pasma przy mięsistym basie i przy wysokiej głośności.Stereofonia niezbyt obszerna,ale za to dobrze lokalizuje dźwięki.Latencja bardzo niska.Też wielki minus za nakładki.Za to,przynajmniej w moim egzemplarzu responsywność w miarę dobra,działa przyzwoicie.Ale połączenie pomiędzy słuchawkami jak wiatr zawieje,czasami trzymają bez problemu,czasami co chwilę się łączą i parują,i dosyć często po wyjęciu z pudełka nie mogą się sparować,i trzeba robić reset.
Ogólnie mimo tych niedogodności polecam,o ile uda się trafić na promocji.Za swoje dałem 85 Zeta.

Autor postu otrzymał pochwałę
Adv.Diavoli
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 paź 2019, o 17:12
Lokalizacja: Sanok
Pochwały: 1
Telefon:: Redmi Note 5
ROM: 3

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Mlody85 » 8 paź 2019, o 20:29

Moje QCY T2C (aka QS2 aka T1S) chyba padły. Prawa słuchawka po włożeniu do powerbanka miga na przemian na czerwono i biało a jak się ją wyjmie to nie reaguje na nic. Dobrze że kupiłem na Allegro więc nie powinno być problemu z reklamacją. Jak się uda to najchętniej dostałbym pieniądze z powrotem i kupił QY19 na kablu bo lepiej mi się sprawdzały.
Mlody85
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 10:26
Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy S4 Mini

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez robertsl » 8 gru 2019, o 10:36

Witam. Czy ktoś tu z obecnych może polecić jakieś godne słuchawki bez kabla. Ktoś kto używa może się wypowiedzieć czy warte, czy można kupić te do 50 PLN. Czy lepiej gdzieś za 150 PLN. Dodam że będzie ich używać córka do słuchania muzyki.
Dziękuję
robertsl
 
Posty: 131
Dołączył(a): 12 lis 2013, o 12:21
Lokalizacja: sosnowiec
Pochwały: 1
Telefon:: Ulefone p6

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Rura » 8 gru 2019, o 18:42

Nauszne? Czy douszne?
Avatar użytkownika
Rura
AKTYWNY
 
Posty: 639
Dołączył(a): 10 lut 2018, o 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 12
Telefon:: Xiaomi
ROM: Global

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Herezja » 9 gru 2019, o 00:00

Są w sumie 4 rodzaje słuchawek
W około uszne, dokanałowe, douszne (potocznie nazywane pchełkami - mało ich jest na rynku ale są - pewną ich hybrydą są produkowane przez apla i kilku innych producentów) i praktycznie nie kupowane kostne (przenoszą drgania przez kości do bębenka w uchu - i stosują je zwykle osoby z problemami ze słuchem lub z zewnętrzną stroną ucha).
Wybierz więc jakie słuchawki poszukujesz.

ps. Suma 50 zł na wiele nie pozwoli ale zawsze coś się znajdzie zapewne.
ps1. Unikaj słuchawek TWS bo często mają problemy z parowaniem się nawzajem jednej z drugą + łatwo zgubić je co u dzieci nie jest problemem.
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10

Re: Zakup słuchawek w Chinach - temat ogólny

Postprzez Mlody85 » 9 gru 2019, o 00:31

Ja mam słuchawki TWS i akurat parowanie działa bez zarzutu, chociaż czasem jedna na moment potrafi się zresetować (ale od razu się z powrotem paruje). Mimo wszystko składałem już jedną reklamację więc polecam jednak kupić z polskiej dystrybucji. Moja mama dostała w prezencie QCY T1 Pro i faktycznie pojawiły się jakieś problemy z parowaniem.

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk
Mlody85
AKTYWNY
 
Posty: 234
Dołączył(a): 6 lut 2015, o 10:26
Pochwały: 1
Telefon:: Galaxy S4 Mini

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Akcesoria



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron