• Reklama

Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

LeTV LeEco X500, X600, X800, Le2, Le1, LeMax Le Max 2
ROMy, aktualizacje, pomoc, opinie,

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez control » 5 sty 2016, o 02:07

erland napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Jakości lcd bym się nie obawiał, będzie git ale jak nie masz pomysłu jak go dobrze zamontować to nie kupuj. Poczytaj może trafisz gdzieś na jakiś dobry patent.
Avatar użytkownika
control
 
Posty: 161
Dołączył(a): 30 cze 2015, o 12:46
Telefon:: samsung

Reklama

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez kulca » 7 sty 2016, o 00:21

Mój lcd przyszedł "goły", bez taśm, i narzędzi. Do bezbolesnego odczepienia tylnej klapki użyłem przyssawki gumowej co się na szyby w samochodzie takie osłonki przeciwsłoneczne przyczepia, można jakąkolwiek przyssawkę. Do rozkręcenia potrzebny mały śrubokręt krzyżakowy. Do czyszczenia dobra pęseta, do usuwania resztek kleju użyłem izopropanolu, można benzyną ekstrakcyjną. Jako że nie miałem odrazu tej specjalnej czarnej taśmy dwustronnej zrobiłem na zwykła białą z marketu. Tą czarną zakupiłem, ale jeszcze nie zebrałem się na ponowną operację przełożenia. Sama robota dokładnie jak na filmiku na youtube, z tym filmem każdy o minimalnych zdolnościach manualnych to zrobi.
Co do jakości o obrazie pisałem, dla mnie identyczny, wymiar idealnie pasuje, nic nie odstaje.
Przy wymianie, jak będziecie przyklejali taśmę dwustronną zwróćcie uwagę na diodę powiadomień, ja wkoło większą średnicą obkroiłem taśmę, i teraz jest taka lekka poświata jak dioda świeci. Jak będę wymieniał taśmę na czarną zrobię to już poprawnie, trzeba zrobić tylko mały otworek. I dół, również nie przykładałem uwagi, taśmę obcinałem paskami, i teraz jak się włączy podświetlanie funkcyjnych klawiszy to światło "przebija" na dole wyświetlacza, do poprawy przy czarnej taśmie, trzeba po prostu odrazu dokładnie obkleić.
ps. pisałem do kogoś z forum o możliwość zakupu u niego lcd, bo oferował wymianę. Napisał, że zamawia lcd mając telefon, bo musi znać numer seryjny. Akurat zajmowałem się przez 10 lat serwisem gsm, bzdura. Bez obrazy do tej osoby, nie będę podawał personaliów. Żaden numer seryjny lcd nigdy nie był potrzebnych przy ich wymianie, i nie znam telefonów które tak mają. Na plus koszt samej robocizny podany przez tą osobą jest na tyle niski, że jak ktoś jednak boi się podjąć samodzielnej wymiany to spokojnie może zlecić.
kulca
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 08:24
Telefon:: LG L9 II

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez erland » 7 sty 2016, o 01:13

Dzięki kulca za szczegółowe info. Trochę rozwiałeś moje wątpliwości. Ciekaw jestem jeszcze czy te wszystkie lcd z ali i sklepów są tej samej produkcji czy jednak różne. Tak czy siak chyba jednak spróbuje zabrać się za tą wymianę. Ostatnim razem jak wymieniałem lcd w telefonie to jeszcze się ich nie kleiło do obudowy ;)
erland
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2 gru 2015, o 04:12
Telefon:: letv x600

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez Kobe8 » 7 sty 2016, o 01:37

ja ktoś ogarania telefony typu xperia czy np; nowe huawei'e z wbudowanymi bateriami nie powinien mieć problemu, jak coś to zawsze można dać to jakiegoś dobrego serwisu/speca od telefonów :-P ja tam mam za duże łapska żeby się w to paprać i wolałbym dać komuś flachę za to :-P
Avatar użytkownika
Kobe8
AKTYWNY
 
Posty: 428
Dołączył(a): 30 kwi 2013, o 08:26
Lokalizacja: Z NETA
Pochwały: 3
Telefon:: stacjonarny

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez tpawel » 7 sty 2016, o 07:20

Ta biała taśma dwustronna się nie nadaje do tego, będzie się odklejać.
Kobe8 jak masz kogoś kto Ci to za flache zrobi to nawet nie ma co się za to zabierać samemu.:-)

wysłane z RN2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez ddr » 7 sty 2016, o 08:33

Ta osobą byłem ja :-).
Dlaczego napisałem o numerach? W Chinach jest sporo zamienników, w tym podrabiańców (najczęściej do soniaków), które jak łatwo się domyślić potrafią sprawiać problemy. Mi zależy jedynie na tym by znaleźć w miarę oryginalny wyświetlacz, dlatego porównuję numery, elektronikę wyświetlacza i digitizera. Zawsze też można samemu dokupić i dostarczyć z telefonem, ale wtedy rzecz jasna nie odpowiadam za to czy będzie działać czy też nie, oczywiście sprawdzam przed montażem coby nie było.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez kulca » 7 sty 2016, o 23:56

Ale do czego porównujesz? LCD który do mnie dotarł jest zupełnie inny niż na zdjęciu na ali, tam ma folie podświetlania funkcyjnych, dotarł bez niej. I numery z tego co pamiętam także były inne. Nie mniej masz widzę doświadczenie z lcd z chin, ja zawsze lcd kupowałem w naszych hurtowniach, wiadomo że czasami się na kiepską podróbkę trafiło.
Kupując na ali liczyłem się z kiepskim zamiennikiem, jestem miło zaskoczony jakością.
A taśmę czarną kupiłem w lokalnym serwisie gsm, 3m to robi, na allegro jest dostępne po 10 zeta w ilości wystarczającej na przekładkę.
kulca
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 08:24
Telefon:: LG L9 II

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez ddr » 8 sty 2016, o 04:12

Najpierw przeglądam feedback w poszukiwaniu negatywów i ewentualnych zdjęć, jak uznam sprzedawcę za w miarę wiarygodnego to patrzę na zdjęcia i oceniam tak na oko. Jak uznam, że jest ok to kupuję i chwilę testuję. Jak nie ma problemów to zapisuję sobie sprzedawcę na przyszłość. Znaczenie ma też sposób pakowania, lepiej dołożyć te nawet 3$ byle przyszło całe za pierwszym razem.
Ogólnie do chińskich fonów ciężko wyhaczyć kiepski zamiennik bo stosują tanie, uniwersalne komponenty gdzie już nie bardzo jest sens kombinować.
No i przede wszystkim nie chcę czegoś zamówić na ślepo. Muszę przynajmniej raz dorwać dany model w ręce.

Taśmy mam zapas na kilkadziesiąt telefonów. Muszę jeszcze klej dokupić, polecasz jakiś? I z jakiego modelu taśmy korzystasz? Ta obecna była polecana, ale jak dla mnie bidna trochę.

No i na chińskich wyświetlaczach nie dostaniesz dodatków, a przynajmniej ja nigdy ich nie dostałem. Wszelkie folie rozpraszające, metalowe haczyki itp. trzeba przeklejać ze starego.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez kulca » 9 sty 2016, o 01:41

Przełożyłem właśnie na tą czarną taśmę dwustronną z 3M, jest zdecydowanie lepsza od zwykłej, aczkolwiek oryginalna dużo lepiej się trzymała (może ta z czasem też "doschnie").
Jak będziecie sami robić pamiętajcie o powycinaniu w taśmie przyklejonej do korpusu wszystkich otworów na diody, kamerę i podświetlanie. Chciałem za dokładnie oblepić i zapomniałem o kamerce z przodu i ledach na dole, podwójne rozbieranko :/
kulca
 
Posty: 7
Dołączył(a): 19 paź 2015, o 08:24
Telefon:: LG L9 II

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez ddr » 9 sty 2016, o 02:00

Niech zgadnę, 3M 9080? Powszechna, tania i do dupy.
Zastanawiam się nad klejami. Precyzję w rękach mam więc nie będzie kłopotów z nadmiernym nałożeniem.
Mi się raz zdarzyło że komuś zakleiłem diodę, ale by zakleić kamerę? No, ostro zaszalałeś :D.
Telefon się popsuł? dwro(kropka)ddr(małpa)gmail(kropka)com
W tytule wiadomości proszę podać model urządzenia.

Uwaga!
GEARBEST oszukuje kupujących!
Avatar użytkownika
ddr
VIP
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 3 maja 2014, o 21:50
Pochwały: 135
Telefon:: Xiaomi Mi MIX 2
ROM: MIUI 10

Re: Zakup oryginalnego lcd Letv 1 X600

Postprzez Rafal1435 » 14 sty 2016, o 00:04

kulca napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Nigdy? A kruger matz soul?
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: LeTV Le 1 X600

Postprzez samsung12 » 17 sty 2016, o 12:55

witam, pobił mi się dotyk w x600, pomoże ktoś ? nie kupowałem wcześniej może ktoś mi zamówi ? druga rzecz jak sprawa z wymiana samemu dam radę ?
samsung12
 
Posty: 25
Dołączył(a): 4 lis 2015, o 23:56
Telefon:: letv x600

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do LeTV LeEco



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron