• Reklama

Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez paralemptor » 12 lip 2017, o 23:33

W MIUI denerwuje mnie usilne ubijanie aplikacji w tle, czego bardziej standardowe ROMy androidowe nie robią. W efekcie wszystko działa zauważalnie szybciej, a jednocześnie czas pracy na akumulatorze jest lepszy. Ponadto, powiadomienia po rozwinięciu górnej belki - standardowe bardziej mi "leżą" niż te w MIUI. Do tego jeszcze lista wszystkich aplikacji wydaje się bardziej przejrzysta niż w MIUI. Korzystam także czasami z dwóch appek na ekranie naraz, co w MIUI dopiero ma się pojawić.

Niemniej bardzo ciekawi mnie, co pokaże MIUI 9. Z tego, co czytałem gdzieś w sieci ma być "lżejszy", cokolwiek to znaczy.

Robię za duży offtopic chyba, więc wrócę na koniec bardziej do tematu.

Czytałem też, podobnie jak użytkownik omi powyżej, że krążą domysły, jakoby Redmi Pro był na tyle mało popularnym modelem, że zrezygnowano z jego bezpośredniego następcy. Trochę się nie dziwię, jeśli byłoby to prawdą, ale winowajcą jest, moim zdaniem... nazwa. Wpisując w google "redmi pro" 99% wyników dotyczyło modeli typu Redmi Note 3 Pro - przynajmniej tak było, kiedy fon był jeszcze świeży. Wydaje się to dość prawdopodobne, ale w innym miejscu snuto domysły, jakoby miały wyjść Redmi Pro 2 oraz X1. Pozostaje czekać. Redmi Pro 2, X1, Note 5(A) - może być interesujący wybór, kiedy mi się Note 4X znudzi ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
Avatar użytkownika
paralemptor
 
Posty: 79
Dołączył(a): 11 gru 2015, o 12:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi

Reklama

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez 40rozbojnik » 14 lip 2017, o 07:52

Ojoj ubijanie w tle itepe. A przestawił Aplikację Zarządzania Energią z domyślnego "oszczędzania MIUI" dla apek czy nie i dalej powiela bajki?
Avatar użytkownika
40rozbojnik
 
Posty: 188
Dołączył(a): 2 lut 2015, o 11:05
Pochwały: 8
Telefon:: Xiaomi Redmi
ROM: stable 26.0.0

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez Rafal1435 » 14 lip 2017, o 08:07

Zawsze mi się chce śmiać jak czytam te bzdury o ubijaniu apek, są do tego ustawienia ale co ja tam wiem...
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez Flyagaric » 14 lip 2017, o 15:00

Może się okazać, że miejsce następcy Redmi Pro, zajmie X1.
Chociaż na renderach widać logo MI, to jednak zapowiadana cena plasuje się podobnie i może się okazać, że następca dostał kopa "w górę" i wyląduje w linii MI, jako X1 właśnie. Wygląd właśnie bezramkowy i nowoczesny, to może doszli do wniosku, że za dużo, jak na linię Redmi. Może nawet dostanie zupełnie inne logo, bo mówiło się przecież o tworzeniu nowej submarki przez Xiaomi.
Takie gdybanie ...
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez nieoszukujenavacie » 14 lip 2017, o 15:26

paralemptor napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


jest pelno telefonow ktore ubijaja nagimnnie apki neistety - huaweie w tym przoduja... miui tez by moglo dodac z automatu kilka aplikacji ktore bylby nieubijalne ... a tak trzeba grzebac
nieoszukujenavacie
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13 lip 2017, o 12:00
Pochwały: 2
Telefon:: ovatowany

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez tpawel » 14 lip 2017, o 17:14

Rafal1435 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Rafał, zjadłem żeby na miui.
Przez ostatnie 2 lata miałem 6 xiaomi. Miui ubija apki, to jest fakt. Jedyne co daje 99% pewności to kłodka. Ale zostaje ten 1% i Spotify nieraz nawet z kłódką zdarza się ubić. Oszczędzanie energii wyłączam zawsze od razu po flashu bo działa dokładnie odwrotnie
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez moth » 14 lip 2017, o 17:22

Ja mam wyłączone optymalizacje miui i z kłódką jeszcze nigdy mi nie ubilo apki
Avatar użytkownika
moth
AKTYWNY
 
Posty: 482
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 20:39
Pochwały: 38
Telefon:: oppo

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez tpawel » 14 lip 2017, o 21:58

Widać to idealnie przy radiach internetowych które poprostu przestają grać. Na osłodę dodam że emui huaweia nie lepsze. Lenovo P2 mi nie ubijalo,ale tam było 1GB wiecej niż teraz mam
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez leoxxx » 14 lip 2017, o 22:25

Mi :D mrównież MIUI nic nie ubijało w Mi 5 i Mi 2 Note.
Avatar użytkownika
leoxxx
AKTYWNY
 
Posty: 715
Dołączył(a): 11 maja 2014, o 20:31
Lokalizacja: Bydgoszcz, POLAND
Pochwały: 26
Telefon:: Meizu MX5

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez paralemptor » 16 lip 2017, o 22:57

Bardzo często na MIUI - niezależnie od konfiguracji oszczędzania energii (czy wyłączone, czy z ręcznie dodawanymi appkami do "białej" listy oraz autostartu) prędzej czy później Spotify przestanie grać. Czasami po kilkudziesięciu minutach, a czasami nawet po kilku. Zdarzają się też sytuacje takie, że np. długa audycja w mp3 odtwarzana również przez wbudowaną (!) appkę idzie normalnie tak długo, ile tylko trwa, dopóki... nie wróci się do appki audio, która to wtedy odpala się ponownie i puszcza audycję od początku. Tak jak by sam element grający działał non-stop, ale sama aplikacja audio była ubijana w tle i prowadziło to do tak kuriozalnej sytuacji ;)

Także nie - nie są to bzdury o ubijaniu appek. Ubijanie było, jest i boję się, że w MIUI 9 również będzie. Dlatego mój obecny telefon Xiaomi pewnie wymienię w przyszłości na kolejny telefon Xiaomi, ale tylko pod warunkiem obecności LineageOS lub tworów w rodzaju Resurrection Remix. O ile, oczywiście, nie zrobią czegoś fantastycznego z MIUI 9 :)
Avatar użytkownika
paralemptor
 
Posty: 79
Dołączył(a): 11 gru 2015, o 12:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Pochwały: 3
Telefon:: Xiaomi

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez moth » 16 lip 2017, o 23:15

ja nieraz po kilka godzin mam spotify w tle włączone telefon gdzieś na biurku w ogóle nie używany i nic nie przestaje grać. ale fakt, bez pogrzebania po ustawieniach to jest z tym problem
Avatar użytkownika
moth
AKTYWNY
 
Posty: 482
Dołączył(a): 22 lip 2016, o 20:39
Pochwały: 38
Telefon:: oppo

Re: Xiaomi Redmi Pro 2 z bezramkowym wyświetlaczem.

Postprzez Rafal1435 » 18 lip 2017, o 13:41

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

W każdym czy miałeś jednorazowy przypadek? Że Spotify był albo dalej jest problem na miui z androidem 7.0, ja pod swoją opieka mam dwie Mi5, 4x, redmi pro i mi4 i nic nie ubija jak nie musi
Rafal1435
AKTYWNY
 
Posty: 599
Dołączył(a): 25 lip 2014, o 13:19
Pochwały: 22
Telefon:: Elephone P9000

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama