• Reklama

Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez omi » 11 lut 2017, o 09:17

Najbardziej opłacalna dziś wersja 3/32 może być jakąś tam propozycją dla osób co dużo przeglądają neta i nie oczekują zbyt wiele od fona.
Przypuszczam, że wzorem redmi 4 Pro model ten będzie miał niezły gps, a brak podświetlanych klawiszy funkcyjnych znanych z mniejszego brata nie będzie będzie mu doskwierał.
Firma wyraźnie chce wejść w droższe segmenty rynku. Szkoda, że niezbyt dużo daje w zamian.
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Reklama

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez tpawel » 11 lut 2017, o 09:38

Ale seria note ma podświetlenie przycisków

Wysłane z Lenovo P2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez omi » 11 lut 2017, o 10:13

tak oczywiście, starsze redmi note też mają podświetlane przyciski. Czytam, że to niektórym niepotrzebne, że nawet je wyłączają, ale jak dla mnie jest to jakiś argument by zdecydować się na większy redmi note 4/4X względem zgrabiniejszego redmi 4. Mi osobiście brakuje podświetlania.
Zaś wróżąc z fusów zakładam, że gps w redmi 4X będzie porównywalny z redmi 4 pro, stąd pod tym względem brałbym go bardziej pod uwagę niż redmi note 4, ale tylko mając pewność, że to poprawili.
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez tpawel » 11 lut 2017, o 11:46

A to GPS w redmi note 4 jest słaby??

Wysłane z Lenovo P2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez omi » 11 lut 2017, o 12:11

Szczerze mówiąc to tak dokładnie nie testowałem go, bo ani czasu na to, ani jakieś specjalnej wiedzy nie mam i pewnie zależy to od wiele czynników.
Na programach typu gps test redmi 4 Pro z marszu wypada dużo lepiej i zbliża się do poniekąd sławnego niegdyś z dobrego gps LeTV X500.
Szybki fix, dokładna lokalizacja i dużo satelit. W redmi Note 4 było już znacznie słabiej, a w mieszkaniu to już totalna klapa.
Natomiast nieco inaczej może to przedstawiać się użytkowo i warto też sprawdzić więcej parametrów.
Przykładowo mi5 uważany za fon z nie najlepszym gps fixa łapał mi wolniej, wykrywał mniej satelit i dokładność lokalizację miał gorszą niż redmi 4 pro, ale w miejscach gdzie zasięg był słabszy to spisywał się lepiej niż redmi 4 pro, natomiast przy dobrym zasięgu poza wykrywaniem mniejszej ilości satelit to w fix-ie czy dokładności lokalizacji też wiele nie odstawał (tu przypuszczam, że nawigacja i tak korzysta z tych najsilniejszych sygnałów).
Dodam tylko, że w/w fony Xiaomi używalem na globalu i identycznych kartach z plusa. Do mi5 jest też jakiś fix przy sofcie eu, zaś na globalu też spisywał się lepiej niż RN4.
Nie stwierdziłem też różnic w działaniu gps na tzw. syf miui.

Poza tym jako amatorska nawigacja wszystkie powinny być użyteczne i nawet z redmi 3 spokojnie dojechałem gdzie chciałem.

A tak przy okazji są opisy, że w RN4X będzie sensor IMX258, możliwe jednak, że aparat nie będzie miał trybu makro co też może różnie wróżyć.
Wiele fonów nie ma tego trybu, a całkiem nieźle ostrzy i przy dobrym oświetleniu robi w miarę przyzwoite fotki z bliska - nawet modele Xiaomi uważane ogólnie za słabe do zdjęć.
Poza tym to chyba jedyna w nim niespodzianka jeśli będzie. Dziś bardziej obawiałbym się o ewentualne zmiany softów.
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez sephot » 13 lut 2017, o 09:19

No i wszystko jasne :)

3GB + 32GB version około $144
wersja customized $188
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
Avatar użytkownika
sephot
VIP
 
Posty: 2818
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 09:03
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 119
Telefon:: LeECco

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez tpawel » 13 lut 2017, o 09:35

U resselerow? Gdzie to widzisz? :)

Wysłane z Lenovo P2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez sephot » 13 lut 2017, o 13:12

To oficjalna informacja, czyli u nas będzie z 10$ droższy pewnie. W gizmoshop jest już bodajże za 164$.
>LeTV x600>?
http://www.sephot.pl <-Recenzje
http://newsborg.blogspot.com <-Nowości,Kupony,Promocje
Avatar użytkownika
sephot
VIP
 
Posty: 2818
Dołączył(a): 19 lip 2013, o 09:03
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 119
Telefon:: LeECco

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez tpawel » 13 lut 2017, o 13:22

Stawiam raczej +30$

Wysłane z Lenovo P2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez tpawel » 13 lut 2017, o 15:27

Sorry za post pod postem. W sumie w Chinach dopiero zaczyna być dostępny,ale w Indiach już sporo osób recenzje zrobiło. Wygląda na to że w końcu trochę aparat ogarnęło w serii redmi. Przede wszystkim spory widać progres w stosunku do note 3 pro
Poniżej recenzja porównawcza 4X vs note 3 pro vs honor 6x
https://youtu.be/__I3rNOsYqM

Wysłane z Lenovo P2
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez omi » 23 lut 2017, o 01:31

I jak tu nie wqurwić się na Xiaomi.
Prawdopodobnie Redmi Note 4X z 850 Mhz już wciskają jako 800 Mhz.
Byłem też zdziwiony, że jest lżejszy od redmi note 4. Sądziłem, że może lepszy materiał, albo będzie łamliwy, ale nic z tych rzeczy - wagę obniżają plastikowe wstawki znane z redmi/note 3.

Nie mam nic przeciw podwyżkom i chętnie dałbym im te 20 czy nawet 50$ więcej niż są warte, bo miui jest fajne, ale jak na razie to ręce opadają.
Chyba już brakuje im Hugo co nie chciał uczestniczyć w ich upadku. Jak na razie Hindus tylko ich pogrąża, a miliony Hindusów to w końcu nie idioci.
Apple chciało opychać Hindusom swoje refurby, przynajmniej mieliby fajne telefony taniej - nie udało im się, więc może trafią do nas. Zawsze to jakaś alternatywa.
Avatar użytkownika
omi
AKTYWNY
 
Posty: 434
Dołączył(a): 29 wrz 2015, o 21:19
Pochwały: 15
Telefon:: Sam.... X722

Re: Xiaomi Redmi Note 4X oficjalnie zapowiedziany

Postprzez tpawel » 23 lut 2017, o 08:24

omi napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Rozwiniesz to?

Redmi PRO by TT
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama