• Reklama

Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez marx » 31 sty 2018, o 20:47

Xiaomi Redmi 5 Plus miał premierę wraz z Redmi końcem 2017 roku. Firma zerwała z tradycją wydawania wersji Redmi Note na rzecz nowej serii Plus
Dziś podzielę się pierwszymi wrażeniami z używania tego telefonu.
Obrazek


SPECYFIKACJA
Korpus: Metalowy unibody, front szklany 2.5D
Ekran: 5,99 "IPS LCD, 1080p (403ppi); Gorilla Glass
Procesor: Snapdragon 625, 8x Cortex-A53@2.0GHz, Adreno 506
Pamięć: 3/4 GB pamięci RAM + pamięć 32/64 GB pamięci wewnętrznej, gniazdo microSD
Aparat: 12MP, f / 2.2, PDAF, wideo 2160p przy 30 klatkach na sekundę
Kamera Selfie: 5 MP, 1080p wideo przy 30 klatkach na sekundę
System operacyjny: Android 7.1.2 Nougat, MIUI 9
Bateria: 4000 mAh (niewymienna)
Łączność: Hybrydowy Dual Nano-SIM; Obsługa LTE Cat4 ; Wi-Fi g / b / n; Bluetooth 4.1; GPS; Radio FM; 3,5 mm gniazdo audio; port microUSB
Inne: czytnik linii papilarnych

W PUDEŁKU
Xiaomi Redmi 5 Plus znajduje się w czerwonym pudełku. Zestaw poza telefonem zawiera ładowarkę 10 W (5 V / 2 A) i kabel micro USB. Producent zdecydował się też na dodanie do zestawu silikonowego etui które jest delikatnie przyciemnione. Jest też instrukcja z gwarancją, ale całkowicie po chińsku.
Obrazek


BUDOWA
Kilka ostatnich serii Redmi nie wiele się od siebie różniło, co też firmie głośno wytykano. Na szczęście piąta seria przyniosła przełom w konstrukcji, mamy wreszcie odświeżony wygląd.
Obrazek

Redmi 5 Plus posiada teraz duży, niespełna 6 calowy wyświetlacz który otoczony jest bardzo małymi ramkami, zarówno po bokach jak i nad i pod wyświetlaczem. Zabieg ten spowodował, że zniknęły przyciski funkcyjne z pod wyświetlacza. Ekran jest chroniony szkłem Gorilla z efektem 2.5D
Obrazek

Nad wyświetlaczem tradycyjnie są mikrofon, aparat, dioda powiadomień świecąca na biało i czujniki, ale jest też lampa doświetlająca która pozwala na zrobienie selfie po zmroku.
Obrazek

Tył Redmi 5 Plus jest niemal identyczny jak Redmi Note 4. U góry i na dole są wstawki z tworzywa pod którymi kryją się anteny, pozostała, środkowa część tylnej pokrywy jest z metalu.
Obrazek

Z korpusu niestety wystaje obiektyw kamery, to na nim będzie się wspierał telefon kładąc go na pleckach.
Obrazek

Poniżej jest podwójna dwutonowa dioda doświetlająca LED oraz skaner odcisków palca.
Obrazek

Na dolnej krawędzi widnieje podwójny grill maskujący 1 głośnik, po lewej stronie pod grillem jest mikrofon. Po środku zastosowano tradycyjne gniazdo micro USB.
Obrazek

Brak gniazda USB C wymusił zastosowanie gniazda słuchawkowego Jack 3.5mm, choć przypuszczam że 6 seria definitywnie pożegna się z analogowym gniazdem słuchawkowym.
U góry mamy jeszcze mikrofon do redukcji szumów otoczenia, a także port podczerwieni do sterowania urządzeniami domowymi.
Obrazek

Po prawej stronie ulokowano przeciski włączanie i zmiany głośności, które maja wyczuwalny skok i siedzą dosyć sztywno, bez luzu.
Obrazek

Po przeciwnej stronie jest taca na dwie kart, gniazdo jest hybrydowe, można użyć dwóch kart SIM lub karty SIM i karty pamięci.
Obrazek

Ogólnie budowa jest na bardzo dobrym poziomie której nie powstydzą się flagowe telefony.
Redmi 5 Plus jest o 7 mm wyższy niż Redmi Note 4 i waży 180g


DOSTĘPNOŚĆ I CENA
Mój telefon pochodzi ze sklepu lightinthebox gdzie kosztuje w promocji 160 dolarów czyli 533 złote na mój telefon został naliczony VAT, ale sklep umożliwią ubezpieczenie od VAT za około 3 dolary i dzięki temu koszty VAT zostaną mi zwrócone.

Więcej szczegółów już wkrótce
marx
Administrator
 
Posty: 12518
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Reklama

Re: Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez KarlosW » 31 sty 2018, o 21:23

U mnie pokazuje ponad 700 zł..

Wysłane z mojego W200 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
KarlosW
VIP
 
Posty: 2124
Dołączył(a): 13 lis 2013, o 20:06
Lokalizacja: PL
Pochwały: 33
Telefon:: thl w200

Re: Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez MaciakPlock » 1 lut 2018, o 00:51

U mnie w czasie pisania tego postu pokazuje $209.99 , różnica 50$, to dość dużo.
MaciakPlock
 
Posty: 13
Dołączył(a): 15 sie 2017, o 23:33
Telefon:: Lenovo k3 note

Re: Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez becki » 2 lut 2018, o 17:34

Bo szybko się wyprzedały stąd cena poszła w górę. Ja czekam na wysyłkę tydzień w odpowiedzi sklep odpisał że było tak duże zainteresowanie tym modelem (szczególnie 4/64) że nie wyrabiają teraz z wysyłkami.
becki
AKTYWNY
 
Posty: 304
Dołączył(a): 14 sty 2015, o 17:33
Pochwały: 1
Telefon:: Mi Note 2

Re: Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez marx » 3 lut 2018, o 17:52

Wczoraj był jeszcze taniej
Xiaomi Redmi 5 Plus 5.99" 4G Smartphone (4GB+64GB)/ Golden version
176$ 588 złotych + € 3.88 tax insurance
https://www.lightinthebox.com/_p6430172.html

Cana za kilka dni powinna znów być tak niska jak wczoraj
marx
Administrator
 
Posty: 12518
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Re: Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez marcz123456 » 6 lut 2018, o 13:16

Wszystko wskazuje na to że jednak będzie Redmi note 5
marcz123456
 
Posty: 122
Dołączył(a): 13 paź 2013, o 21:34
Pochwały: 2
Telefon:: Redmi 3

Re: Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez LBN86 » 8 lut 2018, o 15:41

Witam
na gadzet telchina są zdjęcia i w nocy są strasznie rozmazane (szczególnie to pierwsze), ale tak jakby poruszone. Czy to wina że w czasie jazdy mocno trzęsło czy jakiś defekt telefonu? Wiadomo że w nocy to szumy, uziarnienie są w tych aparatach i tego się nie czepiam ale tutaj jest bardziej jakby poruszenie telefonu?
LBN86
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17 gru 2015, o 10:44
Telefon:: samsung

Re: Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez tpawel » 8 lut 2018, o 15:43

Poprostu nie potrafi złapać ostrosci w gorszych warunkach oświetleniowych. Standard w serii redmi niestety, ale też i droższe telefony mają z tym problem nieraz.

Wysłane z mojego LEX722 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez LBN86 » 8 lut 2018, o 18:05

Niby tak, ale np tutaj:
https://www.gizmochina.com/wp-content/u ... les-18.jpg
czy nawet tutaj
https://cdn.gsmarena.com/imgroot/review ... na_024.jpg
https://cdn.gsmarena.com/imgroot/review ... na_021.jpg
nie ma aż takiego rozmycia. Fakt są nieostre, ale całkiem inny efekt.
W recenzji na telchina jest jakby on w ogóle focusa nie mógł wyregulować w nocy, taki efekt mam jak ruszę ręka w czasie robienia zdjęć w swoim telefonie (a super on też nie jest). I zastanawiam sie czy to wina "fotografa", tego modelu czy może egzemplarza.
LBN86
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17 gru 2015, o 10:44
Telefon:: samsung

Re: Xiaomi Redmi 5 Plus unboxing i pierwsze wrażenia

Postprzez marx » 9 lut 2018, o 09:52

niektóre zdjęcia robiłem jadąc samochodem, dlatego efekt jest gorszy niż z ustabilizowanym aparatem
marx
Administrator
 
Posty: 12518
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim


Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama