• Reklama

Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Nowe telefony z Chin, nowinki z chińskich fabryk, przecieki, plotki, zapowiedzi.

Re: Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Postprzez tpawel » 30 maja 2016, o 11:08

Widziałem gdzieś w necie, w zeszłym tygodniu specyfikację tego telefonu to wcale nie bylo baterii 4Ah, tylko coś poniżej 3Ah. Do tego procek ma obsługiwać lte-a.
Marx możesz sprawdzić jeszcze raz swoje źródło?
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Reklama

Re: Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Postprzez Grech » 30 maja 2016, o 11:48

sephot napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Powodem zastosowania innego SoC mogą być ograniczenia w ilości sprzedawanych procesorów danemu producentowi. Zapotrzebowanie na SoC Qualcomma zawsze było duże i może sprzedano Xiaomi tylko X mln. sztuk Snapdragonów 616 a że gniazda i reszta w Redmi 3 pewnie taka sama to Xiaomi dokupiło słabsze SoC. Chyba nawet z tego powodu kupili Leadcore, by nie być uzależnionym od dostaw. Te SoC byłyby robione tylko dla nich.
Avatar użytkownika
Grech
AKTYWNY
 
Posty: 582
Dołączył(a): 22 wrz 2012, o 22:35
Lokalizacja: Miasto
Pochwały: 10

Re: Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Postprzez motiv » 30 maja 2016, o 11:52

Grech napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

Powodem zastosowania innego SoC mogą być ograniczenia w ilości sprzedawanych procesorów danemu producentowi. Zapotrzebowanie na SoC Qualcomma zawsze było duże i może sprzedano Xiaomi tylko X mln. sztuk Snapdragonów 616 a że gniazda i reszta w Redmi 3 pewnie taka sama to Xiaomi dokupiło słabsze SoC. Chyba nawet z tego powodu kupili Leadcore, by nie być uzależnionym od dostaw. Te SoC byłyby robione tylko dla nich.

Wątpie, bo MTK jest popularniejsze, zreszta stosują je także, poprostu jest to najtańsza wersja adresowana na Indie. Tak samo było z 2A. Tak samo jak wersja mi4 CT na chiny. Wystarczy wejsc na miui.com mamy romy na inne xiaomi także, a np na singapurskiej stronie jeszcze inne romy i modele.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Postprzez TediPower » 30 maja 2016, o 12:52

Firma idzie w kierunku Elephone wydawać 15 modeli rocznie z czego to 18 modeli to buble z wadami mniejszymi lub większymi.
TediPower
AKTYWNY
 
Posty: 380
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 12:15
Pochwały: 23

Re: Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Postprzez motiv » 30 maja 2016, o 12:54

Albo homtom :-) hehe

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka
Avatar użytkownika
motiv
AKTYWNY
 
Posty: 593
Dołączył(a): 21 sty 2016, o 17:55
Pochwały: 8
Telefon:: nokia

Re: Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Postprzez Esper » 30 maja 2016, o 13:19

brzytwa może być ostra :) nadal brakuje na rynku małych telefonów 4-4,5" (a wbrew pozorom jest na nie popyt), nie wiem jak wy, ale ja nie kojarzę "taniego" nowego telefonu do 5" z amoledem(a nie powinien to być problem skoro UMI Rome prawie się pod to łapie - tylko jest dużą, ciężką cegłą),

problemem raczej zatem nie jest mnogość telefonów, a ich wtórność. Czemu nie zrobią telefonu pod klienta, wypytać użytkowników za co są w stanie w telefonie zapłacić, wybrać to co dla użytkownika jest najważniejsze i wydać coś takiego. Bo redmi 3 to bardzo fajny telefon, który jednak ma sporo konkurencji pod każdym względem.
Esper
AKTYWNY
 
Posty: 267
Dołączył(a): 24 lip 2015, o 23:23
Pochwały: 4
Telefon:: Pentagram
ROM: 4.0.1

Re: Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Postprzez szymi » 30 maja 2016, o 13:55

racja, niby chińskie marki wzorują się na globalnych, ale z jakiś niezrozumiałych dla mnie względów nie próbują wydać mniejszych telefonów, a apple wydając SE pokazało że wciąż jest na to zapotrzebowanie
szymi
AKTYWNY
 
Posty: 773
Dołączył(a): 6 cze 2014, o 21:13
Pochwały: 69
Telefon:: Vernee Thor

Re: Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Postprzez Flyagaric » 30 maja 2016, o 15:41

Bo w Chinach są inne kryteria. Tam wszyscy ponoć się lubują w wielkich fonach.
Mnie tam się zdaje, że Chińczycy wcale nie są tacy elastyczni w reagowaniu na potrzeby rynku, ani chętni stosować mniej oklepane pomysły, jak się o nich myśli.
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Xiaomi Redmi 3A, to już 7 telefon Xiaomi w tym roku!

Postprzez marx » 30 maja 2016, o 21:22

Zaczną się problemy ze wsparciem, nikomu nie będzie się chciało łamać zabezpieczeń dla wszystkich modeli, a wydawanie poprawek do 30 telefonów będących na rynku stanie się męczące i nieopłacalne. Liczba błędów będzie rosła, i niezadowolenie klientów też.
marx
Administrator
 
Posty: 12517
Dołączył(a): 6 mar 2010, o 01:35
Lokalizacja: aliexpress
Pochwały: 270
Telefon:: Dual sim

Poprzednia strona

Powrót do Nowości



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości