• Reklama

Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Opinie, pomoc, aktualizacje , porównania i recenzje
Xiaomi mi2, Xiaomi Red Rice, Xiaomi Redmi 1S. Xiaomi M3, Xiaomi MI4

Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez TLasky » 5 wrz 2018, o 19:36

Aż się dziwię, że jeszcze nikt takiego nie założył :-). Co sądzicie o tym pomyśle Xiaomi? Do mnie przemówił on ze względu na fakt, że oprócz bazowych funkcji (dzwonienie, sms, mail) sporo gram na telefonie, a takiej wydajności i baterii w tej cenie nie znajdę nigdzie indziej. Długo walczyłem z wyborem między OP 6 a Pocoloco, ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że prawie tysiąc zł drożej (przy zakupie na fakturę) za lepszy aparat, ładniejszy wygląd, ekran, system (choć subiektywnie wolę Miui) i nieco większą wydajność mi się nie kalkuluje. Z kilku recenzji już wiem, że nie jest to OP 6 killer jak twierdzi Xiaomi (świetnie pokazały to testy Pirzu), ale mam wrażenie, że trochę wstrząśnie rynkiem, bo po odliczeniu VAT i podatku dochodowego kosztował mnie (w polskim sklepie z 2-letnią gwarancją)... 932 zł :-D. Ma go ktoś może i jest w stanie się pochwalić wrażeniami "z pierwszej ręki"? Mam wrażenie, że ten system chłodzenia to jakiś bullshit ;-).

T.
Ostatnio edytowano 5 wrz 2018, o 22:29 przez TLasky, łącznie edytowano 1 raz
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Reklama

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez tpawel » 5 wrz 2018, o 19:49

Rozważam go od samej premiery ale póki kosztuje tyle co mi8 to z tych dwóch biorę mi8 :)


Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez kombajnik » 5 wrz 2018, o 19:50

Z chęcią bym go kupił bo fajna cena, niestety jest za-du-ży, w dalszym ciągu, już z 3 lata czekam na coś fajnego małego :D
kombajnik
VIP
 
Posty: 836
Dołączył(a): 14 kwi 2013, o 17:46
Pochwały: 20
Telefon:: Xperia XZ1 Compact
ROM: Stock

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez TLasky » 5 wrz 2018, o 22:31

tpawel napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!


Można gdzieś kupić Mi8 za 1400 zł z FV 23%? :shock: . Poproszę namiar asap. Jak zawsze po zakupie nasunęły mi się wątpliwości, czy Honor Play nie byłby lepszym wyborem :mrgreen: . Ech... ta mania poszukiwania najlepszej opcji mnie kiedyś zabije :lol: . Widział ktoś może jakieś wiarygodne porównanie GPU ze Snapa 845 i Kirina 970? Z tego co kojarzę, to Kiriny mają chyba jednak słabsze GPU?

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez tpawel » 5 wrz 2018, o 22:48

Z FV nie do zrobienia.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez Xymox4AD » 6 wrz 2018, o 08:24

Za 1399 zł z FV jest w Proline. Wersja czarna i od ręki.
Xymox4AD
 
Posty: 33
Dołączył(a): 3 mar 2013, o 21:44
Lokalizacja: Otwock
Telefon:: Xiaomi Mi4C

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez TLasky » 6 wrz 2018, o 08:42

Kolega miał na myśli Mi8 ;-).

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez Flyagaric » 6 wrz 2018, o 10:52

Ja też uważam, że petarda, ale prawdziwy boom na niego zacznie się jak stanieje jeszcze trochę i to w europejskiej dystrybucji, bo póki co, to kupowanie do w Chinach nie jawi mi się atrakcyjnie.
Szkoda, że pożałowali na OiS i NFC ... O ile OiS bym przebolał (znaczy, ja nie, ale żona pewnie tak), to NFC stało się ostatnio bardzo użyteczne. Brałbym go żonce.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez TLasky » 6 wrz 2018, o 12:05

Ja właśnie odwrotnie - NFC mi wisi, a OIS trochę szkoda, ale w sumie aparat to i tak dla mnie drugorzędna funkcja, telefon ma jedno podstawowe zadanie- zapi****lać, co powinno się w tym wypadku udać.

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."

Martwić się o to ile pali sportowe auto, to jak myśleć czy prostytutka którą grzmocisz Cię kocha :-D
Avatar użytkownika
TLasky
VIP
 
Posty: 1987
Dołączył(a): 24 paź 2014, o 11:37
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 89
Telefon:: Bez notcha k**wa!
ROM: Nimompojęcia

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez Flyagaric » 6 wrz 2018, o 12:10

Tylko, że ten aparat, to nawet pomimo braku OiS, on ma ponoć bardzo dobry.
NFC zrobiło się u mnie użyteczne, kiedy się okazało jak łatwo jest sprawdzać i doładowywać karty komunikacyjne. GooglePay dla mnie też nie jest 'must have'.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez tpawel » 6 wrz 2018, o 12:23

Alternatywnie bez NFC można płacić blikiem.
Na dziś zakup w Chinach jest bez sensu, skoro w Proline jest za 1400. Za chwilę sklepy bez faktury typu bestcena będą go miały pewnie jeszcze stówkę, dwie taniej.
Biorąc pod Uwagę że rn5 w bestcena kosztuje 850, a w Chinach 700 to pewnie PF1 zacznie się pojawiać w cenach ok 1000zl, ale póki co widać że jest ostre ssanie na niego więc nie ma co wyglądać na obniżki.
Prezes Xiaomi zapowiedział następnego flagowca we wrześniu, ma być jeszcze tańszy i wyjść chwilę przed mi mix3 więc może to nie koniec premier telefonów pocophone w tym roku

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka
tpawel
VIP
 
Posty: 3749
Dołączył(a): 23 lut 2015, o 11:14
Pochwały: 116
Telefon:: POCO F2 PRO
ROM: Global

Re: Xiaomi Pocophone F1- temat ogólny

Postprzez Flyagaric » 6 wrz 2018, o 13:35

Blik, to tylko Polska. Poza tym, nie zczyta stanu doładowania kart.
Z jednej strony, można by oczekiwać, że cena fona spadnie do okolic 1000PLN (rozsądek tak dyktuje), a z drugiej, popyt dyktuje podaż. F1 schodzi tak dobrze, ze może wyjść jak hulajnogami elektrycznymi - ceny rosną, bo hulajki schodzą na pniu.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Następna strona

Powrót do Xiaomi



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

  • Reklama