• Reklama

Xiaomi Mix 4 Recenzja

W tym dziale można przeczytać i umieścić recenzje chińskiego telefonu lub tabletu.

Xiaomi Mix 4 Recenzja

Postprzez AreQM » 22 wrz 2021, o 11:26

#recenzja
757 EUR + wysyłka (ok. 3500 PLN) Xiaomi MIX 4 8/128 GB
Snapdragon 888+, ekran Full HD+ 6.67" 120 Hz, aparat 108 Mpx
https://bit.ly/3Czo43k

Dzisiaj mam dla was test chińskiej wersji Xiaomi MIX 4 z tradingshenzen. Czy da się korzystać z wersji chińskiej? Spokojnie można zainstalować sklep play i później wszystkie aplikacje normalnie jak na androidzie, dodatkowo do wyboru jest chiński i angielski, więc po angielsku pewnie większość z was powinna ogarnąć ten smartfon. Przypominają mi się czasy jak jeszcze ściągałem kiedyś z chin Redmi Note 3. Wiem że jest to słabe rozwiązanie, ale zawsze można też odblokować smartfon i wgrać ROM xiaomi.eu który da nam całkowicie Polski język. Telefon nie jest na razie dostępny u nas i jak będzie to raczej na pewno będzie trochę droższy. Ale przechodząc do samego urządzenia. Seria MIX od zawsze wprowadzała nowości. Tym razem może Xiaomi nie jest pierwsze z aparatem pod ekranem, ale jak na razie ich rozwiązanie wygląda najlepiej. Dodatkowo Snapdragon 888+ to w końcu flagowy procesor, który może działać na pełnej mocy bez strachu o poparzenia :) oczywiście z tym ostatnim żartuję, ale serio nie grzeje się tak mocno i jest spora poprawa w stosunku do Snapa bez +. Porządny zestaw aparatów na tyle, wydajna bateria, czy są tu jakieś minusy? No jest minus, który jest również plusem. No bo kamera pod ekranem jest super, nie widać jej jak np. w ZTE Axon 30, ale z drugiej strony jak chcemy jej używać no to jest tragiczna, zdjęcia to nie jest nawet poziom niskiej półki, a jeszcze niżej. Poniżej macie też link do recenzji wideo, tam znajdziecie więcej informacji o smartfonie.
https://youtu.be/tMHod42KMp4
AreQM
 
Posty: 31
Dołączył(a): 12 paź 2013, o 00:46
Pochwały: 1
Telefon:: ZTE

Reklama

Re: Xiaomi Mix 4 Recenzja

Postprzez Flyagaric » 22 wrz 2021, o 19:22

Kupiłem żonie Mi 8, który okazał się bardzo udany.
Po tym doświadczeniu kupiłem córce Mix 3 5G, który już tak udany się nie okazał. Potrafi się zrestartować bez wyraźnej przyczyny w zupełnie losowych sytuacjach. Żaden z updejtów tego nie naprawił. Automatyczna jasność wkurza, zawsze ustawia za ciemno - jakieś agresywne oszczędzanie chyba. GPS potrafi głupieć zupełnie. Bateria 3600mAh, a nie zachwyca. Zaznaczam, że jest to wersja 5G, czyli miała poprawiać większość bolączek z poprzedniego Mixa 3.
Zważywszy na wszystko powyższe, to nie dam im więcej szansy. A już na 100% nie odważyłbym się wziąć fona z chińskim ROMem.
Fajnie, że jeszcze ktoś się chce tak bawić, ale za pieniądze jakie dziś trzeba płacić producentom to zbyt wiele, żeby kupować niedoróbki.
Kod: Zaznacz cały
[cyt. @ra-vau]nie rób sobie kłopotów kupując leegouleluleleaoukitephony. 
Kup u nas w biedronce, coś w tych pieniądzach (...) a dostaniesz 2lata gwarancji
Flyagaric
VIP
 
Posty: 4808
Dołączył(a): 7 maja 2015, o 21:38
Pochwały: 167
Telefon:: Haier
ROM: Bassrockers

Re: Xiaomi Mix 4 Recenzja

Postprzez Herezja » 23 wrz 2021, o 21:36

Myślę, że czas na kupowanie elektroniki chińskiej w ciemno już przeminął. Po wszystkich opłatach jakie nasze państwo narzuca to po prostu takie hobby, na które wydajemy złotówki.
Ja tak miałem z zakupem słuchawek z chin. Był czas, że tzw. pchełek kupowałem nawet naście rocznie a od roku jednej nie nabyłem.
Choć przyznaję, że mnie korci ];)
Avatar użytkownika
Herezja
VIP
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 19 kwi 2015, o 12:14
Pochwały: 50
Telefon:: Huawei p10


Powrót do Recenzje, testy i opinie użytkowników telefonów z Chin



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama
cron