• Reklama

Wytrzymalosc chinskich telefonow

Tematy dotyczące wszystkich telefonów, sieci, operatorów, bateri itp..

Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez kacperek007 » 3 lut 2014, o 20:17

Czesc, zamowilem dwa telefony telefony (iNew V3 dla siebie i Star N9500 dla znajomego) i czekam na przesylke. Wczoraj widzialem sie z kumplem ktory mowil ze po kupnie telefon dzialal spoko przez pierwsze pare tygodni, a pozniej wysiadl mu glosnik. Drugiemu znajomemu zrobila sie plama na wyswietlaczu. Obaj narzekali na kiepskie zdjecia.
Moje pytanie brzmi czy te telefony sa w stanie wytrzymac rok czy 18 miesiecy przy normalnym uzytkowaniu? Czy ktos kto ma telefon ponad rok moze sie wypowiedziec? szukam informacji od ludzi uzywajacych tych telefonow przez dluzszy czas.
Dzieki!
kacperek007
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 06:57
Telefon:: Motorola

Reklama

Re: Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez mrergie » 3 lut 2014, o 20:28

Nie jest ważny kraj pochodzenia a konkretny model i firma. Zupełnie czego innego możesz oczekiwać po jakiejś bezimiennej podróbce czy mało znanej firmie, a czego innego po tych już bardziej zaufanych producentach jak np. ZTE czy Xiaomi. Tak samo jak u nas, czego innego będziesz oczekiwał po Samsungu, Nokii a czego innego po firmach typu Krzak czy jakimś innym dziwactwie, i w przypadku tych drugich przewidywania awaryjności mogą się bardziej sprawdzić.
Zresztą samo pojęcie "chiński telefon" i tak jest względne, wszakże wszystkie są chińskie i nie ma innych :-D
telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon-->telefon

A kogo to w ogóle obchodzi?
Avatar użytkownika
mrergie
VIP
 
Posty: 1365
Dołączył(a): 13 gru 2013, o 11:19
Pochwały: 69
Telefon:: 佳域 S3S

Re: Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez bartazzz » 3 lut 2014, o 22:37

Moje ZTE żyje już ponad rok, więc przykład jest :-)

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalk
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez kacperek007 » 3 lut 2014, o 23:18

mrergie napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!

No tak, zgodze sie ze Nokia powinna byc bardziej wytrzymala niz no-name telefon ktory moge dostac od operatora za darmo w umowie. Rozumiem ze lenovo, zte czy oppo to firmy ktorych mozna sie mniej bac, ale co z mniej znanymi? Czy do kazdego telefonu albu producenta musze zakladac temat pytajac "czy firma XXX produkuje wytrzymale telefony czy buble"? Czy jest gdzies tabelka z reputacja chinskich firm, jak to sprawdzac?
Szukanie w google to jak szukanie igly w stogu siana, czasem opinie sa skrajne a czasem nie ma ich w ogole.
kacperek007
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21 sty 2014, o 06:57
Telefon:: Motorola

Re: Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez existe » 3 lut 2014, o 23:42

w sumie to smiesznych rzeczy oczekujesz, tabeli i rankingow w skali - aby tysiace firm zebranych bylo i to koniecznie pod twoim katem widzenia
na tym forum, dyskutuje sie o kilkunastuu markach i ilosc uzytkownikow jest ograniczona, natomiast wielu z piszacych mialo juz po kilka telefonow w swoich rekach
wez sie wiec wczytaj o czym sie pisze i bedziesz mial swoj wybor
ps
nie jest prawda, ze dostaje sie jakis telefon za darmo w umowie
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez alsat1 » 3 lut 2014, o 23:47

Podepnę się pod temat.Juz okolo rok mam oryginalny samsung sgs2 ale nie mam go od nowego tylko z komisu od pakistana i powiem ze srednio jestem zadowolony.Zdjecia w dzien są ok ale w slabych lub pokojowych oświetleniach jest juz gorzej jakby przymglone.Szwagierka ma rowniez sgs2 sam jej kupilem z ebay uk bo mieszkam w anglii i tez ma uzywke ale byl dosłownie jak nówka i zdjęcia ma o niebo lepsze ekran też.Uzywamy tych samych custom romów z xda developers które wgralem-resurrection remix kitkat.

Ale do czego zmierzam bo wydaje mi się że mój sgs2 najlepsze lata ma już za sobą.

Czytam ostatnio telchina dzisiaj się zarejestrowałem.
Widzę że bardzo dużo ludzi tutaj jest zadowolonych z chińskich telefonów i postanowiłem żeby sobie jakiś kupić a sgs2 sprzedać.

Nawiązując do tematu to który właśnie z chińczyków jest w miare wytrzymały i ponadto posiada:

Ekran 5"
Dobry gps
Procek 2 lub 4 rdzenie
Dobry aparat do zdjęć i filmów hd(często w pomieszczeniach sztucznie oświetlonych-pokój,kuchnia itd)
Bateria na minimum 24h przy srednim uzytkowaniu
Dobra jakość rozmów(głośna słuchawka)
Slot na karte micro sd.
Mile widziana indukcyjna opcja ładowania baterii.Jak bodajże w sgs4.
Opcja wgrania custom romu z full pl.
Wyjście mini jack na słuchawki.
Wytrzymały.

Dual sim mi nie potrzebny.
Telefon miałby służyć co najmniej 3 lata.

Moje uzytkowanie telefonu w ciągu dnia sprowadza się do parunastu minut rozmów dziennie,kilku smsów,przęglądanie stron www łącznie około 1 godz.dziennie po Hspda-3G i wieczorem czasem w domu po wifi.
Czasem w aucie korzystam z gps w tel.ale nie często ale jak już jest to niech jest dobry.

Nie uzywam facebooka i nie gram w gry.

Jakie byście koledzy mieli propozycje?

Pozdrawiam.

Ps-jaki ekran lepszy amoled czy ips?amoled mam w sgs2 i jest ok ale z ips nie mialem nigdy do czynienia.
alsat1
 
Posty: 91
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 23:16
Telefon:: samsung sgs2
ROM: rr

Re: Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez bartazzz » 4 lut 2014, o 00:06

Co do rankingu firm to dla no mnie jak lenovo wykupił motorola to ja nie mam więcej pytań

Wysłane z mojego ZTE V970 przy użyciu Tapatalk
zanim napiszesz post użyj funkcji SZUKAJ!!!
Avatar użytkownika
bartazzz
VIP
 
Posty: 5389
Dołączył(a): 19 sty 2013, o 11:03
Lokalizacja: Koszalin
Pochwały: 100
Telefon:: Redmi
ROM: MIUI POLSKA

Re: Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez existe » 4 lut 2014, o 00:34

alsat1 napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



sgs4
jiayu s1
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10

Re: Odp: Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez alsat1 » 4 lut 2014, o 01:08

existe napisał(a):Kod został ukryty, aby go zobaczyć zarejestruj się lub zaloguj!



sgs4
jiayu s1

Możesz kolego podać podać gdzie można owy telefon zakupić u jakiego sprawdzonego sprzedawcy bo ze specyfikacji to faktycznie spełniał by moje oczekiwania.
alsat1
 
Posty: 91
Dołączył(a): 3 lut 2014, o 23:16
Telefon:: samsung sgs2
ROM: rr

Re: Wytrzymalosc chinskich telefonow

Postprzez existe » 4 lut 2014, o 02:52

patrz na polecane sklepy
moze 1949deal ?
kupujac wireless charging, zawsze musisz doliczyc zakup tego wireless charging zasilacza/ladowarki, o to trzeba pytac sprzedawcy a do 10 lutego jak byc moze wiesz - upijaja sie wiosną
existe
Avatar użytkownika
existe
VIP
 
Posty: 2222
Dołączył(a): 12 cze 2012, o 08:57
Lokalizacja: eu
Pochwały: 58
Telefon:: byl:米jest redmi5plus
ROM: miui10


Powrót do Dyskusje ogólne o telefonach



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

cron