• Reklama

[ROM]Wgrywanie Rooma Haipai GT n7102 Clone Note II

Nie piszemy tutaj o problemach typowych dla poszczególnych modeli telefonów

[ROM]Wgrywanie Rooma Haipai GT n7102 Clone Note II

Postprzez speed166 » 1 kwi 2013, o 17:35

Wgrywanie roma do Haipai GT7102 potrzebujemy sterowniki:
1. Kabel USB
2. Mediatek sterowniki USB VCOM([color=red]najlepiej zinstalatorem wtedy normalnie instaluje na win7) [/color]
3. Filmik jak Flashować SP_Flash_tool http://www.youtube.com/watch?v=aP6DT_dZlnc
4. SP Flash Tool (Latest version SP_Flash_Tool_v3.1224.01 )
strona z tutorialem http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=1982587
5. Strona Producenta Haipai download driver http://haipainoble.com/en/down.php
6. Program SPMultiPortFlashDownloadProject (mi google tlumaczy pod nazwa narzędziem do lampy błyskowej) screen
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


7. Jakiś rom tylko do waszego koma!!! np. pobierałem http://forum.etbuying.com/viewforum.php?f=18&]sid=b87eb91e8cc2460f880fda545bf5025f
8. Robimy tak jak u góry wyciagamy baterie wczesniej instalujemy sterowniki usb powinny sie nam ładnie zaladowac, nalezy sie upewnic przed flashowaniem czy bez bateri program laczy i wykrywa nasz telefon. Podlaczmy ladujemy nasz MT6577_Android_scatter_emmc.txt plik co ma załadowac tak jak w tutorial u góry wszystko prawie. Po załadowaniu odpinamy nas usb.
Teraz jeśli włączymy koma zobaczymy biały ekran tzw whitescreen telefon sie normalnie zaladuje, nawet dzwiek bedzie normalnie ale nie bedziemy mogli nic zobaczyć poza białym ekranem. Wyłaczamy go odpinamy baterie,odpalamy program
SPMultiPortFlashDownloadProject który sciagnelismy ze strony producenta. Ważne może wyskoczyć bład przy starcie programu nalezy krzaczki usunać z nazwy do czystej ja mam folder tool for flash ponieważ wyskakiwało mi bład MTK6528 plliku.bin. Usunąc znaczki chinskie z rozpakowanego folderu powinno pojsc normalnie. Załadowac ten sam plik MT6577_Android_scatter_emmc.txt romu który chcemy wgrać. Pożniej probujemy ustawic Select sensor w moim przypadku jest tak 1 ov5647mipi_raw 2. gc0329_yuv 3. OTM_HS053NM. Ustawiamy no battery, Preloader-DA.
Screen Wszystko tak jak na screenie
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us
Cała metoda flashowania tym programem polega na dograniu i zmiany ekranu pod nasz telefon.Plik MT6577_Android_scatter_emmc.txt.txt ladujemy liczba 1 pozniej wciskamy start all i podpinamy bez bateri do usb. Cała metoda Flashowania jest w pdf niestety po chinsku Tutorial Flash trzeba sciagnac do doc normalnie mozna zapisac i otworzyc skopiowac do google tlumacz i sobie sprawdzic. Po zaladowaniu z odpieta bateria jak przypadku SP_Flash Tool com8 DL pasek na żółto pokaze nam sie OK i telefon sie rozlaczy tak jak w SP_Flash Toolu dajemy STOP all
na dole. Odpinamy USB podłaczamy baterie i właczamy powinno sie wszystko załadowac normalnie 3-4 min do 5 napis samsung w zaleznosc od romu... Nasz Haipai powinien zaczać działać normalnie bez white screena czy tez białego ekranu po flashowaniu SP_Flash Tool.
Sprawdzałem tak dzisaj w sumie 4 romy, a wczesniej siedziałem bo niewiedziałem co zrobic white screenem :D.

Czujnik zbliżeniowy ---- > jeszcze z tym miałem problem rozkreciłem to cudo i wypiołem niewiem co było powodem ale strasznie mnie denerowało nawet wgranie nowego roma nie pomogło. Ale jakosc rozmow itd stan bateri na moje oko sie poprawiło. Z tym czujnikiem w tym modelu jest cos nie tak poniewaz nie mozna zakonczyc rozmowy itp bez wyjecia bateri.
Wypiołem go i działa normalnie wszystko :).

[ Dodano: 2013-04-01, 18:07 ]
[glow=red]Tak jeszcze dodam od siebie ze po wgraniu roma moze byc problem z aparatem itp. Jesli taki problem wystepuje zle ustawiliscie Main i sub sensor trzeba po prostu po kombinować.Który jest pod nasz telefon[/glow]
Ostatnio edytowano 3 lip 2013, o 22:54 przez speed166, łącznie edytowano 1 raz
speed166
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19 mar 2013, o 00:05
Lokalizacja: Mielec

Reklama

Powrót do ROMy i Modyfikacje



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

  • Reklama